Мешканці Писарівки, чиї будинки постраждали внаслідок нічної атаки дрона-камікадзе 16 липня, зможуть отримати грошову допомогу від міжнародних партнерів. З 22 липня розпочалася реєстрація на виплати від Агентства ООН у справах біженців, яку здійснює фонд «Право на захист». Сума підтримки — 10 800 гривень на кожного члена сім’ї.
Про це інформує Місто, посилаючись на Вінницьку міську раду.
«Наші люди дуже сильні, але в перші хвилини після вибуху їм було потрібно відчути, що вони не самотні. Найголовніше, що всі неушкоджені, але люди залишилися з пошкодженими будинками, без вікон, без дахів. Хтось буквально у дворі мав уламки від Шахеда. Ми не залишимо жодну постраждалу родину наодинці з проблемою. Відновимо все, що зруйнувала війна», – наголосив староста Вінницько-Хутірського старостинського округу Владислав Кривешко.
Для найбільш постраждалих жителів Писарівки, а це 9 будинковолодінь, передбачена грошова допомога від Агентства ООН у справах біженців через Благодійний фонд «Право на захист». Кожен, хто мешкає в пошкоджених «шахедом» оселях може отримати по 10 800 гривень. Важливо, що допомога надається за критеріями оцінки пошкоджень майна.
«Російський чобіт знищив в мене все, до чого не візьмися: від будинку, який вже не відновити до паркану. Нам надзвичайно важливо відчувати, що ми не самі зі своєю бідою, нам важлива підтримка Вінницької міської ради, допомога інших благодійників. Тому сьогодні прийшла з усіма необхідними документами на оформлення підтримки», – розповіла місцева жителька Валентина Ткачук.
Поряд із жінкою – її подруга і сусідка Раїса Петрівна. Обидві переживають ці страшні моменти та підтримують одна одну.
«Це жахіття принесло нам відчуття страху та пустоти. З кожним днем усвідомлюєш все більше, які наслідки приносить нам війна. Мій онук – військовий, він поранений на фронті й зараз проходить реабілітацію. Дякую усім, хто допомагає та підтримує нас у цю важку хвилину», – каже пані Раїса.
Постраждалі мешканці потерпають не лише від руйнувань, а й від емоційного навантаження, розповідає місцева жителька Ольга Метрушина, яка не може забути ту страшну ніч. Жінка разом із донечкою також прийшла оформити допомогу.
«Стались руйнування самого будинку, де ми мешкаємо. Повилітали вікна разом із рамами, вибух знищив ґанок, крівлю, полопали балки, стеля в середині хати тріснута, і ось-ось може обвалитися. Ми живемо вдвох з донькою, нам немає кому допомогти», – розповідає пані Ольга.
Представниця фонду спілкувалась з кожним, хто звернувся зі своєю бідою до селищної ради. Розповідала жителям постраждалої Писарівки алгоритм отримання допомоги до найменших подробиць.
Наступним етапом стане погодження заявок та визначення осіб, які відповідають вимогам для отримання цієї допомоги. Про результати погодження кожен заявник отримає SMS-повідомлення із кодом. Цей код необхідно буде пред’явити в банку разом із пакетом документів, щоб отримати кошти. Важливо, що фонд не вимагає звітувати про використання цих коштів, люди можуть витрачати гроші на власний розсуд, відповідно до своїх потреб.
«Співпраця між Вінницькою міською радою та фондом є тривалою і ефективною. Представники фонду працюють безпосередньо на місцях, консультують постраждалих, підтримують зворотний зв’язок. Для оперативної комунікації та координації була створена контактна база, у межах якої кожен постраждалий має змогу звернутися з будь-якими запитами», – розповідає Владислав Кривешко.
У перші дні після атаки особлива увага приділялася забезпеченню людей предметами першої потреби. В цьому активну роль відіграли товариство Червоного Хреста України та інші гуманітарні організації, які також надали психологічну підтримку постраждалим.
Нагадаємо, додатково, 10 тисяч гривень від Вінницької міської ради, які отримує кожна постраждала родина, можна використати на закупівлю будівельних матеріалів та ремонту житла. Капітальний ремонт основних конструктивних елементів та дахів житлових будівель, фасадів, вікон – виконуватиме безпосередньо міська рада.
Пошкодження будинків різняться за ступенем, від незначних до таких, які потребують повного капітального ремонту дахів або навіть відновлення веранд. Вже частину пошкоджень усунули комунальні служби, інші будуть ліквідовані власними силами мешканців із використанням матеріалів на отримані кошти та підтримкою старостату.
«Гроші, які отримують люди, не потрібно повертати й не потрібно збирати чеки. Головне, щоб допомога дійшла до тих, хто її потребує», – зазначив староста.
Таким чином, об’єднані зусилля міської влади, міжнародних партнерів та волонтерів дозволяють швидко і комплексно реагувати на наслідки ворожих атак і допомагати людям як матеріально, так і морально.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook