Коли заходить мова про токсоплазмоз, всі починають згадувати про котиків. За даними науковців, до 90% котів і собак у різних країнах світу уражені збудниками токсоплазмозу. Безумовно, пухнастики пов’язані з цією інфекцією, і найбільший ризик зараження існує під час догляду за твариною. Але інфікуватися можна й від споживання сирого та в’яленого м’яса, непастеризованого молока, контакту із забрудненим ґрунтом і водою.
Інформує Місто з посиланням на Вінницький обласний ЦКПХ.
Шляхи зараження токсоплазмозом:
- контакт із фекаліями зараженої тварини;
- вживання немитих овочів і фруктів;
- вживання м’яса та молокопродуктів, що не пройшли достатньої термічної обробки;
- переливання інфікованої крові.
Токсоплазмоз передається від матері до дитини під час вагітності. Також заразитися інфекцією можна під час вживання води, забрудненої фекаліями хворих тварин. Від людини до людини токсоплазмоз не передається (крім вродженої форми), тому немає необхідності в ізоляції хворих.
Симптоми токсоплазмозу
При інфікуванні Toxoplasma gondii людина може не відчувати симптомів і виявити захворювання тільки під час обстеження.
Інкубаційний період токсоплазмозу становить від трьох днів до двох тижнів і триває з моменту проникнення паразитів в організм до появи перших ознак. Це можуть бути грипоподібний стан, збільшення лімфатичних вузлів, болі в м’язах і горлі. Також до неспецифічних симптомів токсоплазмозу належать:
- підвищення температури тіла;
- тахікардія;
- зниження апетиту;
- слабкість;
- погіршення пам’яті;
- порушення сну.
Ризик підхопити токсоплазму можна звести до мінімуму, якщо дотримуватися правил утримання тварин і стежити за станом здоров’я.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook