Депутати проголосували за обласну програму житлового кредитування

Одним із найцікавіших для широкого кола громадськості питань порядку денного чергової 24 сесії Вінницької облради стало ухвалення комплексної регіональної програми пільгового довготермінового кредитування громадян, які потребують поліпшення житлових умов у Вінницькій області на 2018-2022 роки.

  Після обговорення 52 депутати із 64-ох, які зареєструвались 29 вересня у залі засідань, підтримали цю програму своїми голосами.

  Програма спрямована на активізацію інвестиційної діяльності у сфері іпотечного кредитування та житлового будівництва, соціально ефективного розв'язання проблеми забезпечення житлом молодих сімей, одиноких молодих громадян, учасників антитерористичної операції та членів їхніх сімей, педагогічних та науково-педагогічних працівників.

  Під час голосування депутати додали до цих категорій ще й держслужбовців, працівників бюджетної сфери та посадових осіб органів місцевого самоврядування.

  Реалізація програми дозволить побудувати, реконструювати, або придбати понад 10,7 тис. квадратних метрів житла, що дасть змогу забезпечити житлом 171 сім'ю і скоротити кількість осіб, які перебувають на квартирному обліку. Це дасть змогу залучити в будівельну галузь 210,158 млн грн. Орієнтовний обсяг коштів, який пропонується залучити на виконання програми у 2018 році, складає понад 40 млн грн. Очікувані показники придбання житлових приміщень (квартир) або індивідуальних будинків у 2018 році - 49, до завершення дії програми - 171.

  Нині на обліку перебуває 8526 громадян, які потребують поліпшення житлових умов, з яких 3301 користуються правом першочергового отримання житла та 1313 - позачергового отримання житла. Більшість сімей та одиноких громадян, що потребують поліпшення житлових умов, не мають можливості отримати доступ до ринку житла без бюджетної підтримки.

  Депутати також затвердили перелік об'єктів житлового будівництва, на які можуть спрямовуватись кошти обласного бюджету, шляхом кредитування через комунальну організацію "Обласний фонд сприяння інвестиціям та будівництву". Зокрема, 7-поверховий багатоквартирний житловий будинок в селі Агрономічному, два житлових будинки на 4 і 5 поверхів у Стрижавці, 4-поверховий будинок - у Калинівці і такий самий у Тульчині.

  За детальнішою інформацією щодо участі у програмі звертайтесь до Вінницького регіонального управління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву: Вінниця, Хмельницьке шосе, 7, к.723, 721 (адміністративна будівля "Книжка"). Телефон: (0432)66-03-41.
 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

1980

Начальник Головного управління ДСНС Вінниччини про досвід Лозової, який знадобився під час гасіння пожежі на Калинівському арсеналі, ...

1222

14 жовтня Вінниця на день знову стане столицею УНР: які заходи заплановані у місті до Дня захисника України   14 жовтня в Україні ...

1134

Цими вихідними на Європейській площі Вінниці вирувало емоціями “Місто Професій”, де маленькі містяни пробували себе в ролі різних ...

268

Маленькій вінничанці Даші Мартинюк потрібна допомога - сім'я збирає гроші на лікування 8-річної дівчинки.   У Даші лікарі виявили ...

254

6-7 жовтня на Вінниччині перебував Святійший патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.   Візит Владики об’єднав дві знакові ...