У Вінниці відбулась Міжнародна виставка котів

Вінницький клуб любителів котів «Cat» провів 9-10 червня міжнародну виставку котів «Фантазії літа». Котів, учасників виставки, оцінювали за чеською системою WCF (world cat federation) відомі експерти: Томас Балчіунас (Прибалтика) і Наталія Бєлова (Україна). 

– Це робоча виставка. Люди можуть не лише подивитись на тварин, а й придбати домашнього улюбленця. Розрізняють ветеранів, кастрованих та домашніх учасників. А за групами, довго- та короткошерстих, безшерстих і сіамо-орієнталь. Протягом двох днів виставки відбувався ринг дорослих (із 10 місяців) та ринг молодих, а також два шоу забарвлень, – розповіла організаторка виставки Наталія Вовк. 

Пані Наталія сама має непородистого котика і займається екзотами та британцями. Каже, від роботи у неї лише приємна втома, адже бачить як ростуть тварини.

– На одній виставці приносять ще маленьке кошеня, а до наступної зустрічі вже малеча підростає, а далі заводить сім’ю, - розповідає вона. 

На виставці були представники котячих з Вінниці, Кривого Рогу, Дніпра, Хмельницького, Житомира. Із порід котів - шотландські, перси, британці, мейн-куни, сфінкси, бенгали, сибірські, бобтейли, девон рекси, бурма, манчкіни. Участь платна - 800 грн за тваринку. 
Під час проведення монопородних шоу експерти розповідали про різні породи, а відвідувачі могли спілкувалися із заводчиками. Так, Олена Ясинчук із Хмельницька розповіла про частину розплідника, який складається з 30-ти котів породи європейська бурма/бурманська.

– За виглядом ці коти схожі на пантеру, а за характером – добрі. Цю породу навіть застосовують при лікуванні діток, хворих на синдром Дауна. Немає підшерстки, а тому цей кіт не линяє, і без запаху, - розповідає Олена Ясинчук. - У розпліднику дівчатка - з характером, а хлопці - м’які, як пластилін, люблять муркотіти. Купатись не люблять, але сприймають це як потрібне, із розумінням до цього ставляться. Бувають п’яти забарвлень: соболь, шоколад, блакитний, бузковий та черепаха. Улюблені ласощі кожна тваринка обирає на свій смак. 

Пані Олена каже, що із трьох місяців котики беруть участь у виставках, а із чотирьох їх уже прилаштовують у новий дім, адже саме тоді у котів цієї породи краща адаптація. ЇЇ найстарший кіт виборов титул Єврочемпіона по Україні. Тепер планують їхати за кордон, де інші стандарти. 
Оксана Ревутська з Вінниці розповіла про кота породи сіамо-орієнталь. 

– Це специфічні котики. Я б навіть сказала котики-мавпочки, котики-собачки. Люблять розмовляти та йдуть за тобою всюди, - каже Оксара Ревутська. - Мама народила, і її відправили на відпочинок, а двоє котенят - на виставці. Кицю взяли із донецького розплідника. Через ситуацію що склалась на Сході, вона була боязлива, їй потрібен спокій та тиша. Такі коти потребують спеціальної їжі, адже багато рухаються та енергійні. Дуже люблять купатись. Це рідкісна порода, єдина у Вінниці. 

Власник розплідника мейн-кунів Володимир Нестеренко привів на виставку своїх улюбленців, серед яких кіт Фіксик. Кіт посідає другу сходинку серед мейн-кунів України та 15-ти - серед всіх у світі. До речі, цей кіт – онук найбільшого кота України, чемпіона світу кота Кекса.
Ціни на котиків на виставці стартували від 10 000 грн. Громадська організація «Звичка оберігати» облаштувала стенд, де робили благодійні пожертви для безпритульних тварин та залишали заявку на стерилізацію.
 

 


Анна ДУБІНСЬКАКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

791

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

601

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

374

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

351

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...

341

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...