Санкції Європейського Союзу можуть бути спрямовані на фінансові установи, які підтримують потоки військової продукції до росії, а також постачання продукції, виробленої в Південно-Східній Азії західними дочірніми компаніями.
Про це повідомив спецпредставник ЄС з питань санкцій Девід О’Салліван, пише Reuters.
За його словами, на початку повномасштабного вторгнення рф до України у 2022 році, Євросоюз запровадив “широкі санкції проти росії”, щоб ускладнити фінансування “військової машини РФ”.
Водночас посадовець зазначив, що не має жодних ілюзій щодо обходу санкцій з боку росіян, а спроби спіймати усі причетних, хто продає Москві товари подвійного призначення, часто нагадують спроби “вбити крота”.
За словами О’Салліван, ЄС зробив кроки, щоб зменшити можливості для обходу санкції через країни Центральної Азії, і скорочення потоків продукції стало очевидним після дипломатичних перемовин з Казахстаном, Узбекистаном, Вірменією та іншими. Однак Брюссель стикається зі складнішим завданням — зупинити подібні потоки в Південно-Східної Азії, де країни є виробниками, а не просто транзитними станціями.
“Багато продукції, що проходить через Китай, виробляється дочірніми підприємствами західних компаній у Південно-Східній Азії. Йдеться про виявлення фінансових установ, які потенційно фінансують перевалку військової продукції (до рф, — ред.)”, — заявив О’Салліван.
За його словами, у разі виявлення таких установ, ЄС зв’яжеться з ними і попередить про ризик потрапити у санкційні списки, якщо вони не припинять свою діяльність,
“США зробили це тричі на початку року. Ми починаємо збирати інформацію і порівнювати результати”, — додав спецпредставник ЄС.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook