В енергосистемі наразі дефіцит, діють ліміти для всіх областей. Негода залишила без світла 312 населених пунктів в 7 областях.
Про це зранку 3 червня інформує “Укрнерго”.
- Гроза та рвучкий вітер залишили без світла 312 населених пунктів у Житомирській, Кіровоградській, Київській, Полтавській, Сумській, Черкаській, Чернігівській областях. Тривають ремонтні роботи.
- 2 червня протягом доби через негоду вимикались дві високовольтні підстанції “Укренерго” в північному та центральному регіонах. Знеструмлювались побутові споживачі, місцева промисловість, були збої в русі поїздів. Менш, ніж за дві години, енергоживлення споживачів було відновлене у повному обсязі.
- З інших причин знеструмлено 404 населені пункти.
- Через бойові дії є нові знеструмлення у Донецькій, Сумській, Харківській областях.
Як відзначили енергетики, у неділю, 2 червня, росіяни під час ранкової атаки БПЛА ударили по об’єкту енергетичної інфраструктури в центральному регіоні. Обійшлося без постраждалих. Ремонтні роботи розпочались одразу після відбою тривоги.
“Сьогодні протягом доби ліміти споживання електроенергії діють в усіх регіонах України. При перевищенні лімітів – обленерго застосовують графіки погодинних відключень для промислових та побутових споживачів”, — наголосили в “Укренерго”.
Інформацію, коли саме можуть бути застосовані відключення у вашому регіоні, можна дізнатись в кабінеті споживача, на офіційних сайтах обленерго, а також на їхніх сторінках у соцмережах.
Як пояснили енергетики, головна причина застосування заходів обмеження – наслідки вже шести масованих ракетних ударів війська рф по українських електростанціях. Через значні пошкодження вони не можуть виробляти стільки ж електроенергії, як до початку цих атак.
Для подолання дефіциту в енергосистемі залучаються імпорт та аварійна допомога з країн Європи. Але через масштабність пошкоджень цих заходів не вистачає для підтримки балансу в енергосистемі, тому Диспетчерський центр “Укренерго” вимушений застосовувати заходи обмеження споживання і для промислових, і для побутових споживачів.
Імпорт
- Протягом доби з Румунії, Словаччини, Польщі, Угорщини, Молдови. Загальним обсягом 27 178 МВт*год, з максимальною потужністю в окремі години до 1 616 МВт.
Експорт
- Не відбувається і не передбачається.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook