На водоканалі визначили місце забруднення Бугу: між водозаборами Калинівки і Вінниці

Два  дні  поспіль приблизно в один і той же час кілька годин повз водозабір у Вінниці текла вода, забруднена антропогенним фактором. Джерело  забруднення вінницької води -  на відрізку між  водозаборами  Калинівки та Вінниці. Про це повідомили у прес-службі «Вінницяводоканал».
На підприємстві уточнюють, що протягом 2-3 червня у Вінниці  відбувалися різки зміни в якості води джерела водопостачання. У Південному Бузі в районі водозабору 2 червня  було зафіксоване різке зростання рівня амонію до 3,13 мг/дм3,  почав погіршуватись запах, який сягнув 4/4 бала.  
Третього червня  запах повернувся до звичного в 3/3 бала, рівень амонію знизився до 1,92 мг/дм3. Проте, в обід, 3 червня,  ситуація повторилась:  вже на 14.00 рівень амонію  сягнув 4,88 мг/дм3, а запах  знову підвищився  до 4/4.  На 18.00 рівень амонію  знизився до 1,77 мг/дм3, запах залишився.
Вінницький водоканал зв’язався із водоканалами Хмільника та Калинівки,  які також беруть воду з Південного Бугу, щоб з’ясувати на якому відрізку йде забруднення річки. Виявилось, що в обох водозаборах  вище по течії проблем немає.  У  водозаборі Калинівки рівень амонію 3 червня  становив 0,33 мг/дм3  - тобто у 15 разів менше, ніж у Вінниці.
Проходження вздовж водозабору забрудненої води  у конкретний період  може свідчити про наявність джерела забруднення  вище по течії, на відрізку між  водозаборами  Калинівки та Вінниці.
Керівництво водоканалу  надало інформацію щодо стану джерела водопостачання державній екологічній інспекції 3 червня в телефонному режимі, а в понеділок, 4 червня, -  факсограмою.
Для  вирішення проблеми запаху водоканал одразу доповнив  класичну технологічну  схему  очищення  питної води двома  реагентами (цеолітом та активованим вугіллям), які придбав минулого року. Завдяки цим реагентам   вдалось уникнути повторення  ситуації із запахом  у масштабах червня 2017 року.  Проте,  запах піднявся до незвичного для вінничан рівня  в 2/2 бала, 3 червня рівень  амонію у питній воді сягнув 2,24-2,32  мг/дм3 (норма до 2,6  мг/дм3). Це позначилося на органолептичних показниках води.
Ситуація в Бугу поступово покращилась. Запах   питної води повернувся до звичного 7 червня 2017р.

-  Підприємство «Вінницяоблводоканал» не займається очисткою Південного Бугу і не відповідає за якість води у річці Південний Буг. Ситуація погіршується. Вздовж річки розташовані забудови, переважна більшість яких зливає відходи у Південний Буг. свою чергу зливають добрива у річку і фермери, чиї поля підходять впритул до річки. На сьогодні ми робимо максимальну роботу, щоб очистити воду з річки і подати її споживачеві. Щоб вода у річці покращилася потрібна систематична і цілеспрямована робота влади всіх рівнів. Буквально нещодавно Держспоживслужба  заборонила купатися у річці Південний Буг у зв’язку з низькими показниками якості води, - розповів директор підприємства «Вінницяоблводоканал» Олександр Чернятинський.  

Для довідки

Погіршення запаху та підвищення азоту амонійного у джерелі водопостачання  має серйозні наслідки для технологічного процесу очистки води. Джерела водопостачання із рівнем амонію понад 1,29  мг/дм3  належить до 4 класу забруднення: посередня, обмежено придатна, небажана якість води.  Сполуки амонію надають воді специфічного запаху та присмаку. Частина амонію  з’єднується з хлором і утворює хлораміни (зв’язаний залишковий хлор).  
     

 
Коментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

154

400 військово-зобов'язаних оперативного резерву І черги направлено до навчальних центрів Вінницький обласний військовий комісаріат ...

136

7 грудня Вінницю відвідав Постійний представник Міжнародного валютного фонду в Україні Йоста Люнгман. Під час зустрічі із міським ...

135

На сесії Вінницької облради 4 грудня депутати внесли зміни і продовжили дію обласної цільової Програми підтримки учасників АТО, членів ...

134

У Вінниці стартувала благодійна акція Днями у Вінниці стартувала акція "підвішених" кав і обідів. Купити каву чи обід може будь-хто, ...

132

На позачерговій сесії Вінницької облради, 4 грудня, депутати проголосували за ряд кадрових рішень. Так, на посаду головного лікаря ...