Вінниця-2018: що планується у місті цього року

Вінниця-2018: що планується у місті цього року

У "прозорих офісах" працюватимуть сурдоперекладачі, завершиться ремонт Київського мосту, а на Тяжилові почнуть будувати величезну спортивну арену

  Під час останньої минулорічної сесії Вінницької міськради мер міста Сергій Моргунов відзвітував перед депутатами та громадою міста про зроблену роботу у 2017-му, а також розповів про перспективи і плани на 2018 рік. Усі вони вписуються у концепцію розвитку "Вінниця 2020" - частково продовжуючи та завершуючи наявні проекти, а частково започатковуючи та розвиваючи нові ідеї.
Зокрема, "прозорі офіси" продовжать розширювати перелік послуг для населення. При цьому флагманом, як і раніше, залишатиметься Замостя.

  - Послуги у цьому відділенні користуються великим попитом, тож у 2018 році ми будемо поширювати ці послуги на прозорі офіси "Вишенька" і "Старе Місто" і далі будемо працювати над збільшенням переліку послуг, у тому числі в електронному вигляді, - сказав Сергій Моргунов.

  За його словами, цьогоріч у прозорих офісах "Вишенька" та "Старе Місто" запровадять новий електронний сервіс для людей із вадами слуху.
- Нині він у процесі тестування, а з 2018 року має запрацювати повноцінно, - повідомив мер на останній грудневій сесії у 2017-му. - Сервіс допоможе людині або через комп'ютер на рецепції, або через свій смартфон підключатись до сервісу і у режимі онлайн відеозв'язку отримувати послуги сурдоперекладача.

  Також цьогоріч планується розробити стратегію Центру підтримки інституцій громадянського суспільства та його сайту, продовжити програми страхування учасників АТО та розпочати практичну реалізацію проекту "Муніципальна картка вінничанина". Остання включатиме й так званий електронний квиток. Встановлення обладнання для нього заплановано на кінець весни.
У 2018 році департамент економіки і інвестицій запустить сайт і мобільний додаток City4Business, де буде розміщена вся інформація, необхідна для ведення підприємницької діяльності.
Відбудеться форум для просування вінницьких підприємств-експортерів продукції в Україні "Export Day Vinnytsia", розпочнеться практична реалізація спільних проектів з "Ощадбанком", "Укргазбанком", Офісом ефективного регулювання та Спілкою українських підприємців у рамках укладених угод.
Багато уваги і далі докладатиме місто до розвитку інфраструктури аеропорту.

  - Для розвитку аеропорту "Вінниця" у 2018 році планується завершити проектування злітно-посадкової смуги аеродрому, - зазначив Сергій Моргунов.
Також у 2018-му у Вінниці розроблятиметься план детального зонування ВІП-парку та почнуться будівельні роботи з укладання інженерних мереж. Крім відкриття І черги заводу "UBC GROUP" та запуску І і ІІ черг ДП "Електричні системи" на базі 45 заводу (що в перспективі дадуть 500 і 700 робочих місць відповідно), у місті почнеться реалізація Меморандуму про співпрацю з японською компанією "Sumitomo Corp" (за 3 роки - 1600 робочих місць).

  Мер також пообіцяв, що цього року завершиться реконструкцію мосту по вулиці Чорновола.
- Це буде фактично новий міст, на який підрядна організація надає гарантію 70 років, - сказав міський голова. - У 2018 році вінничани побачать кардинально інший міст, а найголовніше - він буде надійний і безпечний.
У Вінниці продовжиться реалізація третього етапу швейцарського проекту з енергоефективності у мікрорайоні вулиць Зулінського та Київської, яким передбачено реконструкцію газової та будівництво твердопаливної котелень. Планується також реконструкція системи гарячого водопостачання мікрорайонів "Вишенька" та "Слов'янка", якою передбачено облаштування 142 індивідуальних теплопунктів у житлових будинках.
Триватиме виконання програми по співфінансуванню для мешканців приватної забудови - каналізування та асфальтування вулиць. Продовжуватиметься виконання міських програм із розвитку дорожньої і транспортної інфраструктури.

  - Планується забезпечити пароконвектоматами ще десять дитячих садочків, - сказав Сергій Моргунов. - Тож загалом у харчоблоках 43-ох із 52-ох муніципальних садочків вже буде це обладнання.
Протягом року планується завершити будівництво нового дитсадка по вул. Замостянській, а також термомодернізацію шкіл №33, №5, фізико-математичної гімназії №17, дитсадків №4 та №17.
Підтримку з боку Державного фонду регіонального розвитку дозволить продовжити будівництво нової школи в мікрорайоні "Поділля".

  Продовжиться також будівництво будинків за програмою "Муніципальне житло Вінниці" - другий комплекс по вул.Запорожця та новий об'єкт по вул.Маяковського.
Що стосується медичної галузі, то у 2018 році завершиться утеплення акушерського корпусу Центру матері та дитини. Триватиме будівництво відділення екстреної медичної допомоги лікарні Швидкої меддопомоги.
- Також планується проведення реконструкції приміщень міської клінічної лікарні №1 для розміщення рентген-операційної з ангіографом, оскільки є потреба у розширенні існуючого відділення цієї лікарні, - зазначив Сергій Моргунов. - Сьогодні Вінниця на четвертому місці в Україні за кількістю проведення стентувань. Лише за останні три місяці у нашому відділенні проведено 14 операцій на відкритому серці. Це досить серйозний показник, який свідчить про те, що у нас професійні спеціалісти і, відповідно, ми можемо робити такі операції у Вінниці, а не тільки у спеціалізованих інститутах.

  Міський голова зазначив, що в планах мерії, крім будівництва футбольного поля біля Палацу дітей та юнацтва, - також завершення реконструкції приміщення під спортивний зал по Келецькій. А ще у Вінниці стартує масштабний проект, який буде реалізовуватись за підтримки Міністерства молоді і спорту.
- Йдеться про початок будівництва багатофункціонального Палацу спорту по вул.Чехова. Він буде розрахований на 2500 сидячих місць. Арена зможе приймати змагання із різних видів спорту: баскетболу, волейболу, гандболу, футзалу, відповідатиме вимогам відповідних федерацій. Може використовуватися також як концерт-хол чи виставковий комплекс, - розповів мер Вінниці. - Поруч також передбачається влаштування кількох відкритих майданчиків: футбольне, гандбольне і баскетбольне поля, дитячий та спортивний майданчики. Такого типу арен в Україні немає. Планується встановлення мобільних трибун, завдяки чому можлива зміна конфігурації простору, тобто це буде арена-трансформер.

  Це будівництво розраховане на 2018-2019 роки.
Будуть у 2018 році створюватись у Вінниці й нові сучасні зони відпочинку.
- Зокрема, розпочнеться комплексна реконструкція вул.Замостянської - із дорогами, тротуарами, новим освітленням, влаштуванням "оксамитового шляху" для трамваїв, відпочинкової зони у сквері, який розташований посередині вулиці, - зазначив Сергій Моргунов. - Планується провести реконструкцію вхідної групи Центрального парку біля арки.
А у мікрорайоні вул.Пирогова і проспекту Юності передбачається влаштувати флористичні композиції по типу тих, які вже встановлені в інших зонах міста.
 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

229

Стартова ціна - понад 33 мільйони гривень Вінницька міськрада продає один із найвідоміших міських об'єктів - готель "Південний Буг". ...

192

Реально відкрити земельний ринок в Україні можна буде через два-три роки після ухвалення закону про обіг земель Перед Новим роком ...

149

Томос, який проголосив автокефалію Православної Церкви України і який підписав Вселенський Патріарх Варфоломій, 6 січня вручили ...

142

Прокуратура не погодилась із таким рішенням, готується касаційна скарга Вінницький апеляційний суд, розглянувши 9 січня апеляційну ...

140

Новорічно-різдвяні свята у місті офіційно завершилися. 13 січня відбулося закриття головної ялинки Вінниці. Зі свята троє містян пішли з ...