Згідно з даними Єдиного державного реєстру ветеранів війни, в Україні згенерували понад 220 тисяч електронних посвідчень ветеранів війни. Водночас є помилки, які не дають це зробити.
Про це на брифінгу, який організувало Мінветеранів, заявив заступник директора Департаменту цифрового розвитку та трансформації — начальник відділу ведення державного Реєстру ветеранів війни Денис Берестов.
“Ми маємо помилки, які стосуються неможливості згенерувати посвідчення або відсутності даних. Отримали понад 10 000 звернень протягом 5-8 червня. Наразі опрацьовано понад 3000 звернень”, — сказав Берестов.
Він розказав, що кожні дані потрібно верифікувати з відповідним органом. Саме тому треба переавторизуватися у мобільному застосунку “Дія” та “подивитися на генерацію нового посвідчення”.
Заступник директора Департаменту цифрового розвитку та трансформації зауважив, що загальна назва документа — це посвідчення ветерана. Водночас, якщо розгорнути повну інформацію, відображається відповідний тип посвідчення.
“Чи учасник бойових дій, особа з інвалідністю внаслідок війни, чи член сім’ї загиблого захисника України”, — заявив Денис Берестов.
За його словами, нині розробляють програмне забезпечення, завдяки якому можна буде подати звернення, аби отримати статус учасника бойових дій
Статус “Уточнити дані” в “Дії”
Найчастіше такий статус виникає, коли дані про набутий статус передали, однак не було даних щодо виданих посвідчень. Аби розв’язати цю проблему, необхідно звернутися до Єдиної ветеранської лінії. Оператори допоможуть надати інформацію про орган, до якого можна звернутися, аби уточнити дані.
Також, як зауважив начальник відділу ведення державного Реєстру, є другий варіант. Для цього необхідно надіслати електронне звернення на сайті Міністерства у справах ветеранів.
Статус “Документ не знайдено”
Відображення статусу “Документ не знайдено” пов’язано з тим, що дані про набуття відповідного статусу ветерана війни не передали до Міністерства у справах ветеранів та не завантажили до Єдиного державного реєстру ветеранів війни.
“У такому випадку ми радимо звертатися до Міністерства у справах ветеранів по електронному зверненню, або якщо у вас є відповідне посвідчення на руках, звертатися до органу, який надав статус”, — наголосив Берестов.
Що робити, якщо в окупації викрали документи
Якщо необхідно відновити посвідчення, треба звернутися до органу, який його видав. Якщо немає цього органу або можливості зв’язатися, у Департаменті цифрового розвитку та трансформації радять звернутися до Міністерства у справах ветеранів.
Там, зазначив Берестов, проведуть верифікацію та подадуть документи туди, куди треба.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook