Сухість шкіри рук – дуже поширений стан, який може бути спричинений низкою факторів навколишнього середовища. Люди, які часто миють посуд або живуть у прохолодному, сухому середовищі, більш схильні до значної сухості шкіри рук [1]. До основних причин сухості шкіри рук відносяться:

  • погода,
  • подразники навколишнього середовища,
  • певні захворювання [2].

Особливо взимку погода сприяє сухості шкіри рук. Низькі температури призводять до того, що повітря стає сухим, а організм не в змозі підтримувати шкіру достатньою мірою зволоженою. Іноді сухість шкіри рук безпосередньо пов’язана з професією. Лікарям, медсестрам та іншому медичному персоналу доводиться часто мити та дезінфікувати руки, що підвищує ризик виникнення сухості шкіри рук. Посудомийники, прибиральники та перукарі можуть мати більш суху шкіру через постійний вплив хімічних речовин. У деяких людей сухість шкіри рук може бути вторинним наслідком системних захворювань, таких як діабет або вовчак, які впливають на кровопостачання кінцівок. Крім того, деякі дерматологічні захворювання, такі як псоріаз або екзема, можуть проявлятися у вигляді сухої, лущиться шкіри рук [3].

Бепантен крем – це універсальний засіб, який заслужено здобув популярність серед людей, які страждають від сухості шкіри рук. Його основний компонент, декспантенол, сприяє загоєнню та зволоженню, що робить його ідеальним для використання в умовах суворого клімату або при частому контакті з водою і миючими засобами.

Наступні способи допоможуть полегшити сухість шкіри рук:

  1. Використання зволожуючих кремів. Змащуйте руки кремом після кожного миття, щоб відновити природний рівень вологи.
  2. Захист шкіри від сонця. Сонячні промені можуть пересушити шкіру по всьому тілу, включаючи руки, тому краще використовувати сонцезахисний крем перед кожним виходом на вулицю.
  3. Нічні процедури. Ті, у кого дуже суха шкіра рук, можуть спробувати нічні процедури. Після нанесення товстого шару крему або іншого косметичного засобу найкраще надягати на руки рукавички, які збільшать всмоктування засобу в шкіру.
  4. Косметика з алое вера. Алое вера входить до складу багатьох косметичних засобів і проявляє антибактеріальні, протизапальні та зволожуючі властивості.
  5. Відмова від використання мила. Звичайне мило може мати суху дію на шкіру. Найкраще використовувати спеціальні м’які миючі засоби [1].
  6. Використання гумових рукавичок. Люди, чиї руки часто контактують з хімічними речовинами, повинні носити захисні рукавички.
  7. Використання зволожувачів повітря.
  8. Уникати стресів. У людей, які страждають на екзему, стрес може загострити симптоми. Зменшення стресу допоможе уникнути пересихання та розтріскування шкіри рук.
  9. Відмова від сушарок для рук. Замість того, щоб використовувати фен, краще акуратно витирати руки паперовими рушниками.
  10. Відлущування шкіри. Використання скрабу допоможе видалити поверхневий шар сухої шкіри [3].

Якщо дотримання наведених вище порад не покращує стан або з’являються нові тривожні симптоми, варто проконсультуватися з лікарем.

Література

1. Olek-Hrab K i wsp. Pruritus in selected dermatoses. Eur Rev Med Pharmacol Sci 2016; 20(17): 3628-41.

2. Gelmetti C i wsp. Expert Panel on Best Practices in Atopic Dermatitis Management: Outcome and Recommendations. Dermatology News 2015; 10(9): 1-3

3. Sanders KM, Akiyama T. The vicious cycle of itch and anxiety. Neurosci Biobehav Rev 2018; 87: 17-26.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook