У Вінниці обговорили безпеку та розвиток інфраструктури кордонів

Сьогодні, 1 липня, у Вінниці зібралися учасники Консультативної місії ЄС в Україні (КМЄС) EUAM Ukraine, представники різних державних та місцевих інституцій, органів місцевого самоврядування та громадських організацій на виїзному засіданні Комітету Верховної Ради України з питань інтеграції нашої держави до Європейського Союзу під керівництвом Іванни Климпуш-Цинцадзе — голови цього Комітету. Зустріч була присвячена обговоренню питань безпеки та розвитку інфраструктури кордонів України.

Про це повідомляє Вінницька міська рада, інформує Місто.

Напередодні цього обговорення народні депутати, представники центральної влади та місцевих адміністрацій відвідали пункти пропуску на українсько-молдовському кордоні – «Могилів-Подільський – Отач» та «Бронниця – Унгри», а також оглянули хід будівництва мостового переходу через Дністер у районі Ямполя. І під час зустрічі у Вінниці йшлося про необхідність оновлення пунктів пропуску й суміжної інфраструктури, а також перспективи введення спільного контролю на цьому прикордонному напрямку.

«Для Вінниці, як центру регіону, прикордонного з Молдовою, це надзвичайно актуальні питання. Адже розвиток прикордонної інфраструктури, зокрема збільшення пропускної здатності як для вантажних, так і для пасажирських перевезень, сприятиме росту економіки нашого регіону, обсягів торгівлі та розвитку туризму, – зазначив Сергій Моргунов. – Все це розширює перспективи у контексті нашого майбутнього членства в ЄС і налагодження нових міжнародних партнерств із країнами Південно-Східної Європи та сприятиме зміцненню наших позицій на міжнародній арені».

Голова Вінницької обласної Ради Вячеслав Соколовий в ході розмови додав, що міст Косеуць – Ямпіль через Дністер стане стратегічним об’єктом в контексті додаткового сполучення Вінниччини та Молдови:

«Міст стане поштовхом до активізації розбудови індустріального парку «Дністер». Міст дуже важливий для Вінниччини. Але не тільки. Він – в інтересах двох країн: України та Молдови. Цей мостовий перехід – один із цілком матеріалізованих кроків до Євросоюзу», – зазначив Вячеслав Соколовий.

Надзвичайний і Поважний Посол України в Республіці Молдова Паун Роговей зауважив, що реалізація цього проєкту важлива для обох країн та дозволить відкрити новий транспортний коридор перевізникам та виробництвам для виходу на європейський та світовий ринок.

Тим часом заступник Міністра розвитку громад та територій України Сергій Деркач презентував досягнення та подальші кроки у розвитку прикордонної інфраструктури на напрямках з Румунією та Молдовою. Він відмітив, що раніше українська логістика була орієнтована на порти та авіацію. А війна змусила країну буквально переосмислити карту вантажного та пасажирського сполучення. Так, наразі, за його словами, 98% всього пасажиропотоку припадає саме на автомобільні та вантажні перевезення.

Він додав, що наразі Україна вже впроваджує механізми спільного контролю з Молдовою у п’яти пунктах пропуску й в подальшому розбудова прикордонної інфраструктури сприятиме зростанню ВВП від вантажних перевезень, спрощенню процедури митного та прикордонного контролю, підвищеному рівню комфорту подорожувальників, відсутності черг тощо.

Читайте також: Рятувальники Вінниці провели урок безпеки для маленьких маріупольців

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook