Напередодні, 29 грудня, на Сонці стався надпотужний спалах найвищого балу X1.1. Його пік зареєстрований о 09:18 за київським часом, а вибухова фаза тривала близько 30 хвилин. Загалом цього дня на зірці сталось 15 значних спалахів класу М та Х.
Як повідомили у Центрі прогнозування космічної погоди США, викиди коронарної маси досягнуть Землі 31 грудня — саме тоді планету накриють сильні магнітні бурі.
Вчені зазначають, що спостерігалося кілька викидів, які «спресуються» на шляху до Землі в одну хмару. За тиждень кількість вибухів на Сонці подвоїлася, зростання активності спостерігається у кількох центрах. В цілому зростання сонячної активності спостерігається близько тижня.
31 грудня планету накриє магнітна буря К-індексом 7, яка відповідає червоному рівню небезпеки. 1 січня буря продовжиться з К-індексом 5.
Особливо відчутним явище буде для метеозалежних людей, які можуть зіткнутися з такими симптомами, як головний біль, втома, дратівливість чи безсоння. Окрім того, буря може спричиняти перебої у роботі зв’язку, GPS-навігації та електронних систем.
Експерти радять у такі дні уважніше ставитися до свого здоров’я. Варто уникати перевтоми, стресу, обмежити споживання кави та алкоголю. Метеозалежним людям рекомендується дотримуватися режиму сну та більше відпочивати.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook