У Мізяківських Хуторах порізали сторожів, які охороняли посіви

У Мізяківських Хуторах порізали сторожів, які охороняли посіви

Про спробу привласнити землі ТОВ "Правнича компанія "Справа" говорили на засіданні оперативного штабу боротьби з аграрним рейдерством

  Чергове засідання оперативного регіонального оперативного штабу боротьби з аграрним рейдерством, яке відбулося у Вінницькій облдержадміністрації 5 вересня, супроводжувалося резонансною заявою про розбійний напад на сторожів господарства, що працює у Мізяківських Хуторах (Вінницький район).

  - Наша компанія працює в аграрному секторі плідно і давно, - заявив юрист ТОВ "Правнича компанія "Справа" Кирило Левтеров. - Обробляємо 1460 гектарів землі, переважно орендованої. Договори оренди укладені на тривалі строки - п'ять, сім, десять років. Але на початку квітня стикнулися з першою спробою рейдерського захоплення. А 4 серпня ситуація досягла межі - вночі були побиті та отримали ножові поранення сторожі підприємства, які охороняли посіви.

  Цьому суто кримінальному епізоду, за його словами, передували спроби реєстрації підроблених договорів так званими "сірими реєстраторами" та вимагання на підставі цих документів "віджати" землю та врожай.
- В області за такою схемою вже давно працює група осіб, їх імена вже відомі, які реєструють підприємства з дуже схожими назвами до назв тих, на які здійснюють рейдерські атаки. Додають до назви одну літеру, рисочку, крапочку... Потім виготовляються підроблені документи про розірвання договорів оренди і на їх підставі реєструють нові договори вже з їхньою фірмою, - пояснює схему юрист.

  Далі уже "нові орендатори" вимагають віддати їм землю, врожай, вивозять на поля людей заважають роботі техніки та використовують інші методи силового впливу.

  - Зважаючи на зухвалість останнього нападу, ми очікуємо й подальші спроби відібрати у нас землю, саме тому й виносимо це питання на обговорення штабу боротьби з аграрним рейдерством, - звернувся до учасників засідання пан Левтеров.

  - "Сірі реєстратори" - це справді велика проблема, з якої ми навіть розпочали перше засідання нашого штабу, - сказав у відповідь голова штабу, перший заступник голови Вінницької облдержадміністрації Андрій Гижко. - Вже є розпорядження голови облдержадміністрації щодо інформування голів райдержадміністрацій про всі випадки екстериторіальної реєстрації. Іншими словами, якщо хтось приїздить у Літинський район реєструвати договори з іншого району, нехай це і не заборонено законом, але місцева влада має про таке знати. І про реєстраційні дії у неробочий час теж повинна знати.

  За його словами, до наступного засідання штабу має бути проведена перевірка реєстраторів, згадуваних у заяві потерпілих господарників, і вжиті відповідні заходи.
Відреагувати пообіцяли й правоохоронці, представник яких того дня теж був присутній на засіданні антирейдерського штабу.

  А оскільки питання нагальне і Мізяківськохутірське господарство може вже завтра стикнутися з новою атакою, певних заходів учасники засідання пообіцяли вжити негайно. От тільки яких саме - невідомо, бо ця частина засідання антирейдерського штабу відбувалася уже за зачиненими дверима і без журналістів.
 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

174

На особисте запрошення Сергія Моргунова та Валерія Коровія на фінальному концерті фестивалю VINNYTSIA JAZZFEST-2017 виступить французький бенд ...

164

У Жмеринці термомодернізують два дитячих садочки і дві школи.   Крім повного утеплення будівель, у навчальних закладах змінюють ...

163

На Немирівському шосе продовжують ремонтувати дорогу.   Завершити мають у жовтні. А от велосипедну доріжку вздовж дороги ...

163

Розгляд апеляційної скарги перенесли, бо підозрюваний - у лікарні   Апеляційну скаргу в частині розміру застави затриманому за ...

162

Ремонт мосту триватиме і наступного року   Рух по Київському мосту відновити планують у жовтні. Зараз майже усі ремонтні роботи ...