Як керівник патрульної поліції ходив в облраду за мільйоном

Як керівник патрульної поліції ходив в облраду за мільйоном


Грошей не дали, але влаштували Редвану Усеінову допит
У четвер, 26 січня, депутати обласної ради зустрілися із начальником управління патрульної поліції у місті Вінниці Редваном Усеіновим. Найбільше депутатів цікавили ДТП за участю поліцейських і побиті службові автівки. Також депутати запитували, як покарали поліцейських, із вини яких сталися аварії.

- Голова постійної комісії з питань законності, боротьби з корупцією, люстрації, регламенту та депутатської діяльності Андрій Вигонюк звертався до Національної поліції щодо інформування депутатів начальником головного управління Національної поліції у Вінницькій області про стан дотримання законності на Вінниччині. Відповідно до цього звернення та до вимог статті 88 Закону України "Про Національну поліцію України", ми започатковуємо низку зустрічей депутатів обласної ради з керівництвом управління патрульної поліції - розпочала зустріч перший заступник голови обласної ради Людмила Щербаківська.

- Ми розпочали свою роботу 22 лютого минулого року. За добу на робочі планшети приходить від 100 до 200 викликів, на місце події патрульні приїздять за 9 хвилин 3 секунди. Найближчим часом приїздитимемо на місце події за 6-7 хв. За добу виявляємо близько 50 водіїв, які керували автомобілем у стані алкогольного чи наркотичного сп'яніння, а також близько 10 осіб, які мали при собі наркотичні речовини. Таких фактів виявлено 1580 за 11 місяців, ми зайняли перше місце серед усіх міст, крім міст мільйонників. За добу оформлюється від 4 до 7 таких випадків, - прозвітував Редван Усеінов.
Але у цей час депутати у залі не надто його слухали, постійно спілкувались між собою. Коли прийшов час запитань - стало гаряче.

Першим до мікрофону підійшов Григорій Зозуля (запитання наводимо мовою оригіналу - Авт.).

- 26.06 було ДТП навпроти обласної ради. Один екіпаж патрульної поліції збив пострадавшого, другий - втік із місця події. Як вони наказані, при чому нас більше інтірісує другий екіпаж, який покинув своїх колег. Там було 6 депутатів, це було у нас на очах і це було довольно не красіво, - сказав Григорій Зозуля.

- По даному факту було проведено службове розслідування департаментом патрульної поліції. Працівники були притягнуті до дисциплінарної відповідальності, - відповів Редван Усеінов.
Наступне запитання - від депутата Андрія Вигонюка. Спочатку зачитав пояснення із закону про поліцію, а потім пояснив чому відбулася така зустріч.

- Причиною нашого сьогоднішнього зібрання стало, те, що дві постійні комісії обласної ради відмовилися виділяти додатково 1 млн. грн. на патрульну поліцію міста Вінниці. Це принципово, доки не буде проведено таких зустрічей. Хотів би окрім згадуваного ДТП, ще один випадок згадати, коли 6 поліцейських їхали у одній машині. Офіційно - це було пояснено якоюсь службовою необхідністю. Але службова необхідність ніколи не дає можливості порушувати чинний закон. Яка була адміністративна відповідальність за це порушення? - запитав Андрій Вигонюк.

- У міській раді на нараді міського голови я буваю раз на два тижні. Ми зустрілися тому, що у 2017 році заплановано патрульну поліцію по Вінницькій області. Ми вийдемо на траси міжнародного значення. Восени має відкриватися патрульна поліція, яка підпорядковуватиметься Вінниці, у Могилеві-Подільському. Тоді, коли там запрацює поліції, я із вами буду зустрічатися, хоча це й не передбачає дане законодавство. Тепер, що стосується шістьох поліцейських у машині. Так, даний факт був, і я його не приховував. Було проведено службове розслідування. Водій отримав догану, - відповів Редван Усеінов.

А от депутат Юрій Яремчук не розібрався із велопатрулем. У нього була своя версія того, як міськрада закупляла велосипеди для поліції.

- Скажіть мені, якщо ми сюди приходимо, то ми говоримо чесно. Коли ми говоримо за 200 тис. грн. від міської ради, то ми повинні чітко понімати, вам дали 200 тисяч чи дали велосипеди на цей велопатруль. Так от, я вам хочу сказати, що вам дали гроші не на велосипеди, а велосипеди були закуплені міськрадою і у зв'язку із тим, що вони їх не використовували, вони вам передали їх безкоштовно. Я правильно кажу, ні? - запитав у поліцейського Юрій Яремчук.

- Ні. Перші велопатрулі з'явилися у Києві. Я звернувся до міського голови Сергія Моргунова, аби він виділив ці кошти. Кошти були виділені і на них закуплені велосипеди, - пояснив Редван Усеінов.

- У мене до вас питання по ДТП. Ви нам не сказали, скільки ДТП із вашою участю? Скільки за рік побито машин? - продовжив Юрій Яремчук.

- За участю патрульних поліцейських було 22 ДТП, із нашої вини, було притягнуто до адміністративної відповідальності 12 водіїв. Зараз розбитих машин 2, які не можуть патрулювати. Всього у мене 25 патрулів, - відповів поліцейський.

Після цієї відповіді депутати у залі значно пожвавішали і уже ніхто нікого не слухав, тільки щось вигукували із місць. Дехто навіть порадив Редвану Усеінову частіше проводити прес-конференції і звітувати про свою діяльність. А один вигукнув, що 1 млн. грн. хай іде просити до міської ради.
До речі, кошти керівник патрульної поліції Редван Усеінов просив для закупівлі трьох відеореєстраторів у патрульні машини.
 


Інна МАРТОНІКОВАКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

1336

Пропоновані кандидатури на посади голів кількох облдержадміністрацій оприлюднив віце-прем"єр-міністр України Павло Розенко. ...

463

День Державного Прапору, який українці відзначатимуть 23 серпня, традиційно розпочнеться з урочистого підняття прапора на Майдані ...

309

Експертна група конкурсу "Бюджет громадських ініціатив Вінницької міської ОТГ" 15 серпня визнaчила 36 проєктів, зa які містяни зможуть ...

290

Міфічна загроза чи реальна перспектива Через подорожчання електроенергії для підприємств на 25% з першого липня деякі галузі опинилися ...

274

  ...