Сьогодні, 23 грудня, відбулась сесія Вінницької міської ради, на якій депутати прийняли бюджет, а також проголосували за Програму економічного і соціального розвитку територіальної громади на 2023 рік.
Важливим питанням було затвердження Програми розвитку аграрного сектору та забезпечення продовольчої безпеки МТГ на 2023-2025 роки. В міськраді підкреслюють, що цей документ є стратегічним для стабільної життєдіяльності громади.
«Проект бюджету 2023 року є збалансованим та реалістичним. Разом із тим, воєнний стан залишив свій слід в показниках економічного розвитку, обсягах доходів бюджету та пріоритетах видатків. Проект бюджету 2023 року, за своїми показниками, забезпечить стабільне функціонування всіх галузей громади в умовах воєнного стану, та одночасно, і особливо після завершення воєнного стану, – буде бюджетом розвитку нашої громади», – охарактеризувала бюджет директорка департаменту фінансів ВМР Наталія Луценко.
Основні показники бюджету Вінницької МТГ на 2023 рік
Доходи заплановано в обсязі близько 5 млрд 190 млн грн, в тому числі власні доходи в сумі 5 млрд 56 млн грн (на 10% більше ніж в поточному році). Основними бюджетоутворюючими залишаються:
- податок на доходи фізичних осіб,
- плата за землю,
- акцизний податок,
- єдиний податок,
- податок на нерухоме майно.
Видатки бюджету сформовано в обсязі 5 млрд 657 млн грн, у тому числі видатки за рахунок власних доходів збільшуються на 14,2% і складуть 5,5 млрд грн, видатки за рахунок трансфертів сформувалися на даний час у сумі 133,4 млн грн.
«Стосовно трансфертів, то офіційно до загального фонду бюджету громади передані лише субвенції соціального характеру з обласного бюджету в сумі 4 млн грн, що відповідає рівню поточного року. Щодо освітньої субвенції та додаткової дотації для професійно-технічних навчальних закладів, то ці показники будуть відображені в бюджеті після їх розподілу та затвердження Кабінету Міністрів України, як це передбачено статтею 31 Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік». У цьому питанні також маємо серйозні ризики, так як сума освітньої субвенції, яка передбачена в державному бюджеті, на 19 відсотків менша суми освітньої субвенції 2022 року», – підкреслила Наталія Луценко.
Також під час сесії депутати затвердили Програму економічного і соціального розвитку Вінницької міської територіальної громади на 2023 рік.
Основна мета Програми:
- забезпечення стабільного функціонування територіальної громади в умовах викликів, зумовлених військовою агресією проти України і падінням економіки;
- формування дієвої системи підтримки релокованих бізнесів та внутрішньо переміщених осіб;
- посилення співпраці з усіма зацікавленими сторонами для розбудови та модернізації інфраструктури Вінницької міської територіальної громади.
У документі детально розписано комплекс заходів, спрямованих на вдосконалення та розвиток економічних проєктів, створення комфортної соціальної та комунальної інфраструктури. Зокрема, мова йде про:
- додаткові інструменти стимулювання підприємництва,
- подальшу розбудову Вінницького індустріального парку,
- капітальні ремонти мереж водогонів і каналізування,
- модернізацію та впровадження енергоощадних технологій.
Крім того, особлива увага протягом нового року буде приділятися благоустрою територій, розбудові дорожньої інфраструктури та мережі вуличного освітлення на приєднаних територіях.
Ще одним важливим документом, за який сьогодні проголосували самоврядці стала Програма розвитку аграрного сектору та забезпечення продовольчої безпеки Вінницької міської територіальної громади на 2023-2025 роки. Варто зазначити, що таку програму муніципалітет Вінниці схвалив одним із перших у регіоні.
«Для міста Вінниця ця програма – це зовсім нове. Враховуючи те, що до нас у 2020 році приєдналися сільські громади з територією більше, ніж самої Вінниці – 143 кв км (м. Вінниця до 2020 року мала територію 113 кв км), і було прийнято рішення розробити цю програму, – зазначив Вінницький міський голова Сергій Моргунов. – Важливо, щоб вона працювала, щоб люди, які проживають у цій місцевості, відчули покращення і реальні результати від роботи цієї програми. Важливо, щоб це була повноцінна інтеграція в життя територіальної громади у всіх аспектах – не тільки з точки зору надання соціальної допомоги, адміністративних послуг або розвитку інфраструктури, а й покращення економічного потенціалу».
Робота по досягненню відповідних цілей охопить усі галузі: від землеробства і тваринництва до рибництва та бджільництва, і включатиме різноманітні інструменти: від залучення інвестицій до надання дорадчих послуг особистим селянським господарствам.
Варто також зазначити, що усі прийняті сьогодні документи відповідають цілям “Стратегії розвитку ВМТГ до 2030 року – Стратегії 3.0”.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook