Інформаційний "пінг-понг": громади протестують, чиновники пояснюють


Про те, що делегація із Вінниччини поїхала до столиці із нагальним "госпітальним" питанням стало відомо 27 січня, коли на перше своє засідання зібралась робоча група із цього ж "госпітального" питання. Як пояснили, директорка Департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації Людмила Грабович і заступник голови - директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Ігор Івасюк поїхали на зустріч із віце-прем'єр-міністром Геннадієм Зубком, заступником міністра охорони здоров'я Павлом Ковтонюком. Після тієї зустрічі у Києві був організований прес-брифінг "Госпітальні округи: хто вирішуватиме долю лікарень?". На ньому представники центральної влади - Геннадій Зубко, Павло Ковтонюк і виконавчий директор Асоціації міст України Мирослав Пітцик - "заповнювали" інформаційний вакуум серед населення про госпітальні округи. В усякому випадку намагалися це зробити.

Отже, серед основних тез виступів:
1. Жодний медичний заклад не буде закритий. Лікарні, що не будуть визначені лікарнями інтенсивного лікування першого і другого рівнів перепрофілюють у центри реабілітації, хоспіси.
2. Госпітальний округ - це територіально-медичне утворення, міні-мережа, яка має відповідати двом простим критеріям: якісної послуги із інтенсивного лікування і часової доступності до цієї послуги (60 хвилин).
3. Затвердженням меж госпітальних округів, як і визначенням лікарень інтенсивного лікування чи центрів реабілітації займаються громади на місцях. У перепрофільованих лікарнях сімейні лікарі винайматимуть офіси.
4. Кожна громада, яка має лікарню, має бути представлена у госпітальній раді для планування госпітального округу.
5. Має бути сформований довготерміновий план формування госпітального округу. Його реалізація відбуватиметься із залученням інвестицій, у тому числі державних.
6. 2017 рік - рік планування мережі лікарень. До кінця року має бути розроблений план розвитку мережі лікарень в Україні.
7. Держава "підключиться" до фінансової підтримки планів розвитку мережі лікарень по Україні після завершення планування. Держава має знати, у що вкладатиме гроші.
8. У сільських місцевостях, особливо для літніх людей, варто поєднати надання медичних послуг із соціальними.
9. Медичні державні субвенції залишаються. На громади покладається лише питання обслуговування і комунальних видатків. Усе інше обіцяє забезпечувати держава.
10. Реформу розпочато! Уже 18 областей направили схеми утворення госпітальних округів.

Першого лютого у Вінниці за запрошенням очікують заступника міністра охорони здоров'я Павла Ковтонюка. Планується, що заступник міністра продовжить роз'яснення медичної реформи. Однак як він сам висловився на брифінгу: "Такі рішення приймаються на місцях. Треба просто зібратися разом і дійти до конструктивного рішення".
До 1 лютого 20017 року, згідно із постановою №932, треба розробити і подати Кабміну проект нормативно-правового акта про затвердження переліку і складу госпітальних округів. Чи вдасться Вінниччині бути "одним воїном", який зможе призупинити дію реформи? Про це дізнаємося зовсім скоро.
Коментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

1336

Пропоновані кандидатури на посади голів кількох облдержадміністрацій оприлюднив віце-прем"єр-міністр України Павло Розенко. ...

465

День Державного Прапору, який українці відзначатимуть 23 серпня, традиційно розпочнеться з урочистого підняття прапора на Майдані ...

311

Експертна група конкурсу "Бюджет громадських ініціатив Вінницької міської ОТГ" 15 серпня визнaчила 36 проєктів, зa які містяни зможуть ...

292

Міфічна загроза чи реальна перспектива Через подорожчання електроенергії для підприємств на 25% з першого липня деякі галузі опинилися ...

275

  ...