У Вінниці розробили програму з працевлаштування АТОвців

У Вінниці розробили програму з працевлаштування АТОвців


У Вінниці розробили програму, яка допомагатиме АТОвцям адаптуватись до мирного життя. Повна назва міської програми - "Сприяння соціалізації, реабілітації та працевлаштування учасників АТО". Один з напрямків - працевлаштування захисників, які повернулись з війни. Сьогодні у Вінниці нараховується 2511 АТОвців.

Обговорювали програму у Центрі допомоги учасникам АТО та їх сім'ям 15 лютого на круглому столі.
- Ми аналізували законодавчу базу і не знайшли в Україні програму, яка б комплексно розв’язувала проблеми в такому ракурсі, - каже директор департаменту правової політики та якості міськради Роман Бочевар. - Пропонуємо її реалізовувати протягом чотирьох років, з 2017 по 2020. Програма передбачає перелік заходів із виявлення проблем учасників, які повертаються із зони антитерористичної операції. Це вирішення: яка саме допомога потрібна, можливо, психологічного характеру або покращення матеріально-побутових умов, або всього-на-всього надати достойну роботу.
"Всього-на-всього" знайти роботу - одне з головних завдань.

- Бо коли хлопці повертаються, то як правило, кажуть, що тут нікому не потрібні і краще повернутися назад, - каже голова громадського об'єднання "Асоціація ветеранів, інвалідів та волонтерів АТО" Леонід Гуменний.
За словами директора Ленінського районного центру зайнятості Світлани Кривенко, сьогодні на обліку в пошуку роботи перебуває 80 таких осіб.

- Нині 90% тих вакансій роботи, що є в службі зайнятості, це заробітна плата 3200 грн, до 1 січня було 1600. А за результатами минулого року середня виплата допомоги по безробіттю АТОвцям складає 3700 грн. І якщо врахувати ту виплату, яку гарантує держава протягом 360 календарних днів, то мотивації до працевлаштування, будемо говорити правду, - немає. Давайте разом складемо список тих самих вакансій і рівень заробітної плати, на яку б вони погодилися і тоді вже будемо їх працевлаштовувати. Бо ми створимо величезний перелік вакансій, а реально під ті вакансії людей я не знаю, чи зможемо підшукати.

У Вінницькій міськраді планують, що протягом року апробовуватимуть програму. Сподіваються, що долучаться громадські організації, волонтери і самі АТОвці.
-Учасники АТО, які матимуть потребу в працевлаштуванні та виявлять бажання, зможуть взяти участь у тренінгу з підвищення рівня конкурентоспроможності на ринку праці, - каже директор Вінницького міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Богдана Данчак. - Цей тренінг має на меті визначити наявні професійні схильності та їх розвиток, підвищення рівня мотивації, а також професійної оцінки учасника АТО.
Планується, що цього року за програмою із 50-ма АТОвцями проведуть тренінги, а також працевлаштують їх за фахом на комунальних підприємствах.
 


Валерія ЖОВТУНКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

527

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

396

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

202

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

200

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

190

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...