Світлана Вдовиченко
Свята закінчились. Тому час розбирати новорічні ялинки. Багато хто, цього року обрав новорічну ялинку у горщику. Це екологічно та є чудовою альтернативою зрубаній чи штучній ялинці. Але чи знають, як за такою красунею доглядати. Тому підготували корисну інформацію, як зробити так, щоб рослина радувала всіх господарів ще багато років.
Як доглядати за живою ялинкою в горщику, щоб вона не загинула:
- Дайте рослині акліматизуватися після покупки, тобто не прикрашайте її відразу ж.
- Виберіть для дерева одне місце в будинку і не рухайте його. Хвойним більше подобаються північна і північно-східна сторони.
- Не ставте ялину біля опалювальних приладів або інших джерел тепла. Головна загроза для хвойних – пересушене повітря. Оптимальна температура в приміщенні – 20 °С.
- Подбайте про регулярне провітрювання приміщення. Після свят живе хвойне дерево можна відправити на балкон або в комору, де постійно є доступ свіжого повітря.
- Якщо Ви живете в приватному будинку, то веранда, літня кухня, гараж або якесь інше прохолодне господарське приміщення буде ідеальним варіантом для зимівлі. Там рослина простоїть до весни.
- Обприскуйте гілочки приблизно два рази на день, щоб вони не жовтіли й не пересихали.
- Крім того, можна скористатися зволожувачем повітря.
- Також не забувайте регулярно поливати рослину водою під корінь (тобто в піддон).
- Температура води – 20-25 °С. Для поливу найкраще підходить тала вода, але якщо такої немає то згодиться і звичайна, злегка підігріта, чиста вода.
- Подбайте про рівномірне зволоження ґрунту в горщику. Якщо Ви помітили, що дерево пустило молоді гілочки, винесіть його в прохолодне приміщення, як можна швидше. У теплій кімнаті йому не місце.
- Перш ніж відправити рослину в холодне приміщення для зимівлі, потрібно утеплити її коріння. Для цього вона поміщається в відро з тирсою разом з горщиком. З усіх боків між відром і горщиком повинно бути 5-10 см тирси.
- Якщо Ви вирішили перемістити ялину з дому на вулицю, то робіть це поступово. Наприклад, спочатку переставте її в передпокій або на веранду.
- У випадку з хвойними деревами завжди уникайте різких перепадів температури. При можливості відразу після свят відвезіть ялинку на дачу, якщо Ви живете в квартирі. Дерево можна закопати в замет біля паркану або якоїсь стіни, щоб забезпечити тінь.
Як зберігати ялинку після Нового Року на балконі?
Якщо говорити про власників приватних будинків, то проблем зі зберіганням живої ялинки в горщику після Нового Року до того часу, коли її можна буде висаджувати в ґрунт немає. Що стосується мешканців багатоквартирних будинків, то тут слід дотримуватися певних правил і рекомендацій:
- Найкращим місцем зберігання буде – балкон, для цього слід звільнити місце, бажано у кутку.
- Знайти глибоку ємність, це може бути господарське відро, заповнити його слід піском або ґрунтом і помістити туди стовбур ялинки.
- Час від часу деревце слід поливати водою кімнатної температури.
- Інколи ялинку у горщику потрібно підживлювати гліцерином або аспірином, розчиненим у воді. Таким чином ялинка може прожити у вас на балконі досить довгий період часу.
- Насправді методів і рішень є багато, слід приділити лише трошки часу та бажання.
Як пересадити ялинку з горщика в ґрунт:
- Оптимальний час для висаджування хвойного дерева на присадибній ділянці – це квітень. А взагалі стежте за станом ґрунту, як тільки він відтане, можна починати роботи.
- Акуратно вийміть рослину з горщика, не пошкодивши земельну груду.
- Не знімайте магазинний субстрат на коренях, оскільки в ньому містяться свої бактерії та гриби, з якими рослина прекрасно співіснувала і без них вона може загинути.
- Ідеальний ґрунт – супіщаний і суглинний.
- Викопайте яму більше розміру горщика приблизно на 30 см. Дно ями потрібно забезпечити дренажем. Для цього підійде бита цегла.
- Акуратно пересадіть рослину з ємності в ґрунт і гарненько її полийте. Хвойні дерева не люблять ущільнення ґрунту, тому не потрібно витоптувати землю біля стовбура.
- Перший місяць після висаджування необхідно захищати дерево від прямих сонячних променів. Для цього годяться тент з мішковини або курінь з гілок.
У перший рік після висаджування при недостатній кількості природних опадів рослину доведеться поливати. Мульчуйте ґрунт (шар 4-5 см). Восени мульчею може послужити сухе листя. У перший рік життя не потрібні ніякі добрива….
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook