Президент Володимир Зеленський 10 вересня підписав указ про затвердження нових положень про діяльність Національної премії імені Тараса Шевченка.
Про це йдеться на сайті Офісу президента.
Зеленський визнав такими, що втратили чинність, шість положень про премію з 2010 по 2021 рік. Натомість він затвердив нові положення про премію та положення, що регулюють діяльність комітету премії.
Указ набирає чинності з дня його опублікування, тобто 10 вересня.
На присудження премії можуть претендувати як громадяни України, так і особи без громадянства та іноземці. Премію не можуть присуджувати посмертно.
Відтепер премію розширили новою номінацією — декоративно-прикладне мистецтво. Лауреатів зможуть оголосити у 8 категоріях:
- література;
- літературознавство і мистецтвознавство;
- публіцистика і журналістика;
- музичне мистецтво;
- театральне мистецтво;
- кіномистецтво;
- візуальні мистецтва;
- декоративно-прикладне мистецтво.
Внести пропозицію для участі твору в конкурсі можуть культурні інституції. Раніше це могли робити експерти та члени Шевченківського комітету. Культурна інституція може висунути на участь у конкурсі лише один твір в одній номінації.
Твори повинні бути випущені не раніше ніж 5 років, але не пізніше за пів року до подання на участь у національній премії, а також мають бути оригінальними. Монографії, наукові твори дослідження, підручники, посібники й альбоми-каталоги не можуть брати участі в премії.
Премію присуджує за результатом конкурсу Шевченківський комітет. Результати конкурсу, короткі та довгі списки номінантів публікуватимуть на сайті національної премії.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook