Україна сподівається використовувати західні винищувачі F-16 уже влітку цього року, але через обмежену кількість підготовленого персоналу зможе задіяти не більше десяти винищувачів.
Про це пише The New York Times.
Україна сподівається використовувати F-16, оснащені потужними системами радіоелектронної боротьби та безліччю інших видів озброєння, спільно з іншими західними системами ППО (зокрема Patriot) для розширення небезпечної зони для російських пілотів. Літаки також можуть додати ще один рівень захисту українських міст та критичної інфраструктури від ракетних та безпілотних атак.
Але, за словами експертів, вплив винищувачів буде обмеженим через нестачу підготовлених пілотів та невелику кількість літаків.
За словами офіційних осіб США, цього року очікується, що будуть готові близько 20 льотчиків на різних напрямках навчання у США, Голландії та Данії.
Авіаційні командири кажуть, що зазвичай виділяють не менше двох пілотів на літак – для відпочинку екіпажу, навчання та інших справ, тож це дозволить Україні літати на бойові завдання цього року лише близько десяти F-16.
Іншим обмежувальним фактором, кажуть чиновники, є кількість навченого технічного та допоміжного персоналу на землі, щоб забезпечити політ винищувача.
“Потрібні не лише пілоти. Технічне обслуговування також є ключовою частиною цього, а також навчання техніків”, — сказав минулого місяця голова Об’єднаного комітету начальників штабів США і колишній пілот F-16 Чарльз К. Браун.
Начальник авіації ВПС України генерал Сергій Голубцов заявив, що українці “не носять рожевих окулярів” і розуміють, що F-16 “не панацея”.
За словами експертів, Росія мала багато часу, щоб зміцнити свою оборону, особливо вздовж лінії фронту.
“F-16 та їхні пілоти зіткнуться з жорстким опором російської ППО як на землі, так і в небі”, – зазначає Хантер Столл, аналітик з питань оборони в дослідницької організації RAND.
NYT зауважує, що перш ніж літаки почнуть відігравати певну роль на полі бою, Україна має переконатися, що їх можна захистити, оскільки росія регулярно атакує ракетами українські аеродроми. Зазначається, що напади на українські авіабази підкреслюють рішучість Росії обмежити вплив літаків ще до того, як вони вступлять у бій.
Українські військові кажуть, що порівняно з атаками рф на українські аеродроми з початку війни, атака на Миргород на початку липня була іншою.
“Ворог придумав нову тактику”, – сказав колишній речник ВПС України Юрій Ігнат.
Зокрема, за його словами, росіяни вдосконалюють ракети та безпілотники-розвідники, “роблячи так, щоб ми не могли впливати на них засобами радіоелектронної боротьби”.
Вони також попередньо програмують дрони для спостереження, щоб літати глибоко в Україну без випромінювання контрольних сигналів, що ускладнює їхнє виявлення.
Минулого тижня Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський заявив, що Україні терміново необхідно знайти нові методи знищення безпілотників рф.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook