Від сьогодні в Україні заборонено продавати ароматизовані сигарети та рідини до них

З 11 липня 2024 року з продажу мають зникнути ароматизовані сигарети, тютюн для самокруток, електронні сигарети та рідини до них, а також сигаретні упаковки з неналежним маркуванням.

Про це повідомили у Центрі громадянського представництва “Життя”.

Нововведення пов’язане з тим, що відповідно до Закону України №1978-XI, який набув чинності 11 липня 2023 року, з 11 липня 2024 року ароматизовані сигарети, тютюн для самокруток, електронні сигарети та рідини до них мають бути вилучені з продажу. Заборонено також сигаретні упаковки з неналежним маркуванням.

Закон дав час на реалізацію залишків тютюнових та нікотинових виробів, введених в обіг до набрання чинності положень закону, але не довше ніж на дванадцять місяців. Цей термін закінчився, і тепер заборони повністю набули чинності.

Всі сигаретні пачки мають містити комбіновані медичні попередження. З 11 липня 2024 року 65% площі найбільшої сторони пачки повинно бути відведено під зображення хвороб, спричинених курінням, та текстові застереження. Також на пачках буде розміщено QR-код для доступу до безкоштовного сервісу “Я кидаю курити!” Центру громадського здоров’я.

Нові норми маркування тютюнових виробів набули чинності 11 січня 2024 року відповідно до Наказу №747 МОЗ України. Було розроблено три набори медичних попереджень, кожен з яких містить 14 повідомлень. Ці набори будуть оновлюватися щороку.

З 11 липня 2024 року заборонено продаж ароматизованих сигарет та електронних сигарет. Відповідні статті 10 та 10-1 Закону №1978-IX передбачають заборону продажу таких виробів, а також встановлюють заборону на додавання деяких інгредієнтів (наприклад, вітамінів), вимоги до складу рідин для електронних сигарет та вимоги до звітності виробників та дистриб’юторів.

Відповідно до аналітичного звіту Київського міжнародного інституту соціології, оприлюдненого у грудні 2023 року, 24,5% населення України щодня вживають тютюнові та нікотинові вироби. Серед чоловіків це 36%, серед жінок — 15%. Серед молоді віком 18-29 років щоденними споживачами є 30%, з яких 61% курять сигарети, 37% вживають сигарети для нагрівання, 37% — електронні сигарети. Серед дітей 13-15 років 15% вживають тютюнові вироби, 18,4% — електронні сигарети.

За даними ВООЗ, 38% споживачів сигарет для нагрівання та 50% користувачів електронних сигарет обирають їх через приємний смак та аромат. Заборона ароматизаторів має захистити дітей та молодь від цієї продукції. Графічні попередження також ефективні: у 2017 році 92% споживачів тютюну повідомили, що помічали попередження, а 54% задумувалися про припинення куріння.

Директива №2014/40/ЄС зобов’язала всі країни-члени ЄС до жовтня 2023 року заборонити ароматизовані сигарети для нагрівання. Україна також прийняла відповідні зобов’язання через законопроєкт №9227.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook