Автоперевізників контролює диспетчерський центр

Автоперевізників контролює диспетчерський центр

 

Завдання центру - координація роботи транспортних засобів

Нині в оперативно-диспетчерському центрі мають доступ до телеметричних даних 224 транспортних засобів перевізників області


У Вінниці відкрили перший в Україні сучасний оперативно-диспетчерський центр на базі Департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури Вінницької облдержадміністрації. Центр покликаний у режимі реального часу, з використанням сучасних технологій контролювати рух автотранспорту у регіоні та навіть за його межами.

- Передумовою його появи стало впровадження GPS-технологій у галузі транспорту для вирішення різного роду болючих питань, - каже директор департаменту ЖКГ, енергетики та інфраструктури Вінницької облдержадміністрації Сергій Волков, презентуючи новий проект.

За його словами, передусім йшлось про нарікання з боку споживачів послуг стосовно несвоєчасності або неякісного надання послуг перевізниками, а також безпеки перевезень, перевищення швидкості тощо.

- Головним завданням центру буде координація роботи транспортних засобів, які здійснюють пасажирські перевезення за договорами з профільним Департаментом та транспортних засобів організацій, установ і підприємств, підпорядкованих цьому ж департаменту, - пояснює він.
 

Диспетчер отримує та збирає інформацію щодо руху транспортних засобів, облаштованих GPS-трекерами, що встановлені на автомобілях установ і організацій галузі, а також перевізників, які надають послуги з перевезення пасажирів у відповідності до укладених договорів.
Оперативно-диспетчерський центр вже налагодив ефективний моніторинг, системний аналіз та контроль за транспортом. При цьому місцезнаходження будь-якого під'єднаного до системи авто, за допомогою супутникових даних, можна визначити з точністю до кількох метрів. Так само точно контролюється й швидкість.
 

- Були певні складнощі щодо укладення договорів, адже деякі перевізники вже користувалися аналогічними послугами, які надають інші організації, - каже Сергій Волков.
 

Представникам департаменту вдалось переконати перевізників, що узагальнення інформації в одному центрі - лише на користь.

Нині в оперативно-диспетчерському центрі мають доступ до телеметричних даних 224 транспортних засобів перевізників Вінницької області. І запевняють, що кількість під'єднаних авто дедалі розширюватиметься. 

- Обласна державна адміністрація виступає замовником міжміських маршрутів перевезення пасажирів і часто йдуть нарікання з боку споживачів послуг стосовно несвоєчасності або неякісного надання послуг перевізниками, - зазначив голова облдержадміністрації Валерій Коровій. - Те що ми сьогодні бачимо, дає можливість чітко контролювати виконання перевізниками тих домовленостей, які вони беруть відповідно до графіку маршруту і відповідно до маршрутної сітки, яка затверджена. 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

333

Психіатр Наталя Денисюк: У моїх пацієнтів найтовстіші медичні картки Наталя Денисюк 22 роки допомагає вінничанам долати депресивні ...

228

Потужності підпри\мства можуть щорічно забезпечувати електроенергією 150 тисяч квартир. Першу чергу унікального для України заводу із ...

208

Що зміниться з березня 2019 року У Західній Європі люди, досягаючи пенсійного віку, починають нове повноцінне життя. Їхні пенсії ...

205

Вінницький шаховий клуб "Романтик", де діє філія МДЮСШ № 6, торік переміг на юнацькому командному чемпіонаті області у Літині. Цього року ...

200

У прокуратурі заявили про 15 тисяч доларів за 0,3 га землі під забудову. Під слідством мер Мигилева-Подільського Прокуратура Вінницької ...