Депутати Вінницької міськради внесли зміни до бюджету громади

23 серпня на засіданні сесії Вінницької міської ради депутати розглянули та затвердили нові зміни до бюджету громади на 2024 рік. Серед головних змін — додаткові видатки на пріоритет «Безпека та оборона» в розмірі 69,9 млн грн. Також було приділено увагу реалізації завдань у ключових напрямках «Стійкість» та «Турбота».

Про це інформує Місто, посилаючись на Вінницьку міську раду.

Безпека та оборона

Основні пріоритети фінансової політики міської територіальної громади залишаються незмінними, головним серед яких є робота на Перемогу – підтримка наших Захисників та Захисниць, які боронять країну на передовій. Згідно дослідження ГО «Громадський контроль», Вінниця на першому місці серед усіх обласних центрів по відсотку бюджету, що йде на допомогу ЗСУ.

На підтримку військових частин та інших підрозділів Міністерства оборони України із бюджету ВМТГ сьогоднішнім рішенням сесії передбачено спрямувати 53, 4 млн грн.

«По основній цифрі – це підтримка наших Збройних Сил. Зокрема, 25 млн грн спрямовуємо нашій 59-й бригаді, передбачаємо й субвенцію в розмірі 10 млн грн для 3-ї штурмової бригади. Для «Червоної калини» – 5,5 млн грн на придбання специфічного обладнання, а також на закупівлю РЕБів та дронів для частини Нацгвардії 3008 – 1,5 млн. Ще 8 млн грн направляємо 120-й бригаді територіальної оборони, яка боронить країну на донецькому напрямку. Ми й далі працюємо на підтримку наших Сил Оборони України», – зазначив Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

Додатково виділено кошти й для покращення умов для лікування військових у шпиталі та зміцнення матеріально-технічного забезпечення одного з підрозділів Міністерства оборони України.

Зміни до бюджету стосуються також й підсилення безпекових заходів у громаді, що включає, зокрема, поліпшення роботи з техногенної та пожежної безпеки. Загалом обсяг коштів на додаткові видатки склали 16,5 млн грн.

Нагадаємо, «Безпека та оборона» є основним пріоритетом Вінницької громади. На нього при формуванні бюджету 2024 року передбачили близько 1 млрд грн, а на сьогодні ця сума зросла до 1 млрд 210 млн грн. Станом на зараз, на відповідні потреби спрямували вже 717 млн грн.

Стійкість

Стійкість громади під час проходження наступного опалювального сезону – одне із головних завдань, яке стоїть на сьогодні, адже ворог не припиняє спроб завдати удару по критичній інфраструктурі. Тож ціла низка рішень про зміни до бюджету значною мірою стосувалися саме зміцнення безпекових заходів у енергетичній сфері на випадок блекауту, впровадження ефективних практик із енергозбереження та енергонезалежності.

Вони, зокрема, передбачають, згідно із потребою, капітальний ремонт покрівель та систем опалення у комунальних закладах освіти та культури.

Окремим рядком йде також фінансова підтримка КП «Вінницяміськтеплоенерго». Мова йде про фінансування частини робіт із будівництва однієї з блочно-модульних когенераційних станцій та авансової виплати для придбання двох когенераційних газопоршневих електрогенераторних установок з метою забезпечення безперебійного подання холодної води для надання послуг із постачання теплової енергії та гарячої води.

Погодили депутати спрямування коштів і на попередження надзвичайної ситуації, пов’язаної із постачанням питної води населенню. Тож цим рішенням передбачено виділення субвенції обласному бюджету на підтримку КП «Вінницяоблводоканал». Сума у розмірі 18,7 млн грн піде на закупівлю необхідних реагентів та оплату за поточне споживання електричної енергії.

«Ми продовжуємо підтримувати КП «Вінницяоблводоканал». Наголошую, що це обласна комунальна власність, але, на жаль, на сьогодні економічний стан підприємства досить складний, враховуючи, що у них є заборгованість по різниці в тарифах 400 млн грн , а тариф на воду наразі не піднімається для населення і, виходячи із цієї ситуації, підприємство фактично немає можливості самостійно закуповувати реагенти для підготовки води, – підкреслив очільник громади Сергій Моргунов. – Тому разом із обласним бюджетом ми виділяємо кошти на підтримку діяльності водоканалу, тому що наше завдання не допустити почасової подачі води. А загрози такі є. Водночас на сьогодні досить може бути велика загроза і щодо економічної енергетичної незалежності водоканалів у зв’язку з блекаутами. Щоб цього не сталося ми проводим певні технічні заходи, але у даному випадку направляємо безпосередньо цю субвенцію саме на електроенергію і закупівлю реагентів».

Турбота

Ще одним важливим напрямом видатків є турбота про сімей загиблих Захисників і Захисниць та найбільш вразливих верств населення. За цим пріоритетом передбачили виділення 7, 3 млн грн. Серед статтей спрямування коштів:

  • надання одноразової матеріальної грошової допомоги сім’ям загиблих (померлих), безвісти зниклих за особливих обставин воїнів для забезпечення потреб дітей, які йдуть до першого класу закладів загальної середньої освіти;
  • надання щорічної матеріальної грошової допомоги членам сімей загиблих (померлих), безвісти зниклих за особливих обставин Захисників і Захисниць України до Дня пам’яті захисників України;
  • компенсація частини вартості придбання та встановлення додаткового джерела безперебійного живлення окремим категоріям громадян, які перебувають на обліку у Департаменті соціальної політики Вінницької міської ради;
  • надання пільг на платні медичні послуги, тарифи на які встановлені (погоджені) рішенням виконавчого комітету міської ради, жителям Вінницької міської територіальної громади (відшкодування втрат комунальним підприємствам охорони здоров’я, які надають платні медичні послуги);
  • надання допомоги на поховання осіб, загиблих (померлих) внаслідок військової агресії російської федерації проти України;
  • компенсація вартості переобладнання автомобіля на ручне керування особам з інвалідністю внаслідок війни, які брали безпосередню участь у захисті суверенітету і територіальної цілісності України, починаючи з 2014 року;
  • забезпечення безкоштовними ліками громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до категорії 1, 2, учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, віднесених до категорії 3, та потерпілих дітей, що лікуються амбулаторно.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook