В Україні налічується 7,5 мільйона дітей. В умовах війни кожна дитина постраждала і зазнає порушення її прав.
Про це на брифінгу заявила радниця-уповноважена президента з прав дитини та дитячої реабілітації Дар’я Герасимчук.
За її словами, цьогорічний День захисту дітей проходить в недитячих реаліях,
“Це відсутність школярів навчатися за партами, у дошкільнят гратися з однолітками у садочках, у студентів очно навчатися у своїх викладачів, бо станом на кінець травня 1910 закладів освіти постраждали від бомбардувань та обстрілів., а 180 з них зруйновані повністю”, — сказала Герасимчук
За словами уповноваженої, через обстріли і бомбардування у дітей нема відчуття безпеки і гарантії залишитися живим.
Герасимчук наголосила, що кожна дитина з 7,5 млн українських дітей, навіть якщо не має тілесних ушкоджень, має ушкодження та порушення її прав.
“Прав на особисте життя та захист від посягання на нього, прав на захист від усіх форм фізичного та психологічного насильства. Прав на відпочинок та на дозвілля, освіту і родину. Права на захист від усіх форм сексуальної експлуатації та сексуальних розбещень”, — сказала вона.
Війна також порушила права дитини на захист від усіх форм експлуатації, що завдають шкоди будь-якому аспекту її добробуту, на захист від катувань та інших жорстоких, нелюдських поводження чи покарань, які принижують гідність.
“Світ дорослих провалив цей день (Міжнародний день захисту дітей – ред.) щодо українських дітей, бо всі їхні права порушені війною”, — сказала Герасимчук.
Вона зазначила, що Україна вже розпочала відновлювати процедуру національного усиновлення, а також забезпечила всі умови, аби українські діти могли здобувати освіту в умовах війни.
За словами Герасимчук, влада забезпечила фінансову підтримку не лише родинам вимушених переселенців, нині можливість отримати фінансову допомогу отримали й діти, які перемістилися без супроводу батьків.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook