Як знайти час для читання в постійному круговороті справ

Зараз дуже багато людей переживають про те, що хотіли б почати читати, але їм не вистачає на це часу. Можливо, частина людей справді сильно завантажені роботою, що залишається час лише на сон. Але в більшості випадків — це відмовки власної неорганізованості. У цій публікації я дам поради як правильно читати книги й як навчитися читати швидко.

Для початку вам слід запитати себе, чи дійсно ви готові навчитися читати в своє задоволення. Якщо так, тоді читання стане таким же важливим ритуалом, як «подзвонити партнеру» або «чистка зубів».

Як зробити читання звичкою

Звички виробляють поступово та на регулярній основі. Розглянемо кілька порад, як читати багато книг і зробити це звичкою.

1. Вибір відповідного часу. Підберіть для себе таблицю, в якій кожен день будете відзначати свої успіхи в хвилинах. Нехай спочатку це буде абзац або один лист, але це вже початок! Сприймайте ведення таблички як невелике випробування для вас. Не забувайте хвалити себе після кожного запису. Пробуйте читати де завгодно: по дорозі на роботу, за сніданком на кухні, перед сном в спальні. Встановіть нагадування на телефон, і ви будете знати, що прийшов час для читання.

2. Завжди беріть з собою книгу. Нехай книги оточують вас всюди: в сумочці, на столі, в телефоні, в машині, на тумбочці. Таким чином, у вас завжди буде під рукою, що почитати.

3. Складіть список цікавих книг. Це може бути спливаюча реклама та вам сподобалася назва або рада подруги. Записуйте все, й після прочитання викреслюйте. І ви побачите скільки книг можна прочитати в місяць або за рік.

4. Розташуєтеся зручно. Знайдіть місце, де ви будете себе комфортно почувати: крісло, диван, гамак і т.д. Головне — не перестаратися з комфортом і не заснути. В ідеальному місці не повинно бути включеного телевізора або музики.

5. Приберіть подразники. Одними з головних відволікаючих чинників є соц. мережі, ТВ, інтернет, музика. Вимкніть звук на телефоні й приладах. Тоді ніхто не зможе перешкодити вам зануриться в книгу, зосередиться.

6. Читайте дітям. З дитинства формується правильне ставлення до книг. Тому, якщо у вас є діти, читайте книжки. Зараз існує величезний вибір книг з доставкою додомув інтернет-магазинах. Розвиваюча книга для малят може йти в 3d оформленні, де оживає реальність, вона занурить в читання як батьків, так і дітей. Рекомендовані романи для дітей дозволяють захопити читанням, під час якого утворюються нові нейронні зв’язки для їх розвитку.

7. Читайте в мотивацію для себе. Припустимо, ви захотіли схуднути, кинути курити або почати свій бізнес і не знаєте з чого почати? Читайте більше книг, які будуть вас мотивувати та підтримувати, наприклад, Ден Вальдшмідт «Будь кращою версією себе» або Барбара Шер «Мріяти не шкідливо».

8. Слухайте аудіокниги. Коли немає можливості взяти книгу в руки, як варіант підійде аудіокнига. Ви використовуєте її на пробіжці, на флешці в машині або через акустику під час прибирання будинку. Ви можете слухати що завгодно: до книги мемуари-спогади або бізнес літературу. При прослуховуванні аудіокниги розвивається слухова пам’ять.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook