Автоперевізників контролює диспетчерський центр

Автоперевізників контролює диспетчерський центр

 

Завдання центру - координація роботи транспортних засобів

Нині в оперативно-диспетчерському центрі мають доступ до телеметричних даних 224 транспортних засобів перевізників області


У Вінниці відкрили перший в Україні сучасний оперативно-диспетчерський центр на базі Департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури Вінницької облдержадміністрації. Центр покликаний у режимі реального часу, з використанням сучасних технологій контролювати рух автотранспорту у регіоні та навіть за його межами.

- Передумовою його появи стало впровадження GPS-технологій у галузі транспорту для вирішення різного роду болючих питань, - каже директор департаменту ЖКГ, енергетики та інфраструктури Вінницької облдержадміністрації Сергій Волков, презентуючи новий проект.

За його словами, передусім йшлось про нарікання з боку споживачів послуг стосовно несвоєчасності або неякісного надання послуг перевізниками, а також безпеки перевезень, перевищення швидкості тощо.

- Головним завданням центру буде координація роботи транспортних засобів, які здійснюють пасажирські перевезення за договорами з профільним Департаментом та транспортних засобів організацій, установ і підприємств, підпорядкованих цьому ж департаменту, - пояснює він.
 

Диспетчер отримує та збирає інформацію щодо руху транспортних засобів, облаштованих GPS-трекерами, що встановлені на автомобілях установ і організацій галузі, а також перевізників, які надають послуги з перевезення пасажирів у відповідності до укладених договорів.
Оперативно-диспетчерський центр вже налагодив ефективний моніторинг, системний аналіз та контроль за транспортом. При цьому місцезнаходження будь-якого під'єднаного до системи авто, за допомогою супутникових даних, можна визначити з точністю до кількох метрів. Так само точно контролюється й швидкість.
 

- Були певні складнощі щодо укладення договорів, адже деякі перевізники вже користувалися аналогічними послугами, які надають інші організації, - каже Сергій Волков.
 

Представникам департаменту вдалось переконати перевізників, що узагальнення інформації в одному центрі - лише на користь.

Нині в оперативно-диспетчерському центрі мають доступ до телеметричних даних 224 транспортних засобів перевізників Вінницької області. І запевняють, що кількість під'єднаних авто дедалі розширюватиметься. 

- Обласна державна адміністрація виступає замовником міжміських маршрутів перевезення пасажирів і часто йдуть нарікання з боку споживачів послуг стосовно несвоєчасності або неякісного надання послуг перевізниками, - зазначив голова облдержадміністрації Валерій Коровій. - Те що ми сьогодні бачимо, дає можливість чітко контролювати виконання перевізниками тих домовленостей, які вони беруть відповідно до графіку маршруту і відповідно до маршрутної сітки, яка затверджена. 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

103

Під час навчань "Чисте небо" розбився літак.  "Близько 17.00 16 жовтня в районі села Уланів, між населеними пунктами Бердичів та Хмільник, ...

93

Спорткомплекс уже огороджують парканом, роботи почнуть з ремонту даху Минулого тижня почались підготовчі роботи до великої ...

67

За день на благодійному фестивалі для Івасика Бедрія вінничани зібрали 194 тис. грн. Вінниця - місто чуйних людей, небайдужих до чужої ...

63

У Вінниці автомобілісти влаштували акції проти високих цін на пальне 11 жовтня з 9.00 до 10.00 представники вінницького осередку ГО «Авто ...

60

Переваги логістичним компаніям для прискорення перевезень вантажу Корупційний механізм отримання неправомірної вигоди посадовцями ...