Прем'єр проінспектував вінницьку трасу

Прем'єр проінспектував вінницьку трасу

" Цього року на дороги ми виділяємо безпрецедентні 47 млрд грн"

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман 31 травня особисто інспектував роботи, які нині тривають на трасі М-12 "Стрий - Тернопіль - Кропивницький - Знам'янка". Частина цієї дороги - в межах Тернопільської і Вінницької областей - входить до транспортного коридору Go Highway. Разом із в.о.голови Державного агентства автомобільних доріг Славоміром Новаком прем'єр протягом дня побував одразу в трьох областях - Тернопільській, Хмельницькій та Вінницькій. На Вінниччині до інспекції прем'єра приєдналися голова облдержадміністрації Валерій Коровій, начальник обласної Служби автомобільних доріг Ігор Корольчук, мер Вінниці Сергій Моргунов.
Як ремонтують українські дороги, Володимир Гройсман придивлявся уважно, спілкувався з представниками компаній, які виконують роботи, простими робітниками та посадовцями, які курують цей напрямок. 

- Я задоволений тими технологічними підходами, які побачив, - сказав Володимир Гройсман, обіцяв і надалі продовжувати практику таких об'їздів, аби бачити, як реалізуються програми Уряду.

За його словами, ремонт доріг для України має стратегічне значення, тому до таких робіт завжди буде особлива увага.

- Можна пересвідчитися усім, що ми розпочали масштабний сезон будівельних робіт із відновлення українських доріг, - каже прем'єр. - Це масштабний проект від західного кордону - Львівська, Тернопільська, Хмельницька, Вінницька області, Умань і аж до Миколаєва та Херсона... Цього року буде зроблений значний обсяг робіт на цій дорозі. Але мене турбують темпи виконання цих робіт у Хмельницькій області, нещодавно призначеному голові обласної державної адміністрації я про це сказав. Кошти на ремонт дороги від Хмельницького до Вінниці виділені, тендер проведений, але поки що підрядник не збирається інтенсивно приступати до виконання робіт. 

Утім, Голова Уряду впевнений, що така затримка - лише тимчасове ускладнення.

- Я казав, що дороги в Україні будуть побудовані - і я тримаю своє слово, - каже Володимир Гройсман. - Ми вже другий рік поспіль масштабно будуємо дороги по всій Україні. Але треба зважати на те, що в різних регіонах влада по-різному виконує свою роботу. Десь це роблять інтенсивно - як на Вінниччині, чи Тернопіллі, а є регіони, де, на превеликий жаль, ми поки не бачимо такого прогресу, хоча відповідні кошти там теж є. 

Прем'єр зауважив також про започаткований в Україні новий підхід до ремонту доріг.

- Ми утворили координаційну раду з питань безпеки дорожнього руху та нещодавно затвердили стратегію щодо підвищення безпеки на дорогах - у містах та поза їхніми межами, якої раніше не було, і вперше виділили понад 2,5 млрд грн. у рамках модернізації доріг на відповідні заходи щодо безпеки руху. Це стосується і пішохідних переходів, і освітлення, і обмеження швидкості, і руху по колу, що мінімізує ризики. Там, де це можливо, відбуватиметься й розширення доріг, що теж сприятиме безпечності руху, - говорить Голова Уряду. 

Окрему увагу Володимир Гройсман приділив першочерговості тих чи інших дорожніх робіт.

- Загалом дороги в Україні діляться на дві категорії - ті, які зробив Уряд Гройсмана, і ті, які має зробити Уряд Гройсмана. Ми маємо чітку стратегію, яка показує, як ми будемо впроваджувати об'єднання всіх обласних центрів протягом найближчих п'яти років. Включаючи 2023 рік, ми маємо виділити на ці цілі 300 мільярдів. І хочу зазначити, що вже цього року на дороги виділяємо безпрецедентні 47 млрд грн. Такої цифри ніколи не було в Україні, і, можливо, вона буде збільшуватися. Головне, аби ці кошти ефективно використовували, - каже прем'єр. 

Скориставшись нагодою, журналісти також поцікавилися найближчими планами прем'єра, у т.ч. які стосуються парламентських виборів.

- Нині я займаюсь абсолютно конкретними справами - починаючи від ремонту доріг і закінчуючи питаннями національної економіки. Це моє завдання - будувати садочки, школи, створювати умови для розвитку бізнесу… Ми розпочали важливі реформи - в освіті, в охороні здоров'я, інших сферах. Успішно впроваджуємо децентралізацію. І саме це я й збираюсь робити до чергових парламентських виборів, - говорить Володимир Гройсман. - Жага політичних рейтингів не має заполонити нашу свідомість, боротися треба не за рейтинги, а за успіх нашої країни. А от коли будуть парламентські вибори, в яких я обов'язково братиму участь, тоді поговоримо й про формат, і про команду, і про все інше. 

І все ж певну позицію Голова Уряду озвучив уже зараз.

- Сьогодні я маю абсолютно добрі стосунки і з Арсенієм Петровичем (Яценюком. - Авт.), і з фракцією Блоку Петра Порошенка. Нас об'єднує необхідність разом ухвалювати важливі для країни рішення. Адже не було б рішення парламенту стосовно затвердження бюджету на 2018 рік, ми б не будували ці дороги та не робили багато інших корисних для держави справ, - додав Голова Уряду.

Довідка "Міста"

Проект Gо Нighway поєднає порти Балтійського і Чорного морів від Гданська до Одеси, Херсону і Миколаєва. Цей маршрут враховує траси М-09 Тернопіль - Львів - Рава Руська; М-12 Стрий - Тернопіль - Кропивницький - Знам'янка (Тернопіль - Умань); М-05 Київ - Одеса (Біла Церква - Умань - Одеса); М-14 Одеса - Мелітополь - Новоазовськ (Одеса - Миколаїв - Херсон).
Цього року на виконання робіт за проектом виділено 4 млрд грн. Роботи вже розпочато на 12 об'єктах маршруту, в тому числі на чотирьох ділянках траси М-12. На кінець травня цього року обсяг виконаних робіт становить 891 млн грн.
Коментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

446

Ця подія, хоч і не для широкого загалу, але стала резонансною для міста. На кількаденну зустріч у Вінниці зібралися музиканти, яких ...

422

Проект "Поліцейський офіцер громади" має охопити всі регіони держави: близько 30 тисяч населених пунктів, де мешкає майже 28 мільйонів ...

387

З'їзд партії "Українська стратегія Гройсмана", який пройшов у Києві 7 червня, став очікуваною політичною подією. Екс-мер Вінниці, а нині ...

370

13 червня у Вінниці відкриється літературно-мистецький фестиваль «Острів Європа». На 10-ти різних відкритих локаціях відбуватимуться ...

344

Прокуратура Вінницької області здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ...