У Вінницькій обласній раді оголосили конкурс для журналістів – чекають матеріалів про децентралізацію

Конкурс журналістських робіт на тему «Реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади України» оголосили у Вінницькій обласній раді. Конкурс підтримує Рада Європи.
  - Ми започатковуємо у Вінницькій області конкурс серед журналістів щодо сприяння у висвітлення тих процесів децентралізації, які відбуваються у нашій державі. Сьогодні процес децентралізації набирає обертів і це радує та всиляє оптимізм. Наприклад, у Польщі така реформа місцевого самоврядування визнана найвдалішою реформою, яку вони провели. Ті практики, які у нас є на базі об’єднаних громад, вселяють оптимізм і показують, що ми на правильному шляху, - зазначив голова обласної Ради Анатолій Олійник
Спеціальний радник Уряду України, представник Ради Європи Даніель Попеску зазначив, що інформування суспільства - важке завдання. На його думку, громадянам потрібно давати більше гарних і позитивних новин.
   - Ми знаємо лише декілька речей про Україну. Знаємо, що процес децентралізації дуже важливий для України і це є пріоритет для влади. Я 20 років працював у процесах децентралізації у європейських країнах і з впевненістю можу сказати, що в Україні цей процес відбувається дещо швидше, ніж в інших країнах. Звичайно, ще багато чого потрібно зробити. Ми знаємо, що українці підтримують процес децентралізації. Ми знаємо, в результаті опитування, що жителі не дуже були поінформовані про процес реформування місцевого самоврядування. Проведення конкурсу для журналістів - гарний спосіб залучити журналістів, їхню увагу та увагу громадськості до процесу, який відбувається в країні, - зазначив спеціальний радник Уряду України, представник Ради Європи Даніель Попеску.
Підтримує конкурс і народний депутат України Сергій Кудлаєнко.
- Конкурс журналістських робіт дозволить максимально прозоро висвітлювати інформацію щодо децентралізації. Наше завдання сьогодні прийти в кожну територіальну громаду, в кожну сільську раду з депутатським корпусом і пояснити переваги добровільного об’єднання громад, - сказав Сергій Кудлаєнко.
Менеджер Програми Ради Європи «Децентралізація і муніципальна консолідація в Україні» Андрій Гук пояснив, яка місія журналістського конкурсу.
- Місією цього конкурсу є посилення підтримки населення в обізнаності щодо можливих переваг, кращих практик, позитивних зрушень, про які варто розповідати населенню в рамках реформування місцевого самоврядування, - зазначив Андрій Гук.
   Журналістські роботи на тему «Реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади України» приймаються з 1 квітня 2016 року по 1 квітня 2017 року. Заявки подаються до 1 квітня 2017 року на сайті Вінницької обласної Ради http://www.vinrada.gov.ua/zayavka.htm. Кожний учасник може подати на конкурс до трьох робіт, оформивши їх окремими конкурсними заявками.
Переможці конкурсу  визначатимуться у номінаціях:
- Краща онлайн-публікація,
- Краща стаття,
- Кращий радіоматеріал або відеоматеріал.
Конкурсні матеріали оцінюватимуться в межах номінацій, відповідно до типу ЗМІ: онлайн-медіа, друковані видання, теле- та радіо компанії.  
Передбачається нагородження 18 переможців:  по одному першому місцю (10 тис грн), по два других місця (6 тис грн) та по три нагороди для третього місяця (3 тис грн).
Переможців буде оголошено до Дня журналістики, 6 червня 2017 року.
За детальнішою інформацією слід звертатися до відділу аналітично-інформаційної роботи виконавчого апарату Вінницької обласної Ради за номером  телефону (0432) 61-15-38 або на електронну адресу: konkurs.rada@gmail.com.

 


Інна МАРТОНІКОВАКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

348

Протягом трьох годин 16 липня оперативники карного розшуку Головного управління Нацполіції Вінниччини та працівники Вінницького ...

314

26-27 липня у Вінниці відбудеться турнір з футболу «Кубок Героїв спецназу». Захід проходитимуть на стадіоні КП «Центральний міський ...

264

У Жданівській об’єднаній територіальні громаді, що у Хмільницькому районі відкрили нову сучасну амбулаторію загальної практики ...

244

У Вінницькій області на виборчому окрузі №17 (центр – місто Ладижин) заявили про напад кандидат у народні депутати України та волонтер ...

234

Спеціально обладнаний автомобіль для перевезення осіб з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату, урочисто передано ...