Польські Консульства спростили систему реєстрації

Польські Консульства спростили систему реєстрації

День подачі документів визначатиметься автоматизовано

  День реєстрації документів на отримання віз визначатиметься автоматично спеціальною програмою. Нова автоматизована система реєстрації почне діяти у Генеральному Консульстві Республіки Польща у Вінниці із третього квітня. За новими правилами уже працюють у Київському, Харківському, Луцькому і Одеському консульських округах. Разом із Консульством у Вінниці із третього квітня спрощена автоматизована система реєстрації стартує також у Львові.

  Регіональний директор фірми "VFS.GLOBAL" в Україні й інших регіонах Європи Аміт Кумар Шарма розповів, що головною причиною запровадження нової системи реєстрації в Україні були не проблеми і не якісь глобальні труднощі із реєстрацією, а бажання зробити систему більш ефективною і зручною для заявників. Адже за візами до консульств Польщі звертаються щороку все більше людей.

  - Головне у цій новій системі - те, що заявнику набагато простіше буде отримати дату подачі документів. Тобто йому нічого не потрібно буде робити, лише оплатити - і вже наступного дня чекати дзвінка із кол-центру із запропонованою датою, - каже пан Аміт Кумар Шарма і пояснює механізм дії нової системи. - Нова система є абсолютно ав-то-ма-ти-зо-ва-ною. Тобто ні оператор кол-центру, ні менеджер візового центру - жодна третя особа, навіть сам заявник - ніяк не можуть повпливати на цю дату. Що відбувається. Заявник лише приходить у банк, оплачує сервісний збір за послуги візового центру. Він мусить обов'язково вказати, до якого ППВА (Пункту прийому візових анкет. - Авт.) хоче податися, на яку категорію візи, вказати свій телефон. Дані ці зберігаються у банківській системі, які передаються через захищений канал до візового центру. Ми завантажуємо ці дані у нашу нову систему. І система автоматично резервує місця. Ніхто не може повпливати. Чому? Тому що є такий автоматичний скедулер у цій системі, який резервує місця для заявників. І заявник уже наступного дня після оплати отримає дзвінок із кол-центру із запропонованою датою. Він може її або прийняти, або відхилити, якщо вона йому не пасує. Якщо не пасує, друга дата, остання дата буде запропонована через певний час.

  У консульстві наголошують, що нова система є абсолютно простою і єдине, що потрібно зробити заявнику - правильно здійснити особисто оплату. Такий автоматизований підхід має усі шанси "вибити" із ринку посередників.

  - Я сподіваюсь, що цього уже не буде, - каже генеральний консул Республіки Польща у Вінниці Томаш Олейнічак. - Не буде ніяких скарг і будемо прагнути до кращого. Щоб кожний, хто захоче поїхати у Польщу - поїхав. І щоб так, як ми говорили, - близько 14 днів отримати візу.

  Саме 14 днів - у найкоротшому варіанті - після старту нової системи реєстрації займатиме оформлення візи Шенген. Термін оформлення візи залишається незмінним - 7 робочих днів. І протягом 7 робочих днів від моменту оплати заявник отримуватиме першу доступну дату для подачі документів. Для визначення дати реєстрації на національну візу система бере трішки більше часу - 10 днів (але позвонити із кол-центру у будь-якому разі заявнику мають наступного дня після проплати - Авт.). Термін оформлення цієї візи теж залишається незмінним - 7 робочих днів.

  За словами керівниці візового відділення консульства Аліції Зигули, більш популярними серед заявників є національні візи, які видають на навчання і роботу у Польщі. Щодо кількості виданих віз у консульстві Польщі у Вінниці (і Шенген, і національних), то у 2016-му їх було уже 139 тис. 760, тоді як у 2015-му їх було видано 91 тис. 500. Кількість відмов - 5-6%.
У консульстві зазначають, що зміни із 1 квітня стосуватимуться тільки реєстрації. Все інше залишається без змін: і збір, і пакет документів.

  З новою системою реєстрації до Пунктів прийому візових анкет, а також із покроковою інструкцією подачі документів на отримання візи можна ознайомитись на сайті Генерального консульства Республіки Польща у Вінниці - www.winnica.msz.gov.pl

Коментар

Керівниця візового відділення у Генеральному консульстві Республіки Польща у Вінниці Аліція Загула:

- Хочу звернути увагу на декілька питань стосовно нової системи.

  Нова система вводиться у зв'язку із необхідністю покращення умов подачі документів. Зміни стосуються подачі документів як на шенгенвізу, так і на національну. Тобто усіх, які подаються до візових центрів.
Друге - зміни стосуються тільки системи подачі документів, перелік необхідних документів для отримання усіх категорій віз залишається без змін.
У новій системі реєстрації заявнику не потрібно виконувати жодних додаткових дій. Тільки здійснити оплату і дочекатися дзвінка наступного дня із пропозицією дати подачі документів.
Останнє - особи, які оплатять до кінця березня, можуть здійснити реєстрацію ще за старим зразком. Ті, хто оплатить після 1 квітня, особливо - третього, тому що це понеділок, - може здійснити реєстрацію у новій системі.
До кінця червня у нас паралельно будуть працювати дві системи - стара (для тих,
хто оплатить до кінця березня) і нова - вже із 1 квітня.

 


Ірина ЖУККоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

763

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

566

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

350

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

326

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

326

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...