Моя тітка прожила у громадянському шлюбі із 1970 р. до 2012 р. В цьому році вони розписалися. Нещодавно він помер, але перед смертю у лікарні, будучи дієздатним, склав заповіт, згідно із яким свою половину віддав своїм брату і сестрі. Він фермер, все, що у них є (будинок, 2 трактори, півкомбайна, машина) він придбав за допомогою тітки. Знаю, що згідно із законом, все, що нажито ним до шлюбу, є його власністю і буде належати його родичам. Що ви можете нам порадити, як діяти?

 

Відповідає адвокат СКРЖЕШЕВСЬКИЙ Максим Станіславович - керуючий партнер ТОВ "ЮК "Тишківський&Скржешевський"
Для посвідчення заповіту не потребується виділ частки, належної заповідачу, із спільного майна подружжя. Але незважаючи на те, що у особистому заповіті заповідач може розпорядитися не тільки належним йому майном, а й спільним майном подружжя, його дія буде обмежуватися саме належним спадкодавцю майном. Другий же із подружжя може визнати частину заповіту, яка виходить за межі особистого майна заповідача або належної йому частки у спільному майні, недійсним.
Відповідно до ч. 3 ст. 57 СК України, особистою приватною власністю дружини, чоловіка є майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але за кошти, які належали їй, йому особисто.Але зазначаю таку обставину, те, що спадкове майно купувалася саме за особисті кошти тітки, необхідно буде доводити. Тобто, якщо спадкове майно купувалася у шлюбі, але за особисті кошти тітки, воно буде особистою приватною власністю тітки. Крім того, захист права на обов'язкову частку у спадщині може здійснюватись шляхом пред'явлення вимог про визнання права на обов'язкову частку у спадщині (ст. 1241 ЦК України).
Спадкування обов'язкової частки у спадщині здійснюється на підставах, встановлених законом, шляхом прийняття спадщини у порядку, передбаченому статтями 1268-1269 ЦК України. Право на обов'язкову частку у спадщині не залежить від змісту заповіту, отже рішення суду про визнання недійсним заповіту у частині, що порушує права спадкоємця на обов'язкову частку у спадщині, не вимагається. У разі відмови нотаріуса видати свідоцтво про право на обов'язкову частку у спадщині зазначена відмова може бути оскаржена до суду у порядку позовного провадження.
Але, для більш чіткого прогнозування розвитку подій при поділі майна, необхідно більш детально вивчити вказану ситуацію і ознайомитись із наявними документами.
Для тих читачів, які стикнулися із цією проблемою, адвокати Юридичної компанії "Тишківський&Скржешевський" можуть безпосередньо надати консультацію, скласти відповідні документи і супроводжувати справу у суді.

Адвокати Юридичної компанії "Тишківський&Скржешевський" мають великий досвід, у т.ч. і щодо ведення справ про насильницькі злочини. Наша адреса та контакти: м. Вінниця, вул. Київська, 14, кімн. 514. Тел.: 067 729-97-84; 067 599-80-59.
Ел. пошта: 8888vin@gmail.com

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

410

Брацлавський селищний голова Віталій Мазур розповів, чому хоче, аби процес об'єднання громад тривав, і як переконував людей у сусідніх ...

276

Поспішні закиди про винуватців з боку інформагенції, засновником якої є пан Воловодюк, обурили активістів і волонтерів, а лідер «ДК ...

256

Одного - із Радикальної партії Олега Ляшка, другого - із "Самопомочі"   Депутати Вінницької облради на позачерговій сесії 18 липня обрали ...

213

Дитяча Планета – мережа парків святкування днів народження Адреса: м. Вінниця, вул. Келецька 117б Телефон: 097 99 03 399, 098 99 03 399 Лінія ...

212

С виду это похоже на компьютерную игру.   Мальчик лет восьми сидит перед монитором, у него на голове шлем виртуальной реальности, ...