Про медичні проекти - із перших уст

Про медичні проекти - із перших уст

Олександр Шиш:"Вінниця - єдиний обласний центр, який утримує лікарню швидкої допомоги на своєму балансі

Два роки тому за дорученням міського голови Вінниці Сергія Моргунова у Вінниці провели моніторинг лікувально-профілактичних закладів на предмет того, що потрібно змінити в кожному з них - від мереж і приміщень до обладнання та медичних технологій. Коли порахували, скільки потрібно коштів, аби міські лікарні №1 і №3, лікарня Швидкої медичної допомоги, Центр матері і дитини, пологові будинки модернізувати до сучасного рівня, то вийшло майже 4 млрд грн - це фактично річний бюджет міста. Розуміючи, що розв’язати всі проблеми за один рік нереально, департамент охорони здоров'я розробив перспективний план модернізації лікувально-профілактичних закладів на 5 років. 
Про реалізовані, сучасні і майбутні проекти у сфері медицини розповідає директор департаменту охорони здоров'я Вінницької  міської ради Олександр Шиш. 
- Торік у Вінниці відремонтували й обладнали за останніми медичними технологіями реанімацію на 9 робочих місць міської лікарні №1 із плановим операційним блоком на 2 операційні, виділивши на реалізацію проекту 48 млн грн. Сучасне медичне обладнання Drаger, "чисті приміщення", система медичних газів, очищення та кондиціювання повітря, система захисту персоналу і пацієнтів, власна лабораторна та діагностична база, стажування лікарів за кордоном - усе це сьогодні допомагає рятувати життя людей. Цього року взялися за оновлення і добудову приміщення лікарні Швидкої медичної допомоги - а це понад 3 тис. кв. м. Це наразі наймасштабніший медичний проект в Україні, який реалізується міською громадою. Його проектна вартість - 265, 9 млн грн, частина коштів - з міського бюджету, решта - з Державного фонду регіонального розвитку. 
- Чому саме лікарні швидкої допомоги так пощастило?
- Вінниця - єдиний обласний центр, який утримує лікарню ШМД на своєму балансі, у решті міст вони - у підпорядкуванні області. "Відвоювати" міські лікарні вдалося колишньому міському голові, а нині Прем'єр-міністру Володимиру Гройсману. Він розумів, що громада обласного центру повинна забезпечувати містянам адекватну стаціонарну допомогу. Протягом року клінічна лікарня ШМД приймає понад 50 тис. пацієнтів. За добу тут приймають близько 150 хворих і проводять майже 30 оперативних втручань. Зважаючи на те, що лікарня має стати однією з ключових для надання медичної допомоги пацієнтам Північного госпітального округу, ми вирішили створити сучасне відділення екстреної медичної допомоги з протишоковою зоною на 6 робочих місць, нову реанімацію на 18 робочих місць і ургентний операційний блок на 4 операційні.
- Проект Світового банку зі спорудження кардіоцентру - не зовсім міський, але стосується міста. На якому етапі роботи зараз?
- Субпроект Світового банку "Складова розвитку системи охорони здоров'я Вінницької області, направлена на покращення медичної допомоги хворим із серцево-судинною патологією", метою якого є зменшення смертності населення від вказаних недуг шляхом підвищення ефективності медичної допомоги на вторинному рівні, реалізується у Вінницькій області з 2015 року і передбачає системний підхід. Один із напрямків - будівництво кардіоцентру, нове приміщення якого планують ввести в експлуатацію у 2020 році. Допоки новий центр у стані будівництва, ми спрямовуємо фінансову підтримку на посилення можливостей нині діючого центру.
Нещодавно в рамках реалізації проекту Світового банку заклад отримав новий сучасний ангіограф - цифрову мобільну рентген-діагностичну систему типу С-дуга Ziehm Vision RFD відомого німецького бренду, яку використовують в інтервенційній кардіології та кардіохірургії. Це дасть змогу розвантажити наявний ангіограф, який із 2008 року працює фактично безперервно, а головне - оперативніше і якісніше надавати допомогу людям з ішемічною хворобою серця, порушеннями ритму та провідності серця. Адже тепер наші спеціалісти зможуть одномоментно проводити оперативні втручання двом пацієнтам. 
До речі, торік Вінницький кардіоцентр став лідером серед аналогічних медичних закладів України за кількістю операцій зі стентування коронарних судин, яких у нас було проведено 837. Загалом за минулий рік у закладі здійснили 2478 оперативних втручань.

- На які ще проекти місто виділяє фінансування?
- Триває термомодернізація пологового корпусу міської лікарні "Центр матері та дитини". Цього року провели капітальні ремонти відділення патології новонароджених, жіночої консультації з денним стаціонаром, гінекологічного відділення. І це був перший капітальний ремонт будівлі за останні 20 років. З типового приміщення радянського зразка воно перетворилося на сучасне і комфортне. Торік закінчили капітальний ремонт інфекційно-боксованого відділення педіатрії та даху акушерського корпусу. 
Окрім цього, ми повністю оновили пральний комплекс, який обслуговує кардіоцентр, пологовий будинок №1, міську та районну лікарні. Сучасне енергоефективне обладнання, що забезпечує якісне прання та прасування білизни, розташували на базі міської лікарні №1. Раніше тут використовували застаріле устаткування ще радянських часів, промислові й побутові пральні машини. Комплекс за зміну приймає понад 300 кг білизни.
- Що у планах?
- У пріоритетах 2019 року - завершення великих проектів цього року: оснащення та введення в експлуатацію прибудови міської клінічної лікарні Швидкої медичної допомоги, завершення термомодернізації та дооснащення гінекологічного відділення міської лікарні "Центр матері та дитини", ремонт третіх поверхів пологових будинків №1 і №2. У планах також створення пральні на лівому березі міста на базі МКЛ №3. Роботи багато - головне, щоб грошей вистачило. У 2017 році на галузь охорони здоров'я було виділено 78 млн грн (муніципальні медичні програми, поточні та капітальні видатки), цього року буде значно більше, бо проекти масштабніші.


Олеся ШУТКЕВИЧКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

829

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

642

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

432

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

376

17 жовтня у Будинку офіцерів відбудеться безкоштовний показ вистави, ролі у якій виконують учасники АТО, волонтери та члени їх родин.  ...

375

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...