Труп у кар'єрі, або Відморозки виходять на полювання

Ця кримінальна справа мимохіть примусила згадати випадок кінця 1990-х. Тоді над закинутим гранітним кар'єром поблизу Ладижина виявили автомобіль, який передніми колесами завис над прірвою. Вочевидь, його намагалися скинути, аби втопити у воді, якою було заповнено кар'єр. При огляді машини оперативники жахнулись: у багажнику лежали трупи. Розслідування згодом вивело міліцію на жорстоку банду.
Спроба сховати наслідки вбивства, майже один до одного схожа з давньою, трапилась в кінці 2016 року в Хмільницькому районі.
Черговий раз повернувшись із місць позбавлення волі, Лаврін Бандюганов (анкетні дані "героїв" змінено) відразу ж узявся за старе: крадіжки і грабунки. Перший епізод у "ділі", на яке він пішов разом із Прокопом Злодійчуком, був простий: залізли в чужу комору і вкрали два велосипеди.
На другий вечір Бандюганову призначив зустріч біля кафе "Стара фортеця" чоловік, досить відомий у кримінальних колах Хмільника. Як розповідають матеріали справи, він запропонував Бандюганову поширювати наркотики, які буде постачати. Виникла словесна суперечка, яка переросла в бійку.
Лаврін був до такого повороту подій готовий заздалегідь, бо навіть прихопив із собою молоток. Щойно пішли в хід кулаки, як він вихопив слюсарський інструмент і щосили опустив його на голову суперника. Від травм той помер на місці.
Лаврін не розгубився й тут: швиденько сховав труп до багажника автівки, що належала загиблому, сів за кермо і поїхав з небезпечного місця. Добравшись до кар'єру поблизу села Голодьки, він втопив у ньому машину разом із небезпечним вантажем.
Однак, попри екстремальну ситуацію, Бандюганов діяв холоднокровно. Він обшукав кишені вбитого і знайшов ключі від чужої квартири. Тому вже за пару днів разом зі Злодійчуком знов пішов на "діло". Вистеживши, коли господиня піде з дому, Лаврін поставив "на шухері" Прокопа і відімкнув двері житла, з якого виніс 18 тисяч гривень, невелику кількість валюти та всі ювелірні вироби - загалом на суму понад 42 тисячі гривень.
Останнім епізодом став розбійний напад нашої двійці на місцевого підприємця у січні 2017 року. Попередньо вивчивши маршрути жертви, злочинці підстерегли його вранці. Без будь-яких попереджень Бандюганов підбіг ззаду, вдарив потерпілого молотком. Коли той упав на землю і випустив з рук пакет, Лаврін одразу підібрав той пакет, у якому було 78 тисяч гривень та 2674 долари, і втік з місця злочину. На щастя, шапка пом'якшила удар, тому потерпілий залишився живим.
Вінницький міський суд засудив Бандюганова до тринадцяти років, Злодійчука - до семи років ув'язнення.
 


Леонтій КраснопільськийКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

145

Спеціальні датчики температури, тиску, затоплення та руху встановили у Вінниці у підвалах багатоквартирних будинків по вул.Ващука,14, ...

133

Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької облради, громадська організація «Асоціація бібліотек Вінниччини» та Український...

131

В амбулаторії Калинівського міського центру первинної медико-санітарної допомоги 5 листопада помер 67-річний пацієнт. Подробиці ...

130

Уже не перший рік мешканці будинку по вул.Ширшова, 3 у Вінниці скаржаться на одну із сусідок. Наразі двокімнатна квартира на другому ...

129

У Вінниці 7 листопада близько 10.45 у по вулиці Князів Коріатовичів в під'їзді будинку невідомий чоловік учинив розпусні дії відносно ...