Денис Котов склав повноваження координатора «Чорного комітету» у Вінниці

Денис Котов склав повноваження координатора «Чорного комітету» у Вінниці

Активісти «Чорного комітету» Денис Котов і Владислав Дорош після виходу з лікарні зібрали прес-конференцію, аби розповісти уже особисто, а не через соцмережі, про можливі причини нападу на них.

  Нагадаємо, активістів «ЧорКому» Котова і Дороша невідомі побили вдень 28 січня біля пам’ятного знака Богуна у Вінниці. За цим фактом поліція розпочала два кримінальних провадження.
«Місто» уже повідомляло, за Котову і Дорошу призначила зустріч дівчина, яка назвалась журналісткою загальноукраїнського інтернет-видання. За словами активістів, там до них підійшли четверо невідомих осіб з проханням підкурити. Після отриманої відмови молодики витягли дерев’яні кийки та почали ними бити хлопців.

  - Про те, що відбулося, є дві основні версії. Перша - це наша діяльність щодо гральних автоматів у Вінниці.  Друга – позиція із пам’ятником Небесної сотні. Перед цим на віче ми чули постійні погрози, - розповів Денис Котов. - Я думаю, що виконавцями цього дійства були все таки силові спецслужби. Не маю інформації підтвердження цього, лише наша здогадка. Тому що спостерігав відео із третьої школи (пам’ятний знак Богуну неподалік – Авт.), як люди безкарно посеред білого дня можуть робити такі акції, а потім спокійно йти з місця.

  Потім Денис Котов оголосив, що складає з себе повноваження координатора «Чорного комітету» у Вінниці та передає їх Владиславу Дорошу. Пояснив це потребою реабілітацією після скоєного на нього нападу.
Утім, про ще одну можливу версію нападу, вінницькі «ЧорКомівці» на прес-конференції не сказали. А її не слід виключати, зважаючи на повідомлення ГО «Чорний Комітет». Та й про те повідомлення теж активісти скромно промовчали.

  Тож 1 лютого ця ГО оприлюднила у мережі офіційну заяву щодо побиття вінницьких активістів: «Чорний Комітет засуджує неузгоджені з організацією контакти координатора Вінницького осередку Дениса Котова з представниками організацій, які є недружніми до нас та наших побратимів або тих, які ведуть діяльність, яку ми вважаємо неприпустимою. Разом з тим, у зв'язку з великими заслугами Дениса Котова перед «ЧорКомом», та у зв'язку з тим, що через стан здоров'я активіста після нападу ми не мали змоги дослідити мети та природи зазначених перемовин, ми призначаємо йому випробувальний термін з подальшим вирішенням питання щодо майбутньої співпраці. Водночас напад на Дениса Котова і пограбування ми вважаємо підступним, сутичку нечесною. І вже зовсім нечоловічими вчинками є оприлюднення особистих розмов третіх, непричетних до міжорганізаційних конфліктів осіб. Такі дії мають тягти за собою відповідні наслідки».

  Зрештою, ця заява дає зрозуміти, чому вінницький координатор «ЧорКому» передав повноваження своєму товаришу.
А от щодо «неузгоджених з організацією контактів» з «недружніми організаціями», то як дізналося «Місто» мова може йде про анархістську організацію «Революційна дія», яка має дуже специфічну репутацію і якій закидають, що вони, мовляв, не визнають війну на Сході і підігрують кремлівській пропаганді. Стверджувати, чи це так, ми не беремося. Утім, як версію - теж виключати не варто .
 

 


Микола ГАНДЗЮККоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

1224

Пропоновані кандидатури на посади голів кількох облдержадміністрацій оприлюднив віце-прем"єр-міністр України Павло Розенко. ...

406

День Державного Прапору, який українці відзначатимуть 23 серпня, традиційно розпочнеться з урочистого підняття прапора на Майдані ...

235

Міфічна загроза чи реальна перспектива Через подорожчання електроенергії для підприємств на 25% з першого липня деякі галузі опинилися ...

218

Уже 28 мільйонів українців підписали декларації зі своїми лікарями. Як переконує прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, це значить, ...

216

  ...