Нові умови прийому дітей у школи

Нові умови прийому дітей у школи

Міністерство роз'яснює суть реформ

З середини квітня в Україні триває зарахування дітей у школу до першого класу. Раніше батьки першокласників заздалегідь шукали хорошу школу для своєї дитини, навіть якщо вона була далеко від дому, домовлялися з директором, водили дитину на підготовчі курси, платили "благодійні батьківські внески", аби потрапити в навчальний заклад із високим рейтингом. Цього року все змінилось. Адже вперше в рамках освітньої реформи Міністерство освіти і науки розробило новий порядок зарахування учнів до загальноосвітніх навчальних закладів.
Оновлені правила передбачають, що дитина може відвідувати лише найближчу школу за місцем проживання. Органи місцевого самоврядування вже розподілили між школами "території обслуговування". Дітей з будинків, які розташовані на території її обслуговування, школа прийматиме першочергово. Водночас багатьох батьків ця вимога спантеличила. Зрештою, нерідко сім'ї мешкають не там, де офіційно зареєстровані. У таких випадках поставало питання: які саме документи мають бути надані на підтвердження місця проживання?
У Міносвіти роз'яснюють: йдеться не про прив'язку до місця реєстрації, а про місце фактичного проживання. 

- Це може бути довідка про реєстрацію дитини або батьків, договір оренди, довідка з ОСББ чи ЖЕКу, заява-підтвердження від сусідів, акт обстеження служби у справах захисту дітей. Будь-що. І все це виключно за бажанням батьків, - розповів DW один із розробників нового порядок зарахування учнів до загальноосвітніх навчальних закладів, представник Міністерства освіти і науки України Володимир Бачинський.

С початку МОН пропонувало, аби цей перелік документів, які мають приносити батьки на підтвердження, був конкретизованим і обов'язковим, однак проти цього виступила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова. Тому цих додаткових документів тепер від батьків не вимагають, але наполегливо просять принести. Якщо ж документа з підтвердженням місця проживання чи реєстрації дитини не буде, то її зараховуватимуть аж у четверту чергу. У другій черзі - брати і сестри тих, хто вже навчається у школі, потім пріоритетно зараховуватимуть дітей співробітників школи, а вже потім ті, хто виграє жеребкування, буде зарахований на вільні місця, якщо вони залишаться. 

- У селах це взагалі не проблема - візьмуть всіх, адже школи розраховані навіть на більшу кількість дітей, аніж є там, - каже Володимир Бачинський.

Але що робити батькам у великих містах, особливо у густонаселених спальних мікрорайонах, де на одне місце в школі претендує до семи дітей? Відповіді на це у посадовців поки немає. 

- Завжди люди не довірять і бояться, що може бути гірше, аніж зараз. Але ж так, як є зараз, далі не може відбуватися. Адже тестування дітей і конкурс батьків, як є зараз при зарахуванні до школи, це непрофесійно, непедагогічно, дуже корумповано, - каже міністр освіти і науки України Лілія Гриневич. 

Коментарі експертів:

Представниця українського омбудсмена Аксана Філіпішина:

- Цього року не потрібно було вводити нові правила. Бо база під реалізацію цих правил не підготовлена. Не урівняні всі заклади методично та матеріально, не запрацював ще у повному обсязі реєстр обліку дітей. Якби він діяв, то батькам не треба було б збирати документи про місце проживання. Розподіл дітей відбувався б автоматично і без корупції.

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич:

- Всі діти повинні мати доступ до якісної освіти, а не тільки ті, які потрапили в центральні школи. Початкова школа має бути однакова для всіх. Ніяких конкурсів і екзаменів для дітей робити не можна.

Координаторка освітнього напрямку громадської мережі "Опора" Наталя Радиш:

- Ми тепер матимемо автономію в освіті. Буде перелік знань, умінь і навичок, якими повинен володіти учень, а яким чином учитель цього досягатиме, залежить саме від нього. Вчителю надаються різні можливості, аби досягти результату.

 

"Місто" запитало у вінничан: "Чи викорінить освітня реформа корупцію у навчальних закладах?

Дмитро, інженер-будівельник:

- Викладачі самі купують дипломи, потім вчать дітей. Це важко змінити.

Пані Роза, пенсіонерка:

- У моїй сім`ї немає зараз випускників чи студентів. Важко сказати, який стан корупції зараз і чи щось зміниться. 

Лариса, технічна працівниця:

- Як які вузи чи школи. В одних корупції не буде, або мінімальний рівень, а в інших залишиться. 

Максим, студент:

- Особисто я не стикався із корупцією. Від знайомих чув в основному, що Харків і Одеса - велика корупція. Вони найбільше потребують реформи. 

Наталя, працівниця культури:

- Вона як була, так і залишиться ця корупція. Навряд, чи її можна подолати. 

 

 

 

 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

138

Спеціальні датчики температури, тиску, затоплення та руху встановили у Вінниці у підвалах багатоквартирних будинків по вул.Ващука,14, ...

126

В амбулаторії Калинівського міського центру первинної медико-санітарної допомоги 5 листопада помер 67-річний пацієнт. Подробиці ...

125

Уже не перший рік мешканці будинку по вул.Ширшова, 3 у Вінниці скаржаться на одну із сусідок. Наразі двокімнатна квартира на другому ...

125

У Вінниці 7 листопада близько 10.45 у по вулиці Князів Коріатовичів в під'їзді будинку невідомий чоловік учинив розпусні дії відносно ...

124

Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької облради, громадська організація «Асоціація бібліотек Вінниччини» та Український...