"Заздрю людям, які йдуть з роботи додому"

Родина з Луганська каже, що кращого за Вінницю міста ще не бачили

Життя для Світлани Петрищевої і її сім'ї розділилося на "до" і "після" чотири роки тому. Залишаючи Луганськ на 21 день напередодні "зачистки", вони й не думали, що більше туди не повернуться. Лишили усе нажите - збудований дім, автомобіль - тікали просто у футболках. Їм було складніше за інших, адже Світлану посадив до інвалідного візка грип, перенесений у 2007-му. Спочатку жили у санаторіях на Одещині, куди волонтери відвозили переселенців. Згодом перебрались на Поділля. Сьогодні Світлана - єдина у Вінниці переселенка на візку. Із липня вона працює касиром у "Сільпо" в "Скай Парку". Каже, роботою задоволена. Утім часом не стримує сліз.

- Більшість покупців хороші, але знайдеться той, хто вдарить по найболючішому. "Чого вдома не сидиться? Таким, як ти, не місце тут", - коли це чуєш, жити не хочеться, - розповідає Світлана. - Зате персонал чудовий, мене підтримують, вчать не брати близько до серця. А я не можу…

Попри непросте життя Світлана - оптимістка. Вона займається танцями на візках у реабілітаційному центрі "Гармонія", багато посміхається, особливо, коли згадує знайомство зі своїм чоловіком.

- Він працював монтажником телефонного зв'язку. Усім провели телефон, окрім нас. Мене це дуже образило, я стала все з'ясовувати. Так і познайомилася з Сергієм. Напросився у гості, почали зустрічатися. Люди досі дивуються, що він одружився на дівчині у візку, - каже Світлана.

- А я його навіть не помічаю, - говорить Сергій. - Ця жінка підкорила своїми очима, щирістю, усмішкою. У житті ти ж не за ноги обираєш людину. Відчув її серцем. 

Багато років тому подружнє щастя затьмарила гірка втрата, коли їхня довгоочікувана донечка померла на п'ятий день життя.

- Це найстрашніше - втратити свою дитину, - ледве говорить крізь сльози жінка. 

Але вони не здалися: мають сина, він уже школяр. 
Подружжя дуже вражене Вінницею і її можливостями для таких, як Світлана. 

- Я тут уперше за 20 років їхала в автобусі. Це такі відчуття! - посміхається вона. 

- Ви просто звикли до всього. А нам, повірте, є з чим порівняти. Тут стільки заходів, концертів! А в нас що? Раз на рік, 9 травня, всі на парад, от і все, - каже Сергій. - Зараз у Луганську з 18.00 діє комендантська година, усі по домівках мають сидіти. 

Час від часу Сергій підробляє "шабашками". Постійної роботи знайти не може, хоча 12 років пропрацював у будівельній фірмі. 
Вони дуже мріють залишитися у Вінниці назавжди. Але не все так просто. 

- Власник житла дав нам час до зими, бо має свої плани. А далі - хоч на вокзал. Куди я тільки не телефонувала. Скрізь відмова, коли чують, що ми переселенці, та ще й на візку, - говорить Світлана. - Син змінив чотири школи, це стрес для нього. Я не знаю, що робити далі і дуже сподіваюся, що хтось прочитає про нашу проблему і зможе допомогти. Якщо на початку війни про переселенців ще якось дбали, тепер, здається, держава про нас забула. Ми дуже любимо Україну, ми патріоти, повірте. Боляче чути, коли кажуть: "Їдьте додому!", бо повертатися насправді нема куди. І поїхати туди нема за чим - мародери зробили свою справу… Я дуже заздрю тим, хто ввечері з роботи просто йде у свій дім. А нам нема що залишити своїм дітям… Боляче, що у сина досі нема зимової куртки, і що не можу купити йому шоколадних цукерок. Свого часу волонтери допомагали нам з одягом, а зараз - затишшя. 
У Луганську Світлана працювала у газовій службі, займалася перерахунками. Їй кількох місяців не вистачило, щоб закінчити педуніверситет - почалася війна.


Ірина МОХАРКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

961

Дорожньо-транспортна пригода за участі велосипедиста та автомобіля « Fiat Scudo» сталась 5 листопада у Бершаді. У результаті аварії ...

423

Увечері п’ятого листопада камери ситуаційного центру відеоспостереження Ситуаційного центру зафіксували ДТП із потерпілими на ...

346

Вагому суму в 454,8 мільйонів гривень перерахували платники податків області на модернізацію та реформування української армії впродовж ...

334

Вінницький відділ поліції ГУНП у Вінницькій області встановлює особу невідомого чоловіка, тіло якого знайшли на платформі ...

333

Кандидат технічних наук, доцент кафедри електроніки та наносистем Вінницького національного технічного університету Олена Жагловська...