Вісім мільйонів, які пересварили депутатів


Головним питанням позачергової сесії Вінницької облради, яка відбулася 21 лютого, мали стати зміни до бюджету на цей рік. І саме цей пункт став справжнім каменем спотикання для депутатів.


Головною причиною суперечок стала пропозиція бюджетної комісії Вінницької облради, де головує депутат фракції "Батьківщина" Геннадій Мазур. Він досить упевнено запропонував збільшити статутний капітал комунального підприємства "Вінницяоблтеплоенерго" на 8,2 млн грн. Але інші депутати не менш упевнено, саме через цю пропозицію, раз за разом провалювали голосування.


У першу чергу, пропозиція бюджетної комісії не задовольнила фракцію "Самопоміч", яка наголосила, що її представники не отримали змоги вивчити це питання до голосування.


- Ми не розглядали це питання на профільній комісії, - заявив голова комісії з питань енергоефективності, енергозбереження та житлово-комунального господарства, представник "Самопомочі" Андрій Ковальов. - А до "Вінницяоблтеплоенерго" і в мене, і в членів нашої комісії дуже багато запитань. І з приводу цієї модернізації. І з приводу рентабельності. І з приводу договорів оренди мереж, і земельного сервітуту.


Протягом двох годин точилися дебати на підвищених тонах.
- Поповнення статутного фонду підприємства принесе економію коштів обласного бюджету, в напрямку скорочення видатків обласного бюджету за поставлену теплоенергію та підвищить економічну ефективність самого підприємства "Вінницяоблтеплоенерго", - пояснив суть поправки Геннадій Мазур. - Це рішення не вчорашнє, ми обговорювали це питання і в минулому році. Тому наша комісія одноголосно проголосувала, щоб виділити і кошти на модернізацію котельні, розташованої на Хмельницькому шосе,95. Це покращить роботу і економічну ефективність нашого комунального підприємства. Бо якщо облрада справді керує своєю власністю, то давайте керувати цією власністю ефективно.


У свою чергу присутній на сесії голова Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій закликав депутатів до зважених рішень.
- Я взагалі за те, щоб усі бюджетні питання узгоджувалися не на самій сесії, а ще на рівні депутатських комісій, - заявив він. - А відтак зацікавлений, щоб усі депутати долучалися до цього процесу через профільні комісії.


Врешті, після того як проект рішення аж п'ять разів ставився на голосування, 44-ма голосами "за" із 65-ти присутніх на той момент у залі депутатів були проголосовані майже всі зміни до бюджету. Але не доповнення по "Вінницяоблтеплоенерго". Його все ж таки винесуть на розгляд чергової сесії облради після нового обговорення у профільній комісії.


Загалом депутати проголосували за розподіл залишків коштів по загальному фонду обласного бюджету в сумі майже 106 млн грн. Збільшено видатки таким департаментам та управлінням:
- Департамент міжнародного співробітництва і регіонального розвитку - 51858,2 тис. грн.
- Департамент освіти і науки - 44394 тис. грн.
- Управлінню фізичної культури і спорту - 6215 тис. грн.
- Департамент охорони здоров'я - 49523,1 тис. грн.
- Департамент соціальної та молодіжної політики - 3346 тис. грн.
- Служба у справах дітей - 1083 тис. грн.
- Управління культури і мистецтв - 10000 тис. грн.
- Департамент інформаційної діяльності і комунікацій з громадськістю - 462 тис. грн.
- Департамент ЖКГ, енергетики та інфраструктури - 1000 тис. грн.
- Департамент будівництва, містобудування та архітектури - 48735,2 тис. грн.
- Департамент агропромислового розвитку - 11330,6 тис. грн.
- Департамент цивільного захисту - 1160 тис. грн.
- Департамент фінансів - 66863,3 тис. грн.
Зменшили видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту будівництва, містобудування та архітектури на суму 115826,6 тис. грн.

Тим часом
Валерій Коровій пообіцяв кадрові зміни в області
27 лютого під час оперативної наради голова Вінницької обласної державної адміністрації Валерій Коровій повідомив про кадрові зміни, які мають відбутися в області. Про це повідомляє видання vn.presspoint.in.ua.
За словами Валерія Коровія, позачергова сесія облради показала, що одна з фракції фактично блокувала прийняття бюджету.
- Три рази одна з найбільших фракції обласної Ради, очільники якої входять до керівництва області, не голосувала за бюджет. Таким чином стає зрозуміло, що створений до цього формат не працює, то ж нас очікують кадрові зміни, - цитує голову облдержадміністрації видання.
Валерій Коровій повідомив також, "що це буде складний процес, але Вінницька область не може бути заручником" окремих людей.

 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

525

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

391

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

200

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

198

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

188

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...