Тульчинське лісництво перевіряє комісія із Києва

Тульчинське лісництво перевіряє комісія із Києва


За результатами перевірки латвійський бізнесмен сподівається відновити роботу
і співпрацю із Тульчинським лісництвом

Латвієць Андіс Прієднієкс майже чотири місяці ходить із двома охоронцями. Вони супроводжують його пішки,
а також сідають у джип Андіса, коли той кудись вирушає. Латвійському бізнесмену, який намагається відновити свій бізнес у Тульчині, охорону надав керівник поліції Вінниччини. Причиною
стало кримінальне провадження (по замаху на Андіса, коли у 2016-му невідомі розстріляли його машину) і його емоційна промова у листопаді 2016-го, коли до Вінниці приїздив радник міністра внутрішніх справ.

- Можу сказати, що по цій справі слідчий щось робить, принаймні це відчувається, - розповідає Андіс Прієднієкс. - Зараз їжджу із охороню, яку надав мені пан Педос після того мого скандального виступу, коли приїздив радник Авакова, Володимир Мартиненко. За розпорядженням керівника поліції, охорона їздитиме зі мною до 4 березня, а далі буде видно.
Замах на латвійського бізнесмена - одна із восьми заяв Андіса Прієднієкса, по яких у поліції розпочали кримінальні провадження. Одним із перших звернень до правоохоронних органів, у 2015 році, була заява до СБУ, де латвійський бізнесмен скаржився на протиправні дії посадових осіб ДП "Тульчинське лісомисливське господарство". І саме Тульчинське ЛМГ минулої середи приїхала перевіряти комісія із Києва - після того, як Андіс учергове побував у Києві на прийомі уже у нового керівництва Державного агентства лісових ресурсів України

Як латвієць
опинився у Тульчині
і у чому конфлікт

Андіс Прієднієкс - директор латвійської фірми "SIA SOHO TREE". Із 2006 по 2013 роки він працював із ДП "Новоград-Волинське дослідне лісомисливське господарство", виготовляв ключки для гри у хурлінг, які продавались у Ірландію. Особливість виготовлення таких ключок у тому, що для них потрібне не ціле дерево, а фактично високий пеньок. Із Тульчинським ЛМГ латвієць укладає угоду 2012 року і починає виробництво ключок уже на території деревообробного цеху Журавлівського лісництва.
- Коли ми прийшли на територію цеху, він не працював із 2008 року, був у напівзруйнованому стані. Ми вивезли сміття із території, зробили паркан, провели електрику, навіси для зберігання дерева. Завезли станки. Найняв працівників, вивчили їх і почали працювати, - Андіс укотре розповідає свою історію. - Спочатку все було добре. Але потім почалися проблеми, коли я відмовився платити хабарі директору лісгоспу, які він запитував кожний місяць. Виходить, щоб ми працювали, для нього, він отримував із цього прибуток, але потрібно було ще й платити 500 євро кожен місяць особисто йому.
Латвійський бізнесмен зізнається, що до 2015 року змушений був перераховувати певні кошти іншим людям, на вказаний йому рахунок. Чому перестав? Пояснює: дістало.
У 2016 році ДП "Тульчинське лісомисливське господарство" звернулося до Тульчинського районного суду із позовом, аби Андіс Прієднієкс звільнив земельну ділянку і будівлі, які він займав. Районний суд у позові відмовив, Апеляційний - залишив його без змін. Але бізнес повернути у попередні масштаби так і не вдалося.
- Із 2015 року ми не поставляємо у Ірландію ключки і змушені були заплатити 20 тис.євро неустойки. У мене зараз працює 1,5 людини і це завдяки одному приватному підприємству, яке дало нам маленьке приміщення, і ми відновили один станок і на ньому працюємо. Працюємо на 5% своїх потужностей. Сировину беремо у "Агролісі". Вони дуже раді, що ми закупили у них пеньки за 100 тис.грн, - розповідає бізнесмен.
Андіс не приховує, що хотів би співпрацювати із Тульчинським лісгоспом, але поки що не виходить.

Перевірка лісгоспу триватиме
до 1 березня

Зранку у середу, 22 лютого, у Тульчинське лісомисливське господарство приїхала комісія із Державного агентства лісових ресурсів України. Перевірятимуть роботу підприємства майже тиждень. Як і що інспектуватимуть, приїхали подивитися також активісти із Вінниці, на місці подій побувало й "Місто".
Потрапити у середину адмінприміщення лісгоспу ні активістам, ні журналісту не вдалося. У холі - охорона і турнікет. "Місто" вирушило на пошуки директора Тульчинського ЛМГ - Віктора Поліщука. Далі турнікету нас не пропустили, а чоловік у костюмі заявив, що із журналістами спілкуватися ніхто не буде. Після цього розвернувся і пішов. Як з'ясувалось, це і був Віктор Поліщук.
Представники комісії вийшли поспілкуватися із активістами і журналістом на вулицю.
- У нас є наказ голови Державного агентства лісових ресурсів про проведення перевірки ДП "Тульчинське лісомисливське господарство". Ми перевіряємо окремі питання фінансово-господарської діяльності ДП. У нас є питання до підприємства. Для перевірки вони готують документи, довідки. На нашу вимогу дають затребувані документи, - розповіла начальник відділу Держлісагенства України Ірина Петрова.

Після короткої розмови представники комісії повернулися разом із Андісом Прієднієксом до приміщення ДП "Тульчинське ЛМГ". За декілька хвилин вирішили їхати перевіряти Журавлівське лісництво, на території якого і працював латвійський бізнесмен.
Із дороги до Журавлівського лісництва видніється чималий будинок. Відразу й не зрозуміло, це контора чи приватний дім. Контора. З іншого боку будинку є ще один вхід, де живе лісничий. Саме із неї комісія розпочала перевірку. Звіряли за актами майно, оглядали кабінет лісничого, заставлений чучелами тварин. Їх у актах не було, як пояснив лісничий, це його власність. На другому поверсі - дві пусті кімнати, у одній - стіл і дві лавочки. Як використовується другий поверх контори, комісії не пояснили.

Далі комісія вирушила оглядати господарські приміщення. У них знайшовся станок, який, зі слів Андіса Прієднієкса, раніше працював на території деревообробного цеху Журавлівського лісництва, де переробляли деревину. А також вагончик без інвентаризаційних номерів (одна із заяв, які бізнесмен подав до Тульчинського райвідділу - про крадіжку обладнання із цеху. - Авт.)
- Ось зверніть увагу на цей вагончик. Наша компанія його відремонтувала і обшила, він був на території цеху, а тепер стоїть тут, - звернувся до комісії Андіс Прієднієкс.
Виникли питання у комісії до ведення бухгалтерії у лісництві. Не могли з'ясувати, скільки лісництво продало свиней породи "мангал" і яка у них була вага.
Цех бізнесмена
теж перевірили
і описали

Після складання акта огляду контори Журавлівського лісництва комісія поїхала до цеху, у якому працював латвійський бізнесмен. Ключі від приміщень досі у Андіса Прієднієкса. Він відкривав двері, показував, де що розташоване. Тут комісія також звіряла все за актом.
В одній із будівель на території цеху - офіс Андіса. Там кілька комп'ютерів, ноутбук і мультимедійна дошка. На ній бізнесмен продемонстрував комісії, у якому стані був цех, коли він тут починав працювати. Після цього знову - акт, і комісія поїхала перевіряти далі.

Латвієць каже, що це уже третя комісія із Держлісагентства, але сподівається, що саме після цієї перевірки зможе знову працювати із ДП "Тульчинське Лісомисливське господарство".
- Зараз змінилося керівництво Держлісагентства, вирішили направити сюди незалежних людей, яких не чекали тут сьогодні. Ми чекаємо від цієї перевірки, що, можливо, через Держмайно нам дадуть чи довгострокову оренду чи відновимо договір із лісгоспом, щоб ми нормально могли працювати. Держава із нашого маленького підприємства мала б у бюджет 3-4 млн.грн, а до 10 місцевих жителів мали б роботу. Думаємо, що за результатами цієї комісії все вирішиться позитивно, - зазначив Андіс Прієднієкс.
 


Інна МАРТОНІКОВАКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

525

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

391

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

200

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

198

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

188

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...