— 6 ЖЕКів, + дитсадок і льодовий палац

Напередодні оголошення карантину депутати Вінницької міської ради встигли проголосувати на черговій сесії за передачу у власність міста ще одного відомчого дитсадка, будівництво коммунального льодового палацу у парку Дружби народів, муніципальну пільгу на опалення для городян і ще багато чого. Адже у порядку денному було 57 питань.
Пільга на опалення
Це рішення відчує на собі половина вінничан, яких опалює КП «Вінницяміськтеплоенерго». Принаймні частина абонентів не платитиме влітку абонплату. А саме — городяни, що мають право на субсидію.
Муніципальна пільга на опалення, яку ініціював мер Вінниці Володимир Гройсман – наразі єдина у своєму роді в Україні. Різниця підприємству відшкодовуватиметься з міського бюджету.
Благоустрій парків — фахівцям
Відтепер за благоустрій двох вінницьких парків, Центрального і Дружби народів, відповідатиме міське управління комунального господарства та благоустрою, а не дирекція самих парків. Тобто ремонтуватимуть ті ж лавочки та фарбуватимуть каруселі виключно спеціалізовані організації. Відповідно і контролювати якість ремонту та проводити благоустрій мерії стане легше.
Однак, це питання викликало певний резонанс, проголосувати одноголосно депутати не спромоглися, хоча й висловили свою підтримку нововведенню більшістю голосів.
Розбіжність виникла через упевненість начальника обласного управління освіти і науки Ігоря Івасюка в тому, що парками мусить опікуватися і управління культури. А міська влада проти подвійного підпорядкування підприємства.
— Коли ви побачите результати нашої роботи, то переконаєтесь у правильності цього рішення, — зазначив міський голова Володимир Гройсман. — Ми підпорядковуємо парки управлінню комунального господарства для того, щоб провести роботи по їх благоустрою. Ці роботи не притаманні управлінню культури, за яким залишаються всі культурні програми. І для цього немає необхідності вносити у статут підприємств якісь зміни.
Щодо згаданих робіт мер уточнив: «Я хочу, щоб у кожному парку були хороші алеї, доріжки, лавочки, освітлення, проведений комплексний благоустрій і відновлені фонтани. Це буде швидко і високоякісно, при цьому ми значно економимо кошти».
Дитсадком більше
Місто прийняло у комунальну власність дитячий садочок №50 по вулиці Острозького, 3. З такою пропозицією звернувся агрегатний завод, якому належав цей садочок, а депутати підтримали її одноголосно.
— Це дозволить відкрити п’ять додаткових груп, — відверто радів начальник міського управління освіти Володимир Буняк. – Приміщення ще потребує ремонту, зате зменшимо чергу в дисадки у тому мікрорайоні. Більше ста маленьких вінничан, які зможуть ходити у дитячий садочок – це чимала цифра.
ЖЕКи-«двійочники» закрили
Відтепер фактично завершено оптимізацію міських ЖЕКів. Тепер їх стало на 6 менше. Депутати поставили крапку на ЖЕКах №1, 2, 4, 11, 13 та 21.
— Фактично, це формальне рішення, — зазначив мер Вінниці. — Тому що ця реорганізація відбувалася протягом років. Ліквідовані підприємства вже давно не подають ознак діяльності. Їх територія та робітники перерозподілені за іншими ЖЕКами, і ця система працює.
Палацу – бути на Вишеньці
Крім приватних льодових палаців у Вінниці появиться і комунальний у парку Дружби народів. Каток будуватиме ДП «Центральна дирекція з управління та реконструкції спортивних споруд». Відповідним рішенням на відведеній території обумовлено максимальне збереження зелених насаджень, благоустрій та додаткове озеленення.
У міському льодовому палаці передбачаються як секції з фігурного катання та хокею, так і заняття школярів на уроках фізкультури.


Юлія ТарапатаКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

763

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

566

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

350

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

326

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

326

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...