Денис Котов склав повноваження координатора «Чорного комітету» у Вінниці

Денис Котов склав повноваження координатора «Чорного комітету» у Вінниці

Активісти «Чорного комітету» Денис Котов і Владислав Дорош після виходу з лікарні зібрали прес-конференцію, аби розповісти уже особисто, а не через соцмережі, про можливі причини нападу на них.

  Нагадаємо, активістів «ЧорКому» Котова і Дороша невідомі побили вдень 28 січня біля пам’ятного знака Богуна у Вінниці. За цим фактом поліція розпочала два кримінальних провадження.
«Місто» уже повідомляло, за Котову і Дорошу призначила зустріч дівчина, яка назвалась журналісткою загальноукраїнського інтернет-видання. За словами активістів, там до них підійшли четверо невідомих осіб з проханням підкурити. Після отриманої відмови молодики витягли дерев’яні кийки та почали ними бити хлопців.

  - Про те, що відбулося, є дві основні версії. Перша - це наша діяльність щодо гральних автоматів у Вінниці.  Друга – позиція із пам’ятником Небесної сотні. Перед цим на віче ми чули постійні погрози, - розповів Денис Котов. - Я думаю, що виконавцями цього дійства були все таки силові спецслужби. Не маю інформації підтвердження цього, лише наша здогадка. Тому що спостерігав відео із третьої школи (пам’ятний знак Богуну неподалік – Авт.), як люди безкарно посеред білого дня можуть робити такі акції, а потім спокійно йти з місця.

  Потім Денис Котов оголосив, що складає з себе повноваження координатора «Чорного комітету» у Вінниці та передає їх Владиславу Дорошу. Пояснив це потребою реабілітацією після скоєного на нього нападу.
Утім, про ще одну можливу версію нападу, вінницькі «ЧорКомівці» на прес-конференції не сказали. А її не слід виключати, зважаючи на повідомлення ГО «Чорний Комітет». Та й про те повідомлення теж активісти скромно промовчали.

  Тож 1 лютого ця ГО оприлюднила у мережі офіційну заяву щодо побиття вінницьких активістів: «Чорний Комітет засуджує неузгоджені з організацією контакти координатора Вінницького осередку Дениса Котова з представниками організацій, які є недружніми до нас та наших побратимів або тих, які ведуть діяльність, яку ми вважаємо неприпустимою. Разом з тим, у зв'язку з великими заслугами Дениса Котова перед «ЧорКомом», та у зв'язку з тим, що через стан здоров'я активіста після нападу ми не мали змоги дослідити мети та природи зазначених перемовин, ми призначаємо йому випробувальний термін з подальшим вирішенням питання щодо майбутньої співпраці. Водночас напад на Дениса Котова і пограбування ми вважаємо підступним, сутичку нечесною. І вже зовсім нечоловічими вчинками є оприлюднення особистих розмов третіх, непричетних до міжорганізаційних конфліктів осіб. Такі дії мають тягти за собою відповідні наслідки».

  Зрештою, ця заява дає зрозуміти, чому вінницький координатор «ЧорКому» передав повноваження своєму товаришу.
А от щодо «неузгоджених з організацією контактів» з «недружніми організаціями», то як дізналося «Місто» мова може йде про анархістську організацію «Революційна дія», яка має дуже специфічну репутацію і якій закидають, що вони, мовляв, не визнають війну на Сході і підігрують кремлівській пропаганді. Стверджувати, чи це так, ми не беремося. Утім, як версію - теж виключати не варто .
 

 


Микола ГАНДЗЮККоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

164

Політична позиція Ще один майбутній кандидат у президенти, як з’ясувалося, має вінницьке коріння. Валентин Наливайченко – лідер Руху ...

154

17-18 листопада у Вінниці на території заводу «Кристал» вперше відбудеться фестиваль сучасного мистецтва «Air ГогольFest». ...

137

На засіданні ради Північного госпітального округу обговорили перпективи реформування У Вінниці 6 листопада відбулось чергове ...

129

У разі заборгованості "Вінницягаз" має протягом двох днів припинити постачання газу Попри оптимістичний початок опалювального сезону, ...

128

Наступного року місто планує закупити ще один земснаряд для очищення річки Мальки коропа, щуки, товстолоба, сома та білого амура ...