Володимир Гройсман: інвестувати потрібно в Україну, а не у власний рейтинг

Володимир Гройсман: інвестувати потрібно в Україну, а не у власний рейтинг


Прем'єр-міністр України побував із візитом на Вінниччині і розповів про перспективи вітчизняної медицини, фіскальної служби і економіки у цілому

  Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман 7 березня відвідав із робочою поїздкою Вінницьку область. Глава Уряду побував на фабриці "Володарка", а потім узяв участь у відкритті реконструйованого відділення анестезіології і інтенсивної терапії Вінницької міської клінічної лікарні №1.

  Там встановлено унікальне для України обладнання, гроші на закупівлю якого, а також на будівельні роботи, виділялись із міського бюджету - це коштувало 45 млн. грн.
Реконструкція тривала із вересня минулого року. Відтоді було зроблено прибудову, перепланування приміщення, надбудовано третій поверх для розміщення вентиляційного обладнання, замінено вікна, утеплено фасад і облаштовано нові системи опалення, каналізації, енерго-, водо- і кисневого постачання. Реконструкція приміщень проведена у концепції "чисті приміщення". Стіни вкриті спеціальними медичними панелями із антисептичним заповнювачем, а підлога - покриттям, стійким до антисептичних розчинів. Це унеможливлює накопичення так званої "внутрішньо лікарняної інфекції".

  Реанімаційне відділення укомплектоване обладнанням від німецького виробника "Drager" і відповідає концепції сучасної німецької клініки. Відтепер лікарня має у своєму розпорядженні єдиний в Україні сучасний апарат штучної вентиляції легень Drаger Evita 300 експертного класу. Вони здатні працювати у інтелектуальному режимі, оцінюючи стан хворого, характер і ступінь уражень легень і дихальних шляхів, самостійно підбираючи оптимальний режим вентиляції. Облаштована сучасна система спостереження за показниками життєвих функцій пацієнта із центральним пультом для мінімізації людського фактору помилок. Моніторинг стану пацієнтів із зведенням усіх даних здійснюватиметься у режимі реального часу і потраплятиме на центральний дисплей чергового лікаря відділення. Медики отримали сучасний апарат мембранного плазмоферезу для лікування отруєнь, різноманітних токсичних станів хворого, який практично не травмує клітини крові, і у короткий час відфільтровує визначену кількість плазми. Також придбано сучасний бронхоскоп, УЗД апарат, електрокардіограф, мобільний рентгенапарат. Приміщення відділення анестезіології і інтенсивної терапії облаштовано системою припливно-витяжної медичної вентиляції із фільтрацією повітря. Відділення має надсучасну ургентну лабораторію.

- У цьому відділенні одне із найкращих обладнань, яке є у Європі, - каже вінницький мер Сергій Моргунов. - А весь персонал пройшов навчання і отримав відповідну сертифікацію для роботи на такому обладнанні.
За його словами, вже триває процес виготовлення проектно-кошторисної документації реконструкції і будівництва лікарні швидкої медичної допомоги із аналогічною надсучасною реанімацією. Там буде 24 ліжка і чотири операційні із обладнанням такого ж високого стандарту.
- Охорона здоров'я - це пріоритет, - говорить Володимир Гройсман. - Адже це велика несправедливість, на мою думку, коли українці на років сім живуть менше, ніж наші сусіди у Європі. Чому так? Тому що немає ефективної системи охорони здоров'я, і люди не можуть вчасно виявити хворобу і ефективно її вилікувати. Та й профілактика на належному рівні теж відсутня.
За словами Прем'єр-міністра, потрібні зміни у підході до формування нової системи охорони здоров'я в Україні.
- Відділення, яке нині відкрилося, вдалося збудувати із двох причин, - каже Володимир Гройсман. - По-перше, було розуміння місцевої влади того, що потрібно інвестувати у якість життя і у якість медичних послуг. А друга причина - фінансова децентралізація, яка довела, що грошей у місцевому бюджеті на виконання навіть таких великих проектів цілком достатньо. А там де є господарський підхід, там є і результат.
У свою чергу Уряд планує й надалі приділяти особливу увагу підтримці розвитку охорони здоров'я.
- У 2017 році ми вже підняли на 30% заробітну плату у системі охорони здоров'я, - каже прем'єр. - Ми готуємо масштабну програму виділення безкоштовних ліків для українців. Мова йде про ліки, які борються із такими захворюваннями як цукровий діабет, бронхіальна астма і гіпертонічна хвороба. З 1 квітня цей процес, на який цього року виділяється 500 млн. грн., вже стартує. А як потрібно буде більше коштів, внесемо у парламент пропозиції щодо змін до бюджету і збільшимо цю суму.

Окрему увагу Володимир Гройсман приділив перспективам створення в Україні нових кардіоцентрів.
- Це необхідний крок, який дасть можливість врятувати людські життя, - каже він. - Тринадцять таких центрів планується відрити, зокрема у Сумах, Тернополі, Дніпрі, Запоріжжі, Чернівцях...
Також Володимир Гройсман розповів, що вже влітку цього року буде завершено будівництво сучасного лікувально-діагностичного комплексу Національної дитячої спеціалізованої лікарні "Охматдит".

Згадав прем'єр і про перспективи завершення будівництва Вінницької обласної лікарні ім.Пирогова, де Уряд теж готовий підставити плече. Відкрити новий корпус планується у вересні - до сторічного ювілею лікарні.
- Вірю у медичну реформу, вона можлива, - говорить Володимир Гройсман. - Вірю у те, що певними кроками можна розвивати й українську економіку. Переконаний, що ми можемо змінити й пенсійну систему, щоб вона стала справедливою, а пенсії були підвищені. Звісно, для цього потрібна консолідація, у т.ч. й політичних сил. Сподіваюсь, вони інвестуватимуть в Україну, а не у власний рейтинг. Бо коли відбувається інакше, це ні до чого доброго не призводить.


Під час візиту на Вінниччину Володимир Гройсман прокоментував і ряд інших, далеких від медицини, але не менш важливих питань.


- Які зміни чекають фіскальну службу із приходом на посаду виконувачем обов'язків Мирослава Продана?

- Мене цікавить якісний діалог із українським бізнесом. Вважаю неприпустимим, коли контролюючі структури - ДФС, економічна служба поліції - "кошмарять" бізнес. Тому завдання, яке стоїть перед новим в.о. керівника - максимальна відкритість у роботі, жодних тисків на бізнес і більш глибинна реформа митної служби.

- Можете пояснити простими словами, чому блокада Донбасу є негативною для українців? Чому блокада частини двох областей відіграється на всій Україні? І чи це справді так?

- Блокада відбувається виключно у інтересах Російської Федерації. Донбас - це Україна. На превеликий жаль, туди увійшли російські війська, разом зі своїми бандитами. Українські надра із вугіллям нині на території, яка поки що нам не підконтрольна. Вугілля ж необхідне для виробництва електричної енергії для нашої країни. Третина її виробляється саме із антрацитного вугілля. З іншого боку, ми маємо величезний потенціал нашої металургії - Криворіжсталь, Запоріжсталь і т.п. Там працює майже триста тисяч людей. Цей комплекс працює на експорт і відповідно збагачує країну валютою, яка потрібна для підтримки нашої національної валюти. У випадку економічної і енергетичної блокади країна має переорієнтовуватись на інші можливості. Всі підприємства, які використовували вугілля і металургійні компоненти із Донбасу, зареєстровані на українській території і платили податки до українського бюджету. Нині ми втрачаємо щомісяця 2-4 мільярди. Згадайте, у 2016 році ми домоглися підйому національної економіки, це стало сигналом для створення нових робочих місць, вироблення більшої кількості продукції, виходу на нові ринки і т.д. Підвищились соціальні стандарти - вдвічі зросла мінімальна заробітна плата, на 50% виросли зарплати у освітян, на 30% - у медиків. І у мене таке враження, що як тільки Україна починає ставати на ноги, хтось має вдарити, щоб знову було дуже і дуже важко.


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

138

Спеціальні датчики температури, тиску, затоплення та руху встановили у Вінниці у підвалах багатоквартирних будинків по вул.Ващука,14, ...

126

В амбулаторії Калинівського міського центру первинної медико-санітарної допомоги 5 листопада помер 67-річний пацієнт. Подробиці ...

125

Уже не перший рік мешканці будинку по вул.Ширшова, 3 у Вінниці скаржаться на одну із сусідок. Наразі двокімнатна квартира на другому ...

125

У Вінниці 7 листопада близько 10.45 у по вулиці Князів Коріатовичів в під'їзді будинку невідомий чоловік учинив розпусні дії відносно ...

124

Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької облради, громадська організація «Асоціація бібліотек Вінниччини» та Український...