Першого вересня свої двері для 1339 учнів відкрила новозбудована гімназія №24, що на Поділлі. Привітати школярів, батьків та колектив школи приїхали міський голова Сергій Моргунов та Прем’єр-міністр України 2016-2019 років Володимир Гройсман.
“Будівництво цієї школи – наймасштабніший проєкт в освіті міста за останні роки. Зведення будівлі закладу розпочалось в грудні 2015 року. Спочатку вона будувалась за кошти інвестора та міського бюджету. А коли Уряд очолив Володимир Гройсман – місто отримало фінансову підтримку держави. Сьогодні це найсучасніший заклад середньої освіти у місті. Востаннє нову школу у Вінниці відкривали восени 2006 року в мікрорайоні Пирогово”, – поінформували у міськраді.
Міський голова Сергій Моргунов привітав усіх із початком навчального року – цьогоріч до вінницьких шкіл пішло 42 тисячі учнів, з яких майже 5 000 – першокласники.
«Цей рік для нас особливий, ми відкриваємо сучасну, інноваційну гімназію. До речі, останній раз школа у Вінниці була відкрита 14 років тому в Пирогово. П’ять років тому, коли наша команда приймала рішення про будівництво цієї школи, розуміючи, що є велика потреба у цьому закладі на Поділлі, – ми прогнозували, що зможемо реалізувати цей проект за 7-8 років. Але завдяки підтримці інвестора, Уряду і персонально Володимира Гройсмана, який впровадив фінансову децентралізацію, а також завдяки підтримці голів обласної державної адміністрації різних періодів нам вдалося реалізувати цей проєкт за п’ять років. Сама школа та її інфраструктура – це тільки пів роботи. Важливо вчителям, батькам та учням створювати належну атмосферу, щоб якість освіти була високою. Я переконаний, що це все буде, і гімназія №24 буде найкращою у Вінниці», – зазначив Сергій Моргунов.
Прем’єр-міністр України 2016-2019 років Володимир Гройсман відзначив, що відкриття нового закладу – це знакова подія для всього міста.
«П’ять років минули дуже швидко, і ця школа сьогодні є символом того, що Вінниця розвивається. Я пам’ятаю, коли ми тоді спілкувалися з Сергієм Анатолійовичем і він сказав: ти знаєш, буду будувати школу. Був 2015 рік. Страшенна ситуація в Україні і в економіці, і у фінансах. Але він прийняв рішення її будувати. А ми тоді якраз запровадили децентралізацію і дали можливості залишати більшу частину коштів на місцях. Я мріяв про цю реформу, коли був міським головою. Тепер головне, щоб цей інструмент ефективно використовувався для будівництва таких шкіл, щоб їх по всій країні і по нашій області з’являлось все більше і більше», – розповів Володимир Гройсман.
Міський голова Сергій Моргунов подякував будівельникам за якісну й плідну роботу. А також вручив генеральному директору концерну «Поділля» Тимофію Гіренко відзнаку міського голови «За заслуги перед містом».
«Ми старалися зробити це приміщення красивим та сучасним. Хотілося, щоб школа вас надихала на хороші знання», – звернувся до учнів та колективу гімназії Тимофій Гіренко.
Після святкового відкриття для юних гімназистів пролунав Перший Дзвінок, зпапросивши їх на навчання.
Довідка “Міста”:
Школа запроектована на три поверхи, що зв’язуються між собою трьома сходовими евакуаційними та однією основною сходовою кліткою. На трьох поверхах є відокремлена зона для дітей з 1-го по 3-й клас. Вони мають свою рекреаційну зону, окремі санвузли, свою сходову клітку та окремий вхід в школу.
На першому поверсі – їдальня на 250 посадочних місць. Також на 1-му поверсі розміщенні 2 спортивних зали: 36х18 м та 24х12 м, а 3-й спортзал 12х15 м на 2-му поверсі. Кожен з яких має по дві роздягальні з душовими. Всього на 1-му поверсі: 9 класів + 4 класи (1-3 класи).
На другому поверсі – бібліотека, читальний зал на 30 учнів, книгосховище. Також на 2-му поверсі над їдальнею запроектований актовий зал на 356 місць та допоміжними приміщеннями. Також на цьому поверсі розташована вчительська, приймальна та кабінет директора. Всього на 2-му поверсі: 8 класів + 4 класи (1-3 класи).
На третьому поверсі розташовані учнівські класи: 15 класів + 4 класи (1-3 класи). На кожному поверсі є жіночі та чоловічі санвузли.
Школа повністю пристосована для навчання дітей з особливими потребами. Має сучасне спортивне ядро.
Загальна вартість будівництва гімназії №24 – 169,7 млн грн. З них – 73,1 млн грн кошти міського бюджету; 61,8 млн грн – кошти Державного фонду регіонального розвитку; 9,9 млн грн – субвенція соціально-економічного розвитку; 24,9 млн грн – кошти інвестора (ТОВ «БМУ-3»).
Нагадаємо, у Вінниці біля повороту до нової школи на Поділлі встановили світлофор.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook