Частина стадниці- без води

Частина стадниці- без води

"Мали працювати дві свердловини, а по факту-один насос в одній свердловині"

Уже понад 10 днів немає води у водогонах на кількох вулицях Стадниці. Ольга була першою мешканкою, кого "Місто" зустріло у селі. Жителька вул.Шкільної, розповіла, що такої ситуації ще не було.

- Днів десять, а може, більше, вечорами у крані води взагалі нема. Наприклад, із п'ятої вечора і до півночі. У нас маленькі діти, набираємо воду з криниці і гріємо, - каже Ольга. - За використану воду платимо справно. Я чула, що селу потрібен додатковий насос.

Підходимо до вулиці Франишина. Тут вода є.

- Років десять тому ми дорогу перекривали, нам провели воду, адже пити з криниць нашу - неможливо, - пояснює літня жіночка.

Цій вулиці пощастило більше, ніж мешканцям згаданої Шкільної, а ще Польової, Миру, Молодіжної - там теж води немає.
Відсутня вода вдома і у сільського голови Владислава Яклюшина. Він переконаний: проблема з водогоном у тому, що "Вінницяводоканал", який його обслуговує, не реагує на звернення.

- Ми підприємству надсилали не один десяток звернень про відсутній тиск. Влітку люди, зрозуміло, використовують більше води, а ще набирають її на вулицях через колонки, - пояснює Владислав Яклюшин. - Але суть в іншому. При розробці проекту ми подавали інформацію про 640 дворів, додавши 30% резерву, тож водогін мав забезпечувати близько 900 індивідуальних водогонів. А вода сьогодні проведена у менш ніж 400. Мали працювати дві свердловини, а по факту - один насос в одній свердловині. Тому потрібно піднімати тиск шляхом підключення ще однієї. Коли люди стали звертатися на "Водоканал", то їм відповіли, що сільрада заборгувала кошти за обслуговування колонок. Ситуація абсурдна. Від 2-го травня сума у 106 тис.грн., отримана як субвенція від міськради, проплачена, заборгованість закрита. Щодо нових нарахувань у 18 тис. грн., вони заплановані і надійдуть вже днями. Я наголошую: стосунки сільради з "Водоканалом" через водозабірні колонки - це одне, і зовсім інше - водопостачання індивідуальних абонентів.

У різних куточках Стадниці встановлені 25 колонок, через які мешканці набирають воду безплатно. Частина з них несправна - ми переконалися самі.

- Колонками користуються не тільки власники водогонів, підключаючи шланги для поливу. Інші особи ще й заробляють на воді, - уточнив мешканець Владислав Яклюшин.

Як чужинці крадуть воду, бачив мешканець Стадниці Іван Капущак.

- Приїжджають бочками набирати, в основному вночі, потім по гривні за літр у Вінниці продають, - говорить він.

Про проблеми з водою Стадниці у КП "Вінницяоблводоканал" знають. Але говорять здебільшого про колонки і називають іншу причину - тариф. А ще кажуть, що однієї свердловини достатньо для забезпечення села водою.

- Ми припинили ремонт колонок, адже нині діючий тариф лише на 50% відшкодовує наші витрати. Із 2009 року ціна на воду - 4,47 грн. за куб, замість необхідної 7,86 грн. Уже два роки поспіль подаємо розрахунки тарифів селищній раді, але їх не виносять на сесію, - каже заступниця начальника підприємства Раїса Півторак. - За І квартал збитки по експлуатації свердловини у Стадниці 25,6 тис. грн. За минулий рік - 114,9 тисячі. Можливо, доведеться взагалі припинити водопостачання, поки тариф не переглянуть. Наразі у мене немає інформації про відсутність води саме по будинках. Ми обов'язково її перевіримо.

Мешканець Стадниці, депутат райради Володимир Болебрух переконаний, що суть не у тарифі:

- Два роки тому згорів насос. Його замінили: забрали з однієї свердловини, поставили на іншу. Навіщо говорити про тариф? Якби ж працювали два насоси! А щодо колонок, то їх взагалі ліквідувати треба, вони збиткові. Я, як абонент, не маю води, за яку плачу гроші.

 


Ірина МОХАРКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

332

Психіатр Наталя Денисюк: У моїх пацієнтів найтовстіші медичні картки Наталя Денисюк 22 роки допомагає вінничанам долати депресивні ...

228

Потужності підпри\мства можуть щорічно забезпечувати електроенергією 150 тисяч квартир. Першу чергу унікального для України заводу із ...

208

Що зміниться з березня 2019 року У Західній Європі люди, досягаючи пенсійного віку, починають нове повноцінне життя. Їхні пенсії ...

205

Вінницький шаховий клуб "Романтик", де діє філія МДЮСШ № 6, торік переміг на юнацькому командному чемпіонаті області у Літині. Цього року ...

200

У прокуратурі заявили про 15 тисяч доларів за 0,3 га землі під забудову. Під слідством мер Мигилева-Подільського Прокуратура Вінницької ...