У міськраді розповіли, як підтримують підприємців в умовах коронакризи

З початку пандемії COVID-19 у Вінницькій міській територіальній громаді діє Програма антикризової підтримки “Вінничани важливі”. Завдяки їй місцеві підприємці можуть розраховувати на різного роду допомогу. Департамент економіки та інвестицій звітував про свою роботу у першому півріччі цього року.

Про це повідомляють у Вінницькій міській раді.

Антикризову Програму підтримки громади було прийнято минулого року. Цього лютого депутати міської ради прийняли рішення про її продовження на 2021 рік. У пріоритеті економіка, адже пандемія сильно вдарила по бізнесменах.

У межах програми підприємці отримали ряд податкових пільг. Наприклад, за перше півріччя 2021 року платників єдиного податку І групу звільнили від його сплати за січень травень. Цим скористалось 2715 підприємців, а міський бюджет виділив понад 3 мільйони гривень.

Крім того, орендарів які використовують комунальне нерухоме майно, було звільнено від орендної плати за умови, що вони його не використовували. Цим скористалось 16 підприємців.

Також підприємців звільняють від нарахування та оплати за договорами про встановлення земельного сервітуту. Йдеться про ті ділянки, які через карантинні обмеження не використовувались упродовж січня. Цією пільгою скористались 10 суб’єктів господарювання.

Варто зазначити, що на підтримку можуть розраховувати й такі бізнесмени, які створюють нові робочі місця. Їм виділяється компенсація у розмірі 1320 гривень за кожного нового робітника. Ця пільга буде актуальною до кінця 2021 року.

Задля того, щоб підтримати мале та середнє підприємництво у Вінницькій громаді також проводять освітні заходи для бізнесу. За словами директору департаменту економіки й інвестицій міськради Максима Мартьянова, цьогоріч було організовано п’ять навчальних подій, які відвідало близько 300 учасників.

Крім того, у місті діє конкурс бізнес-проектів, який популяризує підприємництво серед молоді.

Також у міськраді розповіли, що займаються і розвитком соціального підприємництва. Так було проведено близько 30 освітніх заходів на цю тему. А ветерани АТО/ООС прослухали курс “Норвегія-Україна”, який було оплачено бюджетом громади.

До речі, вінницьку Програму розвитку соціального підприємництва було представлено на Європейському економічному саміті, а цьогоріч її презентуватимуть на Міжнародному форумі соціального підприємництва. Його проведення заплановано на 3 вересня.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook