До Міжнародного реєстру збитків, завданих російською агресією, вже надійшло понад 27,5 тисяч заяв від українців.
Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
За словами прем’єр-міністра, зараз до реєстру можна подавати заяви за 10 категоріями збитків. Серед них: пошкодження чи знищення нерухомості, за тілесні ушкодження, смерть рідних та близьких, катування, позбавлення свободи.
Уряд планує розробити 45 категорій збитків для реєстру, повідомив Денис Шмигаль.
Щоб отримати послугу, потрібно зареєструватися або авторизуватися в кабінеті громадянина на порталі “Дія” за допомогою електронного підпису. Потім потрібно відповісти на питання та “надати інформацію, яка запитується на всіх кроках під час подання заяви на порталі “Дія”. Деяка інформація буде взята з реєстрів і сама підтягнеться в заяву під час заповнення, деяку — потрібно ввести самому.
Якщо майно не зареєстроване в Державному реєстрі речових прав, під час заповнення заяви потрібно додати такі документи:
- заяву про реєстрацію в ДРРП;
- рішення про відмову в реєстрації;
- документ, що підтверджує набуття права власності на об’єкт, що подавався разом із заявою про реєстрацію.
Якщо проводилася оцінка зруйнованого чи пошкодженого майна, зокрема експертна, слід додати документи проведення такої оцінки.
Також знадобляться:
- документи, які підтверджують суми витрат на ремонт об’єкта: договір про виконання ремонтних робіт, рахунки або квитанції про їх оплату тощо, якщо робили ремонт у приміщенні (за наявності);
- документ, що підтверджує наявність іншого громадянства (якщо у заявника більше, ніж одне громадянство);
- якщо заявник належить до однієї з підгруп (наприклад, військовий, медик, працівник критичної інфраструктури тощо), документ, який підтверджує таку належність. Це можуть бути службові посвідчення, трудові договори, накази тощо.
Згодом Реєстр збитків перевірить заяву і внесе до Реєстру. Після створення компенсаційного механізму заяву разом із доказами передадуть майбутній комісії для розгляду та ухвалення рішення про виплату компенсації.
Статус заяви та повідомлення про перебіг розгляду можна переглядати в кабінет громадянина в розділі “Зверніть увагу” та в електронній пошті.
11 березня уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомляв, що міжнародний Реєстр збитків, завданих повномасштабною війною Росії проти України, очікує щонайменше 6-8 мільйонів заяв.
Читайте також: Кабінет Міністрів схвалив законопроєкт про посилення соцзахисту строковиків та їхніх сімей
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook