У Вінниці перевірили доступність міських послуг для людей з інвалідністю

В питанні безбар’єрності Вінниця задає тон для усієї країни. Так каже голова правління ГО «Гармонія» Людмила Нецкіна про ті перетворення, які відбуваються в місті. Минулого тижня фахівці департаменту відновлення та розвитку Вінницької міської ради, спільно з ГО «Гармонія» оцінили доступність у Прозорому офісі на Соборній. Нещодавно тут встановили нову дворівневу рецепцію, поручні на сходах, а також оновили санітарно-гігієнічні кімнати та виконали інші роботи.


Про це повідомляє Вінницька міська рада, інформує Місто.

«Наразі цей Прозорий офіс став справді зручнішим. Після реконструкції стало легше пересуватися в холі, також тепер маємо пологий безперешкодний вхід в саму будівлю, а безпосередньо в приміщенні – понижену рецепцію, що покращує доступність адміністративних послуг», – розповідає Людмила Нецкіна.

За її словами, завдяки таким змінам люди з інвалідністю можуть відчувати себе на рівні з іншими мешканцями та мешканками громади, адже насправді інвалідність не відчувається до того моменту, поки людина може вільно пересуватися, користуватися громадським транспортом та іншими послугами.

«Але все змінюється як тільки тобі на шляху трапляються ті чи інші перешкоди: бордюр, ненормативні сходи, недоступна вбиральня тощо. Тому, при облаштуванні публічних просторів важливо усувати будь-які бар’єри», – каже вона.

Як зазначає начальниця відділу безбар’єрності департаменту відновлення та розвитку Вінницької міської ради Євгенія Штельмах, важливо долучати до процесу облаштування безбар’єрного середовища безпосередньо людей, які можуть надати практичні рекомендації, тому думка представників ГО «Гармонія» щодо цього питання є надзвичайно цінною.

«Разом з Людмилою ми сьогодні оглянули зміни, які відбулись в центральному відділенні Прозорого офісу. Ті перетворення, які ми бачимо сьогодні – це результат виваженої та кропіткої роботи. Усі роботи виконувались відповідно до Альбому стандартних рішень, в якому є візуалізація усіх державних будівельних норм, напрацьованого нашими фахівцями з Агенції просторового розвитку», – зазначає Євгенія Штельмах.

Також в цьому відділенні ЦНАП планується зробити контрастне маркування вхідної групи та виконати інші роботи, спрямовані на покращення користування простором.

«Пандуси в холі приміщення є ненормативними, тому наразі шукаємо можливі рішення», – каже Євгенія Штельмах.

Прозорий офіс на Соборній є важливим соціальним об’єктом, що розміщений на першому безбар’єрному маршруті, який облаштовується в рамках проєкту «Рух без бар’єрів» Міністерства розвитку громад та територій України. Роботи з облаштування безбар’єрного простору в ЦНАП фінансуються коштом громади.

«Рух без бар’єрів» — флагманський проєкт Міністерства розвитку громад та територій, який втілюється в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів» та охоплює 15 пілотних громад, де створюються безбар’єрні маршрути. На сьогодні це Київ, Одеса, Дніпро, Житомир, Тернопіль, Львів, Рівне, Чернівці, Полтава, Вінниця, Славутич, Кропивницький, Буча, селища Опішня та Бородянка.

Читайте також: На Вінниччині за добу втопилися троє людей

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook