Підвищення "мінімалки" підприємництво "не вбило"

 

Підвищення мінімальної зарплати до 3200 грн призвело до панічних настроїв. Утім, перший заступник голови Вінницької облдержадміністрації Андрій Гижко радить тверезо дивитися на ситуацію, аналізуючи реальні цифри. Каже, масового закриття підприємств малого й середнього бізнесу через підвищення мінімальних зарплат до 3200 грн в області не спостерігалось.


- Проаналізуємо реальні цифри. Якщо на середину лютого минулого року у центрах зайнятості було зареєстровано 32,2 тис. громадян Вінниччини, то через рік, за показниками січня та лютого 2017 року, маємо там 28,1 тис. осіб. Тобто кількість офіційно зареєстрованих безробітних скоротилася, а не зросла як це передрікали, - говорить він.


Якщо ж говорити про ті черги бажаючих закрити свої ФОПи, які всіх лякали наприкінці минулого року, то за словами першого заступника голови облдержадміністрації, мова швидше про впорядкування структури бізнесу.


- Закрилися ті приватні підприємці, які зловживали спрощеною системою оподаткування, - каже Андрій Гижко. - Детальний аналіз показав, що із 40 тис. приватних підприємців Вінниччини лише 2,3 тис. офіційно платили податки і подавали декларації не з нульовими доходами. А 37,7 тис. фізичних осіб - підприємців подавали нульові декларації. Тому, чи були вони зареєстровані, чи ні - сам цей факт жодним чином не впливав ні на економіку області, ні на бюджетні надходження, ні на кількість робочих місць.
Тому, за словами Андрія Гижка, результат реформи, пов'язаної із заробітною платою, можна вважати позитивним. Більше того, Вінниччина має навіть своєрідне ноу-хау, яке полегшує життя тим підприємцям, які  виводять зарплати своїх співробітників із тіні.


- На всіх нарадах із представниками районів наголошуємо, що не йде мова про суцільні перевірки і навіть просто про перевірки тих суб'єктів господарювання, які офіційно видають заробітну плату, - говорить Андрій Гижко. - Там, де заробітна плата вища 5 тис. грн., ми взагалі заборонили заходити інспектуючим органам, зокрема інспекції по праці.
За його словами, сума ця досить умовна - її вивели із середньої зарплати по Вінницькій області за грудень 2016 року - 6400 грн.
- І ми вирахували, що 5 тисяч - якраз і свідчить про більш-менш легальну зарплату на підприємстві, - уточнює Андрій Гижко.
 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

216

Протягом трьох годин 16 липня оперативники карного розшуку Головного управління Нацполіції Вінниччини та працівники Вінницького ...

158

У Вінницькій області на виборчому окрузі №17 (центр – місто Ладижин) заявили про напад кандидат у народні депутати України та волонтер ...

145

Вінниця підтвердила рейтинг інвестиційної привабливості на рівні «invA+». Це дані рейтингового агентства IBI-Rating. Про це сьогодні, 17 липня, ...

145

У зв'язку з реконструкцією трамвайної колії по вул.Соборній та враховуючи проведення робіт на Замостянській, до 29 липня буде повністю ...

142

У Жданівській об’єднаній територіальні громаді, що у Хмільницькому районі відкрили нову сучасну амбулаторію загальної практики ...