У Вінниці розробляють новий проєкт – “Де Наш Код Міста” (коротко – ДНК). Він буде зосереджений на ознайомленні вінничан із проблемами збереження архітектурних пам’яток, і не тільки.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці “U7 Urban Studio”, які є авторами цього проєкту спільно із Департаментом архітектури і містобудування Вінницької міської ради. Починаючи з вересня цього року вони готують низку публічних заходів, де разом з експертами розкажуть про проблему збереження фасадів, а також про можливі способи її вирішення.
– “Вінниця – це ж не Львів і, навіть, не Чернівці!”, – напевно, ви не раз чули, а то й самі промовляли це стосовно історичної забудови нашого рідного міста. Ба більше, мовляв, якщо й великої цінності немає, то що ж там берегти? Звісно, це зовсім не так. Адже річ передусім не в тому, чи має чим Вінниця похизуватися перед іншими, а в тому, що ми можемо і повинні зберегти те, що через століття вирізняє Вінницю – ту забудову, яка попри необдумані дії щороку втрачається, та все ще здатна створювати атмосферу історичного європейського міста, – кажуть в “U7 Urban Studio”.
Проєкт “ДНК Міста” буде зосереджений на ознайомленні вінничан із проблемами збереження архітектурних пам’яток, а також налагодженні комунікації між жителями таких будинків, представниками бізнесу та місцевою владою.
– В цьому є необхідність, адже, окрім байдужості, а подекуди просто через нерозуміння, як поводитись із такими спорудами, місто втратило чимало історичних фасадів і цілих споруд, – кажуть автори проєкту. – Це значний, довготривалий і вартісний процес, тож об’єктивно ставимось до наявних можливостей. Однак, переконані, що перші кроки будуть недаремні.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook