Житловий фонд Вінниці до 2030 року: безбар’єрність та енергоефективність у пріоритеті

У Вінниці визначили ключові напрями підтримки та розвитку житлового господарства на майбутні роки. 23 серпня, на черговій сесії міської ради, депутати затвердили Програму розвитку та утримання житлового господарства Вінницької міської територіальної громади на період 2025-2030 років.

Про це інформує Місто, посилаючись на Вінницьку міську раду.

Основною метою програми є формування збалансованого житлового фонду.

“Реалізація програми передбачає впровадження низки заходів, зокрема, направлених на термомодернізацію житлового фонду, впровадження автоматизованої системи керування житловими будинками, а також щодо створення безбар’єрного середовища житлових будинків і прибудинкових територій, – зазначає заступник директора департаменту житлового господарства міськради Сергій Гречанюк.

За його словами, прийнята програма є продовженням попередніх програм міської ради, завдяки дії яких вдалось покращити стан низки будинків. Так, в період з 2019 року по 2023 рік в місті проведено капітальний ремонт покрівель 139 будинків, відремонтовані інженерні мережі 203 будинків, проведено капітальний ремонт 116 ліфтів в 67 житлових будинках з влаштуванням системи безпровідної диспетчеризації.

Особливо актуальним нині є питання енергозбереження. Як розповідають в департаменті житлового господарства, свого часу більшість багатоквартирних будинків міста були збудовані без застосування енергозберігаючих технологій та матеріалів, що призвело до значного споживання енергоресурсів та втрат тепла. Тому зараз місто приділяє значну увагу аби покращити питання енергощадності наших будинків.

Так, в період з 2019-2024 роки, в 53 будинках проведено капітальний ремонт стиків стінових панелей, в 157 будинках – замінили віконні блоки в місцях загального користування на енергозберігаючі, а в 6 – провели капітальний ремонт частини фасадів з утепленням. Ще в 154 будинках проведено ремонт систем електропостачання, підвищивши їх надійність та енергоощадність.

“Крім того, ми продовжуємо робити наш житловий сектор більш інклюзивним, встановлюючи пандуси та підйомники. За 2019-2023 роки такими обладнали 60 під’їздів багатоквартирних будинків. Цього року, станом на 20 серпня, уже було встановлено три підйомники та сім традиційних пандуси. Надалі ми плануємо і далі працювати в цьому напрямку, спрощуючи доступ містян до своїх помешкань, – каже Сергій Гречанюк.

Також в Програмі залишається можливість проведення першого безкоштовного ремонту для будинків з ОСББ. Крім того, Програмою передбачені заходи щодо озеленення, ремонту прибудинкових територій, їх озеленення, а також ремонту ліфтів, запровадження енергоефективних технологій тощо.

Окремим та новим пунктом програми є можливість мешканців будинків на умовах співфінансування долучатися до капітального ремонту систем електропостачання із влаштуванням сонячних електростанцій на багатоквартирних житлових будинках. Фінансування з бюджету Вінницької міської територіальної громади здійснюється в розмірі до 40% від загальної вартості ремонту об’єкта. Але вироблена електроенергія має йти на загальнобудинкові потреби: роботу ліфтів, насосного обладнання тощо.

На сьогодні в місті уже є перше ОСББ, яке встановлюватиме таку СЕС та підписало відповідний Меморандум про співпрацю.

Довідка.

Загалом житловий фонд міста складається з 2122 багатоквартирних будинків. Більшість з них – 70% або 1 442 будинки – побудовані до 1980 року, в тому числі 597 будинків – забудови до 1960 року.

1215 багатоквартирних будинків обладнані централізованим опаленням, 628 будинків – централізованим гарячим водопостачанням, 1967 – централізованим холодним водопостачанням та водовідведенням, 786 будинків мають понад 6 поверхів та обладнані 1826 ліфтами.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook