У Вінниці провели навчання з розвитку доступного простору в громадах

З 19 по 25 травня в Україні вперше проходитиме Національний тиждень безбар’єрності, метою якого є привернення уваги спільноти до потреби створення доступного середовища та рівних можливостей для всіх, формування культури толерантного спілкування та популяризації інклюзивних рішень. Про розвиток безбар’єрного простору Вінниці від 2002 року до сьогодення йшлося, зокрема під час навчання, що відбулось у межах Програми «Муніципальний університет». Подію організував департамент кадрової політики спільно з департаментом відновлення та розвитку міської ради.

Про це повідомляє Вінницька міська рада.

Під час зустрічі начальниця відділу безбар’єрності департаменту відновлення та розвитку міської ради Євгенія Штельмах розповіла про надбання та результати роботи структурних підрозділів муніципалітету за майже чверть століття у царині розбудови доступності та інклюзивності громадських просторів Вінницької міської територіальної громади. З її слів, Вінниця без бар’єрів – це не лише про пандуси та тактильну плитку, а й про повагу до всіх її жителів незалежно від віку, фізичних можливостей чи соціального статусу.

«Цей шлях ми розпочали у 2002 році, він був нелегким, часом на ньому траплялися перешкоди, але це привело нас до того, що Вінниця вже дев’ятий рік поспіль визнається найкомфортнішим містом України за результатами дослідження Міжнародного республіканського інституту. Зокрема, рівень доступності муніципального транспорту складає 60% – це найкращий показник в Україні. Також із 2010 року у школах громади кількість учнів з особливими освітніми потребами зросла з 10 до 400. Це передусім свідчить про створення у навчальних закладах сприятливих умов для соціалізації таких дітей, за яких їхнім батькам не потрібно хвилюватися, позаяк про них належним чином попіклуються», – наголосила Євгенія Штельмах.

За її словами, ще більш потужні кроки із комплексного та системного підходу у впровадженні політики безбар’єрності Вінниця зробила торік з прийняттям Програми розвитку безбар’єрного простору Вінницької міської територіальної громади до 2027 року та затвердженням складу Комісії з обстеження та оцінки ступеня безбар’єрності.

«У підсумку наполегливої роботи у громаді з’явилися, зокрема Довідник безбар’єрності, в якому прописані аспекти толерантного ставлення до людей з інвалідністю, Альбом стандартних рішень для міського простору, в I частині якого окреслені пропозиції до облаштування вуличної інфраструктури, а у II частині, котру КП “Агенція просторового розвитку” Вінницької міської ради презентує вже незабаром – безбар’єрні рішення для вхідних груп до будинків. У цьому контексті нагадаємо, що Вінниця – одне із небагатьох міст в Україні, яке доєдналося до впровадження флагманського пілотного проєкту Міністерства розвитку громад та територій “Безбар’єрні маршрути”. У нас він проходить від житлового будинку на вул. С. Зулінського до центру міста: перетину вулиць Магістратська – Соборна, Театральна – М. Оводова. На ньому буде абсолютно доступна вулична-шляхова мережа. Також наші фахівці спеціально для цього проєкту розробили унікальне інноваційне рішення з пониженням шахти ліфта. Це було зроблено на запит ветерана, аби йому та іншим мешканцям не доводилось долати сходовий марш для виходу на вулицю», – розповіла начальниця відділу безбар’єрності.

Ефективно працює у громаді і служба перевезення для людей на кріслах колісних, запроваджено і переклад жестовою мовою передач на місцевому телебаченні, діють й інші соціальні ініціативи. Це результат роботи Вінницької міської ради, до якої залучені всі її структурні підрозділи.

«Лише спільними зусиллями ми можемо побудувати простір рівних можливостей: не лише просторових, а й освітніх, культурних, економічних… У Національний тиждень безбар’єрності вкотре наголошуємо також на важливості розуміння, емпатії передусім до тих, хто повертаються із війни – наших ветеранів. А також співучасті громадськості в усіх процесах, що стосуються підтримки людей з інвалідністю, старшого віку, родин із дитячими візочками тощо. Адже без врахування їхніх потреб, навряд чи досягнемо цивілізованого рівня життя в цілому», – своєю чергою зазначила директорка департаменту кадрової політики Вінницької міської ради Тетяна Ласкавчук.

Національний тиждень безбар’єрності триватиме в межах Стратегії створення безбар’єрного простору в Україні, яка реалізується за ініціативи першої леді України Олени Зеленської.

Читайте також: На Вінниччині зник 2-річний хлопчик: поліція та громада об’єдналися для пошуків

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook