Депортації не буде

Депортації не буде

Японо-російська сім'я із п'ятьма дітьми залишається на Вінниччині

У Вінницькому міському суді 4 липня слухалась нашуміла справа про депортацію до Японії родини нелегалів. Її відкрили за адміністративним позовом обласного управління Державної міграційної служби до громадянки Японії, 41-річної Ічікави Атсуко. Служба наполягала на примусовому видворенні її разом із п'ятьма малолітніми дітьми з території України, оскільки сім'я порушила терміни перебування на території нашої державі і не оформлювала необхідних документів. 
Громадянка Японії Ічікава Атсуко разом із чоловіком росіянином Віталієм Вєтровим проживають у селі Вила-Ярузькі Чернівецького району із 2014 року. У них п'ятеро малолітніх дітей, двоє з яких народились уже тут, на Вінниччині. 
Будинок у Вилах-Ярузьких інтернаціональна сім'я знайшла через інтернет-оголошення. Власник - Олександр Саулюк. Як стало відомо із пояснення голови родини, Віталія Вєтрова, яке зачитали у суді, він, приїхавши до продавця, дав йому 1000 доларів завдатку. Згодом з'ясувалося, що обіцяної землі, яка б мала бути разом із будинком, по факту не виявилося. Тож свої гроші сім'я забажала повернути назад. Утім власник нерухомості відмовив. Мотивував тим, що завдаток не повертається. Родина залишилася жити в будинку, а продавець поскаржився на іноземців. Відтоді про нелегалів і дізналися у поліції. 
На судове засідання продавець будинку не з'явився - надіслав довідку з лікарні про лікування у стаціонарі. 
Не було на суді і чоловіка Ічікави - він "застряг" у Молдові. Намагався перетнути кордон (для формальності), але назад його вже не впустили. В Україну має повернутися у другій половині липня, по закінченні 90 днів. 
Віталій Вєтров - росіянин, але повертатися на свою батьківщину не планує. Після приїзду в Україну хоче одразу ж взятися за оформлення документів. Поки продуктами родині допомагають односельчани. Або ж Ічікава Атсуко телефонує чоловікові, і він уже передає іншим, що принести. 
Суддя Олена Вохмінова слухала справу без відповідача - Ічікави Атсуко. Попри неодноразові виклики до суду на засідання вона так і не приїхала. Своє рішення пояснила тим, що вимагає перекладача з японської, аби могла ознайомитися із документами і вимогами стосовно її родини. Тільки у такому разі обіцяла підписати відповідні документи. Але такого сертифікованого перекладача не знайшли, надали лише англомовного спеціаліста, тож Ічікава не приймала жодної повістки. Як пояснили на суді, англомовному перекладачеві вона не довіряла, а без чоловіка боялася взагалі показувати будь-кому документи. 
Завідувачка сектору юридичного забезпечення УДМС Людмила Порхун, озвучуючи позицію служби, наполягала на тому, що нелегали ігнорують усі приписи. 

- Діти не відвідують ні школу, ні садок, сплять на матрацах, жоден з батьків не працює, - зазначила Людмила Порхун. 

Представниця органу опіки і піклування Чернівецької районної держадміністрації Ліна Юрковська каже, що сім’я живе, м’яко кажучи, скромно. А зв’язок зі світом відбувався через чоловіка Віталія Вєтрова.
Утім, на думку представниці органу опіки і піклування, японська мама робить усе можливе для виховання дітей. 

- Мене приємно вразила кількість дитячих книжечок в оселі. Дітки всі охайні, викупані, аж волосся виблискує. Поки ми спілкувалися, одна з дівчаток писала ієрогліфи, і так весь час сиділа, поки ми там були. Відчувається дисципліна у сім'ї, авторитет матері. Дітки прибігли з вулиці - і одразу руки помили… У будинку досить скромно, але чисто, у них постійно сохне випраний одяг. У домі є, що їсти, - пояснила Ліна Юрковська. - Я вважаю, що видворення родини із України принесе величезний стрес дітям, і цього робити не можна. Навіть якби для Атсуко знайшли того перекладача, я не впевнена, що вона змогла б приїхати, маючи п'ятьох малих дітей. 

Права дітей на суді захищала адвокат Ольга Воронцова. Вона теж зазначила, що не можна цю сім'ю назвати неблагополучною. 
Вислухавши усі сторони, суд дійшов висновку про відсутність ґрунтовних доказів того, що родину потрібно депортувати. Так само не доведено і те, що Атсуко свідомо ухиляється від виїзду. Зрештою суд вирішив, що примусове видворення родини - неприпустиме. 
За законом, протягом 10 днів рішення може бути оскаржено в Апеляційному суді області. 

 


Ірина МОХАРКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

137

Понад 500 людей за день реєструють адміністратори у "Вінниця-картсервісі" У Вінниці уже з цієї осені з муніципального транспорту зникне ...

81

Двох підозрюваних затримали у Києві, третього ще шукають У Вінниці 18 березня у міському суді обрали міру запобіжного заходу 31-річному ...

74

У поліції почали службове розслідування, поліцейського поки відсторонили від посади Близько сьомої години ранку 17 березня на ...

66

Співробітники УСБУ у Вінницькій області під процесуальним керівництвом прокуратури області в межах протидії незаконному обігу ...

66

Житомирський режисер Петро Авраменко готує для Вінничан прем'єру  День театру, 27 березня, на вінницьких шанувальників мистецтва чекає ...