Таке рішення депутати ухвалили на черговій сесії, в рамках змін до бюджету громади. Воно передбачає компенсацію підприємству за перевезення пільгових категорій вінничан.
За словами Вінницького міського голови Сергія Моргунова, це рішення покликане не лише забезпечити комфортні умови для пасажирів, а й зміцнити стійкість Вінницької транспортної компанії перед викликами воєнного часу, гарантувавши її стабільну роботу.
Про це інформує Місто, посилаючись на Вінницьку міську раду.
«Є певні виклики стосовно фінансової спроможності самої компанії у зв’язку з підняттям вартості електроенергії та пального. І фактично тариф сьогодні не обґрунтований і, на жаль, маємо фактично 132 млн грн, яких не вистачає саме транспортній компанії, – зазначив очільник громади. – Я нагадую, що на минулій сесії ми підтримували Вінницяоблводоканал, тому що там подібна проблема у зв’язку з низькими тарифами. Шукаємо можливості, хоча в нас виклики будуть і в майбутньому, тому що сьогодні у Верховній Раді обговорюється питання зняття 4 % ПДФО з місцевих бюджетів. Крім того, ми ще повинні будемо у наступному році, якщо приймуть відповідне рішення, 425 млн грн направити в державний бюджет реверсної дотації. Тобто це, окрім минулорічних 967 млн по військовому ПДФО, додаткові втрати для бюджету».
Лише завдяки дотуванню із міського бюджету КП «Вінницька транспортна компанія» має можливість забезпечувати пільговий проїзд. Нагадаємо, правом на 60 безоплатних поїздок на місяць користуються:
- учасники бойових дій; -особи з інвалідністю внаслідок війни та прирівняні до них особи;
- ветерани військової служби;
- ветерани органів внутрішніх справ;
- ветерани Національної поліції;
- ветерани податкової поліції;
- ветерани державної пожежної охорони;
- ветерани Державної кримінально-виконавчої служби України;
- ветерани служби цивільного захисту;
- ветерани Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України;
- реабілітовані особи, які отримали інвалідність внаслідок репресій або є пенсіонерами;
- колишні неповнолітні в’язні концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання;
- колишні малолітні в’язні концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнані особами з інвалідністю;
- особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесені до категорії 1;
- учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесені до категорії 2;
- діти віком від шести років, потерпілі від Чорнобильської катастрофи, яким встановлено інвалідність, пов’язану з Чорнобильською катастрофою;
- особи з інвалідністю І групи та особи, які їх супроводжують;
- особи з інвалідністю ІІ групи;
- особи з інвалідністю ІІІ групи;
- діти з інвалідністю та особи, які їх супроводжують;
- діти віком від шести років з багатодітних сімей;
- батьки військовослужбовців, які загинули чи померли або пропали безвісти під час проходження військової служби;
- пенсіонери за віком;
- члени сімей (батьки, вдови (вдівці) та діти, віком від шести років) загиблих, безвісти зниклих за особливих обставин Захисників і Захисниць України та загиблих Героїв України.
- Примітка: особам, які супроводжують осіб з інвалідністю I групи або дітей із інвалідністю (не більше однієї особи, яка супроводжує особу з інвалідністю I групи або дитину з інвалідністю) окрема персоналізована картка на пільговий проїзд не видається. Право на пільговий проїзд для такої категорії громадян забезпечується шляхом встановлення у подвійному обсязі кількості безоплатних поїздок на персоналізованих картках осіб із інвалідністю І групи та дітей з інвалідністю.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook