У Вінницькій обласній раді оголосили конкурс для журналістів – чекають матеріалів про децентралізацію

Конкурс журналістських робіт на тему «Реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади України» оголосили у Вінницькій обласній раді. Конкурс підтримує Рада Європи.
  - Ми започатковуємо у Вінницькій області конкурс серед журналістів щодо сприяння у висвітлення тих процесів децентралізації, які відбуваються у нашій державі. Сьогодні процес децентралізації набирає обертів і це радує та всиляє оптимізм. Наприклад, у Польщі така реформа місцевого самоврядування визнана найвдалішою реформою, яку вони провели. Ті практики, які у нас є на базі об’єднаних громад, вселяють оптимізм і показують, що ми на правильному шляху, - зазначив голова обласної Ради Анатолій Олійник
Спеціальний радник Уряду України, представник Ради Європи Даніель Попеску зазначив, що інформування суспільства - важке завдання. На його думку, громадянам потрібно давати більше гарних і позитивних новин.
   - Ми знаємо лише декілька речей про Україну. Знаємо, що процес децентралізації дуже важливий для України і це є пріоритет для влади. Я 20 років працював у процесах децентралізації у європейських країнах і з впевненістю можу сказати, що в Україні цей процес відбувається дещо швидше, ніж в інших країнах. Звичайно, ще багато чого потрібно зробити. Ми знаємо, що українці підтримують процес децентралізації. Ми знаємо, в результаті опитування, що жителі не дуже були поінформовані про процес реформування місцевого самоврядування. Проведення конкурсу для журналістів - гарний спосіб залучити журналістів, їхню увагу та увагу громадськості до процесу, який відбувається в країні, - зазначив спеціальний радник Уряду України, представник Ради Європи Даніель Попеску.
Підтримує конкурс і народний депутат України Сергій Кудлаєнко.
- Конкурс журналістських робіт дозволить максимально прозоро висвітлювати інформацію щодо децентралізації. Наше завдання сьогодні прийти в кожну територіальну громаду, в кожну сільську раду з депутатським корпусом і пояснити переваги добровільного об’єднання громад, - сказав Сергій Кудлаєнко.
Менеджер Програми Ради Європи «Децентралізація і муніципальна консолідація в Україні» Андрій Гук пояснив, яка місія журналістського конкурсу.
- Місією цього конкурсу є посилення підтримки населення в обізнаності щодо можливих переваг, кращих практик, позитивних зрушень, про які варто розповідати населенню в рамках реформування місцевого самоврядування, - зазначив Андрій Гук.
   Журналістські роботи на тему «Реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади України» приймаються з 1 квітня 2016 року по 1 квітня 2017 року. Заявки подаються до 1 квітня 2017 року на сайті Вінницької обласної Ради http://www.vinrada.gov.ua/zayavka.htm. Кожний учасник може подати на конкурс до трьох робіт, оформивши їх окремими конкурсними заявками.
Переможці конкурсу  визначатимуться у номінаціях:
- Краща онлайн-публікація,
- Краща стаття,
- Кращий радіоматеріал або відеоматеріал.
Конкурсні матеріали оцінюватимуться в межах номінацій, відповідно до типу ЗМІ: онлайн-медіа, друковані видання, теле- та радіо компанії.  
Передбачається нагородження 18 переможців:  по одному першому місцю (10 тис грн), по два других місця (6 тис грн) та по три нагороди для третього місяця (3 тис грн).
Переможців буде оголошено до Дня журналістики, 6 червня 2017 року.
За детальнішою інформацією слід звертатися до відділу аналітично-інформаційної роботи виконавчого апарату Вінницької обласної Ради за номером  телефону (0432) 61-15-38 або на електронну адресу: konkurs.rada@gmail.com.

 


Інна МАРТОНІКОВАКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

258

Пожежу на речовому складі військової частити А1619 слідство кваліфікувало як недбале ставлення до військової служби. Саме за ч.3 ст.425 ...

193

Калинівська місцевою прокуратурою Вінницької області завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом ...

173

ДТП на перехресті Келецька-Шевченка, сьогодні, 21 листопада, зафіксували камери відеоспостереження. О 8.30 автомобіль «Нісан» збив ...

170

Екіпаж сектору реагування патрульної поліції Жмеринського відділу поліції серед ночі знайшов та повернув матері сина, який потайки від...

126

21 листопада, коли у 2013-му українці вийшли на Майдан, в Україні встановлено як День свободи і гідності. Спонтанний мирний протест переріс ...