В Іосафатовій долині з'явиться чоловічий монастир

Депутати ламали списи, виділяючи землю, бо будуватиме його Московський патріархат

  На сесії облради депутати 18 липня обговорювали рішення "Про надання Свято-Миколаєвському Шаргородському чоловічому монастирю земельної ділянки у постійне користування" - для будівництва храму Пресвятої Богородиці та келій.

  Мова йшла про ділянку площею 9,8 га, яка перебувала у постійному користуванні Вінницького обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства "Віноблагроліс".
Питання виникли, коли було озвучено, що храм належить до Московського патріархату.

  - Питання недоопрацьоване, а це означає, що голосуючи за нього ми знову наступатимемо на ті самі граблі, - заявив депутат Володимир Барцьось.
- Треба, щоб було, як у нас, в Ольгополі, - пожартував депутат Павло Каленич. - Є церква Українського патріархату і є церква Московського патріархату, а батюшка на дві церкви один. І ніяких конфліктів!
Після емоційних обговорень депутати не підтримали питання про виділення землі шаргородському монастирю.
Після того як депутати провалили перше голосування, до них звернулася колега Людмила Станіславенко, наполягаючи на необхідності переголосувати, бо "це дуже важливе питання". Її підтримав депутат Вадим Соляник. А голова Вінницької облдержадмінстрації додав, що питання узгоджувалося з представниками церкви.

  - Запевняю, що вінницька і шаргородська церкви налаштовані на побудову нової Української держави, - сказав Валерій Коровій.
Із другої спроби 43 депутати проголосували за виділення землі і цієї кількості голосів виявилось достатньо, щоб ухвалити відповідне рішення.
Додамо, що зовсім скоро, 15 серпня, в Іосафатовій долині святкуватиметься 94-та річниця Явлення Божої Матері. Тож, як і в минулі роки, тисячі прочан з усієї області, а також із міст і сіл України та з-за кордону приїдуть туди молитися та встановлювати хрести.

  "Іосафатова долина - це особливе місце на нашій Подільській землі, де у буремні роки ХХ століття, коли віра Христова потерпала від безбожних гонителів, явилася Сама Пречиста Діва Богородиця, - читаємо у спільному повідомленні прес-служб Вінницької і Могилів-Подільської єпархій. - Вона утішила людей і надихнула не боятися нічого і славити Бога. І сьогодні до Іосафатової долини, або до Долини хрестів, як її стали називати в наш час, безперешкодно за покликом серця їдуть усі, хто чує заклик Божої Матері і пам'ятає ЇЇ слова: "Христа славте, хрести ставте!".
 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

307

Протягом трьох годин 16 липня оперативники карного розшуку Головного управління Нацполіції Вінниччини та працівники Вінницького ...

240

У Жданівській об’єднаній територіальні громаді, що у Хмільницькому районі відкрили нову сучасну амбулаторію загальної практики ...

218

У Вінницькій області на виборчому окрузі №17 (центр – місто Ладижин) заявили про напад кандидат у народні депутати України та волонтер ...

210

Спеціально обладнаний автомобіль для перевезення осіб з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату, урочисто передано ...

208

У зв'язку з реконструкцією трамвайної колії по вул.Соборній та враховуючи проведення робіт на Замостянській, до 29 липня буде повністю ...